Skocz do zawartości
Gość JestemNoobem

2x1gb Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JestemNoobem

Muszę kupić 2x1GB ramu do C2D E6300 i Asusa P5N-E Sli. I mam dylemat czy dobry a drogi, mniej dobry a tańszy lub dużo taniego. Komputer głównie do gier choć nie powiem przydało by się E6300 podgonić na jakieś 2.5Ghz.

 

Dylemat mam taki OCZ Platinum 800MhZ CL4 http://www.imperium.net.pl/ocz-pc800-21024...dr2-p-9577.html

Jak się ma ich kręcenie do Rewizji 2? Duży plus za wieczystą gwarancję.

 

Lub Geile 800Mhz CL5? http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GEIL+2GB+DDR2+800+K5 są tańsze o ponad 100zł i to jest ich plus.

 

Czy może za te 400zł dołożyć kilka groszy i kupić 4GB jakichś tanich 667Mhz?

http://sklepwgk.pl/prod10407_Corsair_DDR2_...300_667MHz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nie bierz geili-to od razu.

 

Wolał bym więcej ramu wolniejszego niż mniej szybszego. Więcej ramu=szybsza praca, brak doczytywania z dysku. A tu te 4gb robi swoje :) Jestem za opcją z 4gb ramu.

 

BTW Szukaj, odkop jakiś inny temat a nie zakładasz nowy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla C2D najlepszym wspolczynnikiem FSB/Mem jest x2 - czyli FSB(400)/MEM(800) itd. jesli procek jest krecony, wiec pamiatki musza duzo wytrzymac jesli masz E6300(a on idzie 2,8 na luzie, bez podnoszenia napiecia)...

a co do ilosci to pamietaj ze WinXp 32-bit nie zobaczy wiecej jak 3Gb ram...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

dla C2D najlepszym wspolczynnikiem FSB/Mem jest x2 - czyli FSB(400)/MEM(800) itd. jesli procek jest krecony, wiec pamiatki musza duzo wytrzymac jesli masz E6300(a on idzie 2,8 na luzie, bez podnoszenia napiecia)...

a co do ilosci to pamietaj ze WinXp 32-bit nie zobaczy wiecej jak 3Gb ram...

jeżeli bym chciał kręcić to jakie 2x1GB 800Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla C2D najlepszym wspolczynnikiem FSB/Mem jest x2 - czyli FSB(400)/MEM(800) itd. jesli procek jest krecony, wiec pamiatki musza duzo wytrzymac jesli masz E6300(a on idzie 2,8 na luzie, bez podnoszenia napiecia)...

a co do ilosci to pamietaj ze WinXp 32-bit nie zobaczy wiecej jak 3Gb ram...

A gdzie to wyczytałeś że nie może być więcej?? XP obsłuży do 4GB więc jak nie znasz się to nie wypowiadaj bo coś gdzieś usłyszałeś ;)

Również jestem za opcją 4GB. No chyba że zależy Ci na 0,5s w SuperPI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

A gdzie to wyczytałeś że nie może być więcej?? XP obsłuży do 4GB więc jak nie znasz się to nie wypowiadaj bo coś gdzieś usłyszałeś ;)

Również jestem za opcją 4GB. No chyba że zależy Ci na 0,5s w SuperPI ;)

Super Pi nigdy wgranego nie miałem :razz: Zależy mi na podkręceniu proca jak to się będzie miało na tanich pamięciach 667?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Corsair powinny podkręcić się na 800MHz więc z OC nie powinieneś mieć problemów. Ograniczać Cię mogą dzielniki RAMu na płycie. Nie jestem specem od platform intela ale uważam że jeśli nie myslisz o OC rzędu 3,5GHz to spokojnie starczą 667DDR2 4GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Te Corsair powinny podkręcić się na 800MHz więc z OC nie powinieneś mieć problemów. Ograniczać Cię mogą dzielniki RAMu na płycie. Nie jestem specem od platform intela ale uważam że jeśli nie myslisz o OC rzędu 3,5GHz to spokojnie starczą 667DDR2 4GB :)

No raczej tak max do 3GHz ciekawe czy jest ktoś kto ma intela i może powiedzieć bardziej pewną opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wykecić E6300 na 3GHz, podrzebujesz 428 FSB, czyli Ramki muszą wytrzymać 850 MHz. Przy dovoltowaniu do 2.1 -2.2Vmem taki wynik zrobi większość Kingstonów/Adat 667 i może nawet przy Cl 4.

Tylko czy potrzeba Ci aż 4 GB ? Bo do komfortowej pracy w przyszłości w Viście oraz do pogrania w gierki styka 2GB.

Wtedy najlepszym rozwiązaniem byłyby 2 takie kostki

http://morele.net/produkt/65715

na starcie 800 MHz, w niczym nie beda ograniczały potencjału Asusa P5N-E.

