Skocz do zawartości
naxt

Syczący Bequiet 450w

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem stworzyć super cichy komp,po oblukaniu forum pure pc oraz innych konkurencyjnych wybór padł na BeQuiet.I co sie okazuje po wyłączeniu kompa w nocy dają słychać się syczenie pochodzące z zasilacza i napewne z niego bo specjalnie go odkreciłem i oddalilem od obudowy.Myślałem że te zasilacze sa ciche,przecież nawet Modecom fell nie syczy po wyłaczeniu kompa.Dlatego ostrzegam pszyszłych nabywców,w serwisy bawić mi sie nie chce,dlatego zostaje mi chyba tylko allegro,czekam na wypowiedzi wlascicieli tego zasilacza wam też tak syczy,oczywiscie przy włączonym kompie piszczenia nie słychac,zagłusza go fryzjer.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem stworzyć super cichy komp,po oblukaniu forum pure pc oraz innych konkurencyjnych wybór padł na BeQuiet.I co sie okazuje po wyłączeniu kompa w nocy dają słychać się syczenie pochodzące z zasilacza i napewne z niego bo specjalnie go odkreciłem i oddalilem od obudowy.Myślałem że te zasilacze sa ciche,przecież nawet Modecom fell nie syczy po wyłaczeniu kompa.Dlatego ostrzegam pszyszłych nabywców,w serwisy bawić mi sie nie chce,dlatego zostaje mi chyba tylko allegro,czekam na wypowiedzi wlascicieli tego zasilacza wam też tak syczy,oczywiscie przy włączonym kompie piszczenia nie słychac,zagłusza go fryzjer.

Miałem swojego czasu taki zasilacz chwilowo na testy i niczego takiego nie zaobserwowałem :blink:. A nie lepiej wyłączać mu zasilanie z tyłu albo listwą. To powinno rozwiązać Twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem stworzyć super cichy komp,po oblukaniu forum pure pc oraz innych konkurencyjnych wybór padł na BeQuiet.I co sie okazuje po wyłączeniu kompa w nocy dają słychać się syczenie pochodzące z zasilacza i napewne z niego bo specjalnie go odkreciłem i oddalilem od obudowy.Myślałem że te zasilacze sa ciche,przecież nawet Modecom fell nie syczy po wyłaczeniu kompa.Dlatego ostrzegam pszyszłych nabywców,w serwisy bawić mi sie nie chce,dlatego zostaje mi chyba tylko allegro,czekam na wypowiedzi wlascicieli tego zasilacza wam też tak syczy,oczywiscie przy włączonym kompie piszczenia nie słychac,zagłusza go fryzjer.

Wszystkie egzemplarze tego zasilacza tak mają. Tak jak poprzednik radził wyłączaj komp z listwy a będzie spokój. Ja początkowo też chciałem go reklamować ale chyba przestało mi to przeszkadzać. Bardziej wkurza mnie grzanie się zasilacza i w tym kierunku pójdą moje działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Takie syczenie cewek w przypadku mobasow czy grafik oznacza , ze cewka nie pracuje synchronicznie z reszta , mocniej sie grzeje i de facto moze uszkodzic mobasa i proca jesli zewrze vcore. Nie wiem jak jest w tym przypadku , ale jesli wszystkie tak maja to ok , ale przy jego cenie mozna chyba cos wymagac :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie to musi byc wina zasilacza. wiem ze to molo powiazane ale u mnie burczal zasilacz Ac 12V od routera i po tygodniu mu przeszlo. Moze jak masz nowy to sie musi "dotrzec". Nie wiem moze sprobuj pokombinowac z konfiguracja podpiec do zasilania na listwie albo w gniazdkach 220v. U kolegi na listwie burczal komp a bezposrednio do gniazda juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowałem przełączyć z listwy do gniazdka i dalej to samo,oczywiscie jak odłącze zasilanie od płyty to sycznie ustaje,nie jest to głośne piszczenie ale siedząc przy biórku a ja mam kompa na biórku daje się go słychać,z serwisem moge sobie dać spokój bo pewnie mnie wyśmieją i powiedzą że wszystko w porządku a ja wyjde na durnia.Odkryłem jeszcze jedną ciekawą rzecz jak wyjme kabel sieciowy syczenie sie zmniejsza,dalej syczy ale z mniejszym natężeniem :blink:

 

. Jeśli to model robiony przez FSP to mnie nie dziwi, oni zwykle miewają problemy z cewkami.

a gdzie moge sprawdzic przez kogo jest robiony.Myślałem że za 300zł mogłem się spodziewać produktu bezgłośnego a tu lipa

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie , ale z HuntKey 350, tak jak by w nim świerszcz siedział po wyłączeniu kompa , a jak już włączę kompa to nic nie świerszczy :|

W Huntkeyach to akurat norma, chociaż mój egzemplarz jest nieco inny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Delty są takie cudowne :) a jednak jak widać nie do konca.

