Skocz do zawartości
ferenchy

Szybkie Pytanko O Zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor: E4300 - 410zł

MoBo: AB9 - 390zł (czy będzie dobra do pamięci 667MHZ?)

Grafika: Galaxy 7900GS 1.4 - 400zł

Pamięci: tu jest problem, nie chcę przepłacać, ale też chciałbym może coś popodkręcać. Chce kupić 2GB i nie wiem czy 667MHz starczy. Póki co myśle o OCZ Special Ops Dual 2x1 GB 667MHz DDR2 (300zł), ale może coś tańszego? Kingston? GoodRam? A-Data Vitesta z zestawow Sysaka jest nieosiągalna chyba.

Dysk: Seagate 250GB 7200rpm 16MB SATA-II Barracuda - 230zł

DVD: Pioneer 112D - 120zł

Zasilacz: HuntKey HK-350AP 450W - 199zł

Obudowa: coś się znajdzie, może polecicie coś do ok 200zł?

 

W sumie: 2049zł bez obudowy.

 

Zmienilibyście coś? A może przepłacam? :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc ok

Mobo: EVGA 650I Ultra ~340zł - nie trzeba mocnych pamięci (tryb asynchro o/c cpu/ram)

Ram: Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 675MHz CL4-4-4-12 ~300zł

Grafa ok

dysk ok

dvd - może wybrać wersje na S-ata - DWR-212 (lub DVR, teraz nie kojarzę)

zasilacz dobry.

 

Obudowa:

za 139zł masz Sharkoon Revenge, za 189zł masz Chieftec CH (w angela.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę ta EVGA jest na rynku dość krótko i chyba nie wiadomo za dużo na jej temat. No ale nic :) Powiedz mi tylko gdzie ją można dostać za tą kasę, w proline nie mają póki co.

 

No a RAM, czy zakup Kingstonów/Goodramów za 230zł nie jest bardziej opłacalny? 70zł można do obudowy dołożyć, albo jakiś wiatrak na CPU wydać. Czy strata jest za duża na jakości? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a RAM, czy zakup Kingstonów/Goodramów za 230zł nie jest bardziej opłacalny? 70zł można do obudowy dołożyć, albo jakiś wiatrak na CPU wydać. Czy strata jest za duża na jakości? :>

No Kingstony ostatnio chodzą bez problemu na 800MHz i CL4. Więc zrób tak jak mówisz i zainwestuj w dobry cooler np Freezera 7 :)

Co do obudowy to polecam CoolerMaster Elite 330 Silver-Black za 152 zł. Cena naprawde fajna a obdowa też dobrze spasowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zestaw:

 

Procesor: E4300

MoBo: EVGA 650I Ultra

Grafika: Galaxy 7900GS 1.4

Pamięci: Kingston 2x1GB 667MHz

Dysk: Seagate 250GB 7200rpm 16MB SATA-II Barracuda

DVD: Pioneer 112D

Zasilacz: HuntKey HK-350AP 450W

 

będzie ok? :)

 

Dzięki :P (no chyba, że ktoś ma zastrzeżenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj sie oszołomów

Ramy kup tylko i wyłącznie te: http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9800260. Krecą się jak dzikie.

 

Płyta Abit AB9 albo czekaj na Abita IP35, jak planujesz kiedyśtam wymiane na Penryna

 

A obudowę to Cooler Master Elite 330

Edytowane przez konowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core 2 Duo E4400 - 483 zł

Płyta Główna : MSI P35 Neo-F - 430 zł

RAM : OCZ 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium CL4 - 375 zł

Karta Graficzna : Galaxy 7900GS 256Mb 1.4ns - 395 zł

Zasilacz: Amacrox Warrior AX450-PNF - 146 zł

HDD : Western Digital WD2500KS Caviar SE16 - 217 zł

Napęd : Asus DRW-1608P3S - 109 zł

 

RAZEM : 2155 zł

 

Mój comeback na forum i 600 post. Wyobrażacie sobie, że od 18 kwietnia do dziś forum pisało "brak dostępu" ? Gadałem z adminami i nic... Przez ten czas pisałem dla innego forum (pisilab - specyficzna pisownia zamierzona). Sory za mój mały OT. Chciałem po prostu spytać czy ktoś miał podobny problem. Oto link do screena - http://img169.imageshack.us/my.php?image=purepcxg4.png . Tak BTW - napisałem na tym innym forum ciekawy poradnik (w dziale zestawy komputerowe). Uciesze się jak go przeczytacie :) Pzdr.