Dzielniki RAMu na płycie nie będą cie ograniczać, bo jest ona zbudowana na chipsecie nforce 650i, gdzie RAM możemy podkręcać niezależnie od CPU, więc w razie niewydolności Ramu można zrezygnować z trybu synchronicznego ( FSB/2 = Ram) i puścić Ramki oddzielnie.

O ile mnie pamięć nie myli, to systemy 32bitowe wykrywają do ~3 - 3.5 GB ramu, więc coś w tym chyba jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wykecić E6300 na 3GHz, podrzebujesz 428 FSB, czyli Ramki muszą wytrzymać 850 MHz. Przy dovoltowaniu do 2.1 -2.2Vmem taki wynik zrobi większość Kingstonów/Adat 667 i może nawet przy Cl 4.

Tylko czy potrzeba Ci aż 4 GB ? Bo do komfortowej pracy w przyszłości w Viście oraz do pogrania w gierki styka 2GB.

Wtedy najlepszym rozwiązaniem byłyby 2 takie kostki

http://morele.net/produkt/65715

na starcie 800 MHz, w niczym nie beda ograniczały potencjału Asusa P5N-E.

Dzielniki RAMu na płycie nie będą cie ograniczać, bo jest ona zbudowana na chipsecie nforce 650i, gdzie RAM możemy podkręcać niezależnie od CPU, więc w razie niewydolności Ramu można zrezygnować z trybu synchronicznego ( FSB/2 = Ram) i puścić Ramki oddzielnie.

O ile mnie pamięć nie myli, to systemy 32bitowe wykrywają do ~3 - 3.5 GB ramu, więc coś w tym chyba jest.

Hmm grałeś w Gotica 3?? Tam na XP 2GB RAMu to mało. A komfort na Viście poczuje dopieru przy 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gothica III nie grałem, bo ... nie mam 4gb Ramu :D :D.

Ale Viste mam. I sama Vista w idle zużywa około 20% ramu, czyli ~ 400MB. Kiedy włączę GG, wejdę do jakiegoś folderu na dysku, zalącze Operę i przeglądam zasoby pewnego forum, zużycie to 30-35%, czyli max 700MB.

Do tego OS przydzelił mi do mojego Glaxy 7600gs 280MB pamięci video. A kiedy włącza się grę, Vista automatycznie wyłącza Windows Aero ( czyli te wodotryski), więc zapotrzebowanie na Ram trochu spada.

W moim przypadku komfort pracy jest odczuwalny, nic sie nie wiesza sie. W Viście wujek Bill wymyślił coś takiego, jak klasyfikacja komputera. W skasli szkolnej moje 2GB Kingston 667 @ 975 zostały ocenione na 5,9 . Ocene psuje mi troche Pentiumak D @ 3.65GHz, OS ocenił go na 5.

 

Tutaj masz screena jak to wszystko wyglada ( bo tywojej wypowiedzi śmiem twierdzić, że Visty nie używałeś)

lynk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe po czym poznałeś że nie korzystałem z Visty?? Korzystałem. Ale puki będzie niedopracowana nie zmienie na stałe na Viste. No jeszcze zalezy co uważasz za komfort. Dla jednych VW jest komfortowy dla innych dopieru BMW ;)

Jeśli jesteś taki obeznany z Vistą to zapewnie wiesz że dopieru przy 4GB Vista większość plików ze SWAPa przenosi do RAMu i wtedy mozna mówić o komforcie. Tak samo dzieje się przy XP z 2GB RAMu. Właśnie dla tego polecam 4GB. Zresztą sam masz Kinbgston 667 więc za 460 zł można mieć 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze zalezy co uważasz za komfort. Dla jednych VW jest komfortowy dla innych dopieru BMW ;)

Jak dla mnie dobry Passat nie jest zły :D EOT

 

Ja IMO opisuję moje wrażenia z pracy z Vistą. Jak dla mnie to 2GB spokojnie wystarcza do komfortowej pracy w systemie i nie widzę sensu dokupywa kolejenych 2GB. No chyba że kiedyś zainteresuje się Gothic'iem III

 

Zresztą sam masz Kinbgston 667 więc za 460 zł można mieć 4GB.

Swoje pamiątki kupiłem w styczniu w Apollo za 499 zł w promocji. Powiem tylko tyle, że wtedy większość userów fór komputerowych twierdziła, że w pierwszym półroczu ceny RAMu DDR2 pójdą w górę. :mur: :mur: :mur:

No, ale co straciłem to moje.

pozdro kokot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Hmm grałeś w Gotica 3?? Tam na XP 2GB RAMu to mało. A komfort na Viście poczuje dopieru przy 4GB.

