Skocz do zawartości
Lubaz

Płyta K7VZA i Duron 750 MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym że ustawiłem mojego procka na 1,85 V i wstał na 7,5 x 133. Co daje 1 GHz . Komputer wstał bez problemu ale WinXP nie chciał się załadować ? Czy to jest wina systemu XP – czy pójdzie wszystko na innym systemie np. WinME ?

 

Druga rzecz to otwarcie mostków na procku – nie wiem zbytnio jak to można zrobić ?

 

Aktualnie mam ustawionego kompa na 7,5 x 112 co daje 840 MHz – ale chce wyciągnąć z niego więcej ? Żeby mieć te 840 MHz musiałem podnieść zasilanie o 0,05 v i mam max temp przy max obciążeniu 38 stopni przy zamkniętej obudowie.

 

Na ile można tego procka podkręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do proca to musi chodzic na 1GHz, co do Xp to ci nie powiem czy to jest jego wina bo nigdy go nie mialem. A co do mostkow to chcesz tylko odblokowac mnoznik, czy co? Bo z tego co mi wiadomo to ty chyba na plucie nie masz mozliwosci zmiany go w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie chce odblokowac mnoznik i ladnie olowkiem zakreslic mostki !? tak aby mnoznik byl na 9,5 albo 9 !

 

tylko czemu komp nie chce isc na magistrali 133 MHz ?

Black Raider - jakiego uzywasz systemu ? tzn ktory jest dobry do podkreconych prockow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u ciebie aby zmienic mnoznik na 7 oprocz zakreslania musisz takze przeciac jedno polaczenie, a sam chyba tego nie zrobisz, lecz cos mi swita po glowie ze mozna je przepalic bateryjka ale to musisz sobie poszukac na forum, bynajmniej ja tego nie robilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kochany Duron 750 ( 7,5x100) aktualnie został podkręcony !

Aktualnie działa na 7x133 co daje 933 MHz. Przyrost mocy jest duży a test mocy procesora pod Sisoftsandra wykazuje że ma takie same osiągi jak PIII 1 GHz i jest tylko ciut słabszy od Athlona 1 GHz. Napięcie na procesorze mam 1,8 V, dlatego trzeba mieć duży i wydajny wentylator. W spoczynku mam 36 stopni a w stresie 45 na max.

Otwarcie mostka dokonałem prostownikiem do akumulatora. Najpierw nie chciało się zrobić więc sprawdziłem na napisie AMD i tak walnęło że aż się przestraszyłem później mostek to był tylko mały błysk i po strachu. Nawet bez łączenia mostka komp wystartował jako Duron 700. Złączyłem jeden mostek i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kochany Duron 750 ( 7,5x100) aktualnie został podkręcony !

Aktualnie działa na 7x133 co daje 933 MHz. Przyrost mocy jest duży a test mocy procesora pod Sisoftsandra wykazuje że ma takie same osiągi jak PIII 1 GHz i jest tylko ciut słabszy od Athlona 1 GHz. Napięcie na procesorze mam 1,8 V, dlatego trzeba mieć duży i wydajny wentylator. W spoczynku mam 36 stopni a w stresie 45 na max.

Otwarcie mostka dokonałem prostownikiem do akumulatora. Najpierw nie chciało się zrobić więc sprawdziłem na napisie AMD i tak walnęło że aż się przestraszyłem później mostek to był tylko mały błysk i po strachu. Nawet bez łączenia mostka komp wystartował jako Duron 700. Złączyłem jeden mostek i działa.

JA tylko dodam że nie każdy 750 od azu chce na 133 biegać na mnożniku 7,5. Po drugie nie wiem jaką masz płytę ale jeśli to możliwe to bym jeszcze obniżył mnożnik i dał np. magistralę 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja plyta to ECS K7VZA i magistrali juz chyba raczej nie dam wiekszej.

 

Dzialal na 7,5x133 ale jak temperatura dochodzila do 43 stopni to juz windows nie chcial sie zaladowac i komputer sie wieszal ! Chlodzenie raczej mam dobre wiec nie wiem co bylo przyczyna !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kochany Duron 750 ( 7,5x100) aktualnie został podkręcony !

Aktualnie działa na 7x133 co daje 933 MHz. Przyrost mocy jest duży a test mocy procesora pod Sisoftsandra wykazuje że ma takie same osiągi jak PIII 1 GHz i jest tylko ciut słabszy od Athlona 1 GHz. Napięcie na procesorze mam 1,8 V, dlatego trzeba mieć duży i wydajny wentylator. W spoczynku mam 36 stopni a w stresie 45 na max.

Otwarcie mostka dokonałem prostownikiem do akumulatora. Najpierw nie chciało się zrobić więc sprawdziłem na napisie AMD i tak walnęło że aż się przestraszyłem później mostek to był tylko mały błysk i po strachu. Nawet bez łączenia mostka komp wystartował jako Duron 700. Złączyłem jeden mostek i działa.

Mozesz mi powiedziec dokladnie jak przerales mostki? bo sam mam problem ze swoim dureniem (tez nie chce isc na fsb133) Nie wiem czy robic to bateryjka czy nozykiem (gwarancji juz nie mam wiec mi to bez roznicy :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem nie wiem jak zrobic te przeciecia na moim Durniu 700 zeby zwiekszyc mnoznik i co najwazniejsze napiecie...probowalem zamalowac tak zeby bylo 1,85 olowkiem HB dokladnie nie wiem jakim. Moze jakies sugestie....co do bateryjki i w ten sposob przecinania jakos nie bardzo jestem przekonany. Moze ktos pomze...jakies sugestie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnoznik i napiecie mostkami

 

kombinacje mostkow - nie dawno byl jakis link,kiedys w Chip-ie byly

przerywac mozna skalpelem,laczenie L1 olowkiem ,ale nie wiem czy to skutkuje na pozostalych(moga wymagac mniejszych rezystancji niz te co zapewnia grafit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateryjke to mozna sobie wsadzic w ......... np latarke ! :)

 

Mostki na procku najpierw trzeba oczyscic. Reszte juz opisalem - prostownik do akumulatora 12V + dwa cienkie kabelki i jeden do jednego konca a drugi do drugiego ( o grubosci wlosa ). Jest maly blysk i koniec. Potem bierzesz olowek i laczysz mostki.

 

Mostka nozykiem nie przetniesz - nameczylem sie i nic z tego !

 

Do laczenia mostkow wystarczy olowek.

 

Procek chodzi prawie 24h na 24h od 6 marca i caly czas stabilnie i nie ma z nim problemow. Na noc ustawilem go z wlaczonym cpu stability i tez rano wszystko bylo ok. Caly czas 7x133 przy 1,8V.

 

Odradzam podnoszenie napiecia ponad 1,85 koles to zrobil przy ustawieniach 7,5x133 i procek mimo wydajnego chlodzenia podzialal 2 dni i juz sie komp nie uruchamia z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu odradzasz napiecia pow. 1,85v(toc to duron za tepy aby sie popsul:lol:) ja na tej plycie ECS K7VZA mialem durnia 750@1000 przez 3miechy i zero zwiech na napieciu 1,92v bo o 0,02v wiecej plyta dala

ale jak chcesz miec 1000MHz to musisz mu dac 1,9v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...