Edytowane przez miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core 2 Duo E4400 - 483 zł

Płyta Główna : MSI P35 Neo-F - 430 zł

RAM : OCZ 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium CL4 - 375 zł

Karta Graficzna : Galaxy 7900GS 256Mb 1.4ns - 395 zł

Zasilacz: Amacrox Warrior AX450-PNF - 146 zł

HDD : Western Digital WD2500KS Caviar SE16 - 217 zł

Napęd : Asus DRW-1608P3S - 109 zł

 

RAZEM : 2155 zł

 

Mój comeback na forum i 600 post. Wyobrażacie sobie, że od 18 kwietnia do dziś forum pisało "brak dostępu" ? Gadałem z adminami i nic... Przez ten czas pisałem dla innego forum (pisilab - specyficzna pisownia zamierzona). Sory za mój mały OT. Chciałem po prostu spytać czy ktoś miał podobny problem. Oto link do screena - http://img169.imageshack.us/my.php?image=purepcxg4.png . Tak BTW - napisałem na tym innym forum ciekawy poradnik (w dziale zestawy komputerowe). Uciesze się jak go przeczytacie :) Pzdr.

evga 650i ultra

e4300

2x1gb corsair 667 cl4

galaxy 7900gs 1.4 cm

wd3200aaks

tacens valeo smart 480w rev.2

samsung sh-182m

 

jezeli nie upgradeujesz kompa co miesiac tylko co rok to ten sprzet jest NAJLEPSZY! HF!

 

btw. witam spowrotem B-)

Edytowane przez junioor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to troszkę mi pomieszaliście :P Szybkie pytanko to to już nie jest raczej :)

 

Pewnie zostanę przy zestawie Sysaka, tylko inne pamięci. Może te Corsairy? Choć EVGA ciekawa ;p

Edytowane przez ferenchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to troszkę mi pomieszaliście :P Szybkie pytanko to to już nie jest raczej :)

 

Pewnie zostanę przy zestawie Sysaka, tylko inne pamięci. Może te Corsairy? Choć EVGA ciekawa ;p

bierz evge. p35 mozna brac jak sie co tydzien zmienia kompa. jezeli zmieniasz kompa co 6 miesiecy, albo co rok, to lepiej wziac cos takiego jak evge, czyli tanie i porzadne mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jakieś inne pamięci? Chodzi o to, że chciałem wszystko kupić w 2 sklepach w Krakowie, PCProjekt i Proline, a tam Corsair'ów nie mają.

 

W O/C może się pobawię, ale ostrożnie bo to by były moje początki, więc nie wiem czy jest sens kupować super pamięci. No nie wiem, poradźcie :P Dużo stracę gdybym kupił zwykłe Kingstony? :> Zawszę mogę się skusić na OCZ Special Ops Dual 2x1 GB 667MHz DDR2, ale czy jest sens? A co z np. Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 667?

 

Czemu polecacie WD? Seagate gorszy? :>

Póki co:

Procesor: E4300

MoBo: EVGA 650I Ultra

Grafika: Galaxy 7900GS 1.4

Pamięci: ?

Dysk: ?

DVD: Samsung SH-S182M 18x DVD +/-RW Lightscribe Oem black

Zasilacz: HuntKey HK-350AP 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jakieś inne pamięci? Chodzi o to, że chciałem wszystko kupić w 2 sklepach w Krakowie, PCProjekt i Proline, a tam Corsair'ów nie mają.

 

W O/C może się pobawię, ale ostrożnie bo to by były moje początki, więc nie wiem czy jest sens kupować super pamięci. No nie wiem, poradźcie :P Dużo stracę gdybym kupił zwykłe Kingstony? :> Zawszę mogę się skusić na OCZ Special Ops Dual 2x1 GB 667MHz DDR2, ale czy jest sens? A co z np. Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 667?