Gothic 3 szczerze mówiąc mnie raczej nie interesuje. Raczej STALKERa i Dark Messiaha mam zamiar katować w wakacje do reszty starczy spokojnie 1GB. To jaki tani ram polecacie? To nie lepiej te Geile już brać zamiast A-Data? Ile CL? Myślałem nad jakimś 2x1GB 800Mhz CL4 ale to wtedy chyba by padło na OCZ Platinum ale z CL5 za 285zł można mieć Geile lub Patrioty z radiatorami.

 

Te A-Daty ile CL mają?

 

Viste mam ale... po 3 miesiącach sypie się już bardziej niż XP a i z grami nie jest wesoło ;] Póki co siedzę na XP.

 

@kokot no ja dałem za moje OCZ kilka miechów temu tyle co teraz mogę dać za takie same tyle 2GB ale mądry polak po szkodzie więc mam zamiar brać 2GB póki ceny niskie :P

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 4GB moze być problem przy OC pamięci.Na mojej Abit AB9 4GB Corsair 677Mhz CL4 ich max to 800Mhz 5-5-5-15,kontroler pamieci siada,wiec najpierw upewnij sie jak twoja plyta radzi sobie z OC 4GB bo pózniej może być klops :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Z 4GB moze być problem przy OC pamięci.Na mojej Abit AB9 4GB Corsair 677Mhz CL4 ich max to 800Mhz 5-5-5-15,kontroler pamieci siada,wiec najpierw upewnij sie jak twoja plyta radzi sobie z OC 4GB bo pózniej może być klops :wink:

Jednak szukam 2X1GB jakiegoś taniego a zamiast pozostałych 2GB jakiś monitor 21' CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

G.Skill F2-6400PHU2-2GBHZ

na micronach,

Czytałeś może treść postów czy tylko temat? My tu o tanich pamięciach a ty z pamięciami za 500zł wyskakujesz ;]

 

@Dzikidaniel to nie lepiej już jakieś markowe 667 z CL4 ;p ? lub jakieś geje czy patrioty 800mhz ale CL5? Wiesz 30zł w te czy w tamte różnicy nie robi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś kiedy zaczną sie podwyżki kości ddr2?

 

Wie ktoś kiedy zaczną sie podwyżki kości ddr2?

 

Wie ktoś kiedy zaczną sie podwyżki kości ddr2?

1 Nie wiem

 

2 Pierwsze podwyżki już były ale ceny dalej lecą w dół

 

3 Obserwuj ceny za oceanem za pomocą sieci np patrz na Neweeg

 

4 Obserwuj strzałki cenowe w komputroniku strzałka zielona pamięci idą w dół,strzałka różowa pamięci idą w góre

 

5 Najlepiej kup teraz pamięci na zapas żebyś pózniej nie pluł sobie w brode dlaczego nie kupiłem pamięci kiedy były takie tanie :blink:

 

6 Idz do wróżki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś może treść postów czy tylko temat? My tu o tanich pamięciach a ty z pamięciami za 500zł wyskakujesz ;]

 

@Dzikidaniel to nie lepiej już jakieś markowe 667 z CL4 ;p ? lub jakieś geje czy patrioty 800mhz ale CL5? Wiesz 30zł w te czy w tamte różnicy nie robi :wink:

Jeśli różnica w cenie nie jest duża to tak. Nie kupuj czasami GAILi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Jeśli różnica w cenie nie jest duża to tak. Nie kupuj czasami GAILi!!!

A co sie z geilami stało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś może treść postów czy tylko temat? My tu o tanich pamięciach a ty z pamięciami za 500zł wyskakujesz ;]

hmy... powiem ci tyle. Jak już pakujesz 350 zł w pamięci lepiej dozbieraj te 150 zł i kup coś porządnego. Teraz zaoszczędzisz a potem będziesz płakał że sie nie chcą kręcić albo sypią błędami tudzież że komp ci sie zawiesza, restartuje itp.

 

Ja ostatnio przeglądałem wiele różnych pamięci i wydaje mi sie że pod względem cena/jakość te są najlepsze.

 

tu masz testa: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=106447

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

hmy... powiem ci tyle. Jak już pakujesz 350 zł w pamięci lepiej dozbieraj te 150 zł i kup coś porządnego. Teraz zaoszczędzisz a potem będziesz płakał że sie nie chcą kręcić albo sypią błędami tudzież że komp ci sie zawiesza, restartuje itp.

 

Ja ostatnio przeglądałem wiele różnych pamięci i wydaje mi sie że pod względem cena/jakość te są najlepsze.

 

tu masz testa: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=106447

A dorzucisz mi to 150zł :rolleyes: ? Już doszliśmy do wniosków, że biorę pamięci 150zł za 1GB.

 

O te kingstony wam chodziło? http://www.apollo.pl/store/show_detail/9/22984 667MHz CL5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

To weź Kingstony 667 CL4 za 224 zł z Apollo. Z tego co pisał ktoś na forum wyciągają nawet 850MHz przy CL4 wiec to juz coś :)

takich to ja tam nie znalazlem :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...