 

Czemu polecacie WD? Seagate gorszy? :>

Póki co:

Procesor: E4300

MoBo: EVGA 650I Ultra

Grafika: Galaxy 7900GS 1.4

Pamięci: ?

Dysk: ?

DVD: Samsung SH-S182M 18x DVD +/-RW Lightscribe Oem black

Zasilacz: HuntKey HK-350AP 450W

Zainwestuj w Goodramy, są bite na D9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użo stracę gdybym kupił zwykłe Kingstony? icon_wink_smile.gif Zawszę mogę się skusić na OCZ Special Ops Dual 2x1 GB 667MHz DDR2, ale czy jest sens? A co z np. Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 667?

Mam ten sam dylemat.....chce kupić wszystko w sklepach w Krk a nigdzie Corsair niema ;/ Więc może ktoś wkońcu sie wypowie o tych OCZ i Patriot :P A i co nagle sie rzucili wszyscy na tą Evga 650i :wink: Dobre toto?

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecany jest WD AAKS do 320 GB dysku, ponieważ Seagate w tym przedziale wielkościowym ma trochę za duże temperatury i jest lekko za głośny (na portalu Pure PC jest gdzieś test tych dysków - poszukaj). Przy 250 GB, chyba to nie występowało. Pamięci IMHO do E4300 Kingstony (2 * 1 GB 667) byłyby jak znalazł (9 * 333 = 3 GHz, w dodatku w EVGA można chyba osobno kręcić RAM i procek, ale nie wiem dokładnie). Wszyscy się na EVGA rzucili, ponieważ w testach wypada lepiej od Abita AB9 i MSI P6N SLI-FI (pod względem OC), a jest za mniejsze pieniądze. Niestety brakuje testów od użytkowników, bo płyty głównej nie ma na rynku i czekamy na dostawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci IMHO do E4300 Kingstony (2 * 1 GB 667) byłyby jak znalazł (9 * 333 = 3 GHz, w dodatku w EVGA można chyba osobno kręcić RAM i procek, ale nie wiem dokładnie). Wszyscy się na EVGA rzucili, ponieważ w testach wypada lepiej od Abita AB9 i MSI P6N SLI-FI (pod względem OC), a jest za mniejsze pieniądze.

No można osobno, więc ramy nie są taki krytyczne bo można zejść w ostateczności niżej niż synchro (1:1). Proponuje do ramów dorzucić kilka zł i wybrać Goodramy, bo niektóre sztuki robią nawet 1200(600 mhz) a znaczna większość ponad 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaje mi AB9. Z Kingstonami/GoodRamami będzie ok?

Będzie OK :D

 

Proponuje do ramów dorzucić kilka zł i wybrać Goodramy, bo niektóre sztuki robią nawet 1200(600 mhz) a znaczna większość ponad 1000.

Te zwykłe Goodramy?? Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co:

Procesor: E4300

MoBo: EVGA 650I Ultra

Mhm, a ja bym polecil ci Asusa P5n-e Sli. Sam niedlugo (mam nadzieje ze w pierwszym tygodniu lipca) zmieniam sprzet na E4300 i wlasnie ta plytke do niego wybralem. Evga jest spoko luzik ale brakuje jej SLI oraz co wazne ma zakres V dimm do 2.1 V co mi nie wystarcza przy oc pamieci (Geile potrzebuja 2.3V) fakt, moze jest tania ale ciezko ja dostac. Poza tym lepiej dorzucic te 30 zl i miec spokojna glowe ze sie nie bedzie czekalo tydzien za mobo.

 

EDIT. A sorki, widze ze sie przezuciles na AB9. Nie mam pojecia co ta plytka potrafi ale juz na wstepie brak SLI i sadzac po ulozeniu gniazd FDD i IDE to chyba gorzej byc nie moglo. A co do pamieci to kazde beda dobre :) byle tanio i duza pojemnosc.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chyba kupię Kingstony. Już wszystko raczej wiem, tylko na obudowę nie mogę się zdecydować. Sharkoon Rebel 9 kusi.... Value. Ale szukam jeszcze :)

 

PS. Kupię gdzieś w Krakowie Cheiftec'i od ręki? Interesuje mnie BH-01-B-B-B. Dzięki! :)

Edytowane przez ferenchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...