Z toba jest koles chyba cos nie tak. Wpadasz do kazdego tematu i komentujesz zasilacze, ktorych nawet na zywo nie widziales. Zeby ci troche popsuc humor, to powiem ci, ze podejrzewam, ze to wentylator Arctic, ktory siedzi w srodu mi tu cwierka, bo jak wlaczam komba i ma 1200obrotow, to cwierkanie jest ciche, a jak sie rozbuja do prawie 2000 to jest glosniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko że delty,fortony i modecomy to troche inna półka cenowa niż Bequiet i płacąc 300zł moge chyba wymagac 100% ciszy.Na gware nie oddam bo zostane pewnie 2 tygodnie bez kompa,pewnie puszcze na allegro za 250zł i kupie Seansonica z nowej seri.Jeszcze jedna wada mojego zasilacza strasznie sie grzeje podnosi temperature w budzie :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1 poprostu ciezko by mi bylo z czystym sumieniem polecić komus taki zasilacz i tyle i to jest moja skromna opinia. Nie chodzi mi o to zeby wysmiewac kogos kto ma taki zasilacz. Jesli dziala u ciebie dobrze to tylko sie cieszyc. Ja mialem poprzednio "noname" 300W chcialem ciszej zmienilem wentyl na Arctic TC ale przy ok 2000rpm bo tyle osiagal byl dla mnie za glosny. Zmienilem zasilacz na Tagana i super cisza 500rpm do 60% obciazenia (nie pod wzgledem temperatury). Zmiana zasilacza pozwolila na lepsze OC wczesniej zawieszal sie. Wiec teraz jak bede zmienial konfig to tylko zasilacz tej klasy. Niestety ale najczesciej jakosc i cena idą w parze cudow nie ma. Zycze Ci aby Delta posluzyla jak najdluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, na Delcie 350W PB-2 byl 12CM wentyl i tego zasilacza nie bylo wogole slychac (jeszcze cichszego zasilacza nie widzialem, a kilka sie u mnie przewinelo od Hunkeyow po Tagany). Mialem przejsciowo Tagana 420W to i napieciami jakie dawal i glosnoscia mogl sie schowac przy Delcie za 30zl. Ta wersia 400W ma niestety wentyl 80mm i trzeba kombinowac. Arctica dalem chwilowo, bo szukam czegos lepszego, a tylko to mialem na chacie. Ale cena 50zl za zasilke takiej jakosci jest smieszna, mozna nawet przebolec tego wentyla co cwierka.

 

PS.

Poprzednia Delta sluzyla ok. 3 lat, przezyla niejedna burze, wylaczenia pradu i niejedna zmiane konfiguracji, az po obecna, ktora tez ciagnela z palcem w pupie. Teraz dzielnie sluzy w kompie mojej kuzynki. Pisz sobie co chcesz, ale poprostu jak tego zasilacza w zyciu nawet w lapie nie trzymales, to daruj sobie teksty ja jego temat.

 

PS. 2 :

Sorki za OT ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co czym ja sie przejmuje,chyba jestem walniety,przecież te piszczenie słychac tylko jak się przyłoży ucho do kratki,wiec spoko zaczynam sie zastanawiac czy jestem normalny że takie rzeczy mnie denerwują,tak się dzieje gdy chcemy wyciszyć kompa,każdy brzęk,szum,piszczenie zaczynają nam pszeszkadzać,wiec wyciszanie ok ale z umiarem :wink: panowie :wink:Acha jeszce jedno zasilacz może sie grzeje ale zrobiłem mały ekspryment,wytarmosiłem zasilacz z budy i komputer pare godz działał z zasilaczem na zewnątrz i wiecie co róznice temperatur były niewielkie ok 2-3 stopni buda to CHeftec Medium,jeszcze zasadzi się jakiś wentylek z tyłu budy i jeden na bok i będzie lodówka w budzie :wink:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1 poprostu ciezko by mi bylo z czystym sumieniem polecić komus taki zasilacz i tyle i to jest moja skromna opinia. Nie chodzi mi o to zeby wysmiewac kogos kto ma taki zasilacz. Jesli dziala u ciebie dobrze to tylko sie cieszyc. Ja mialem poprzednio "noname" 300W chcialem ciszej zmienilem wentyl na Arctic TC ale przy ok 2000rpm bo tyle osiagal byl dla mnie za glosny. Zmienilem zasilacz na Tagana i super cisza 500rpm do 60% obciazenia (nie pod wzgledem temperatury). Zmiana zasilacza pozwolila na lepsze OC wczesniej zawieszal sie. Wiec teraz jak bede zmienial konfig to tylko zasilacz tej klasy. Niestety ale najczesciej jakosc i cena idą w parze cudow nie ma. Zycze Ci aby Delta posluzyla jak najdluzej.

Czy miałeś Delty 350AB, 350PB2 i 400PWR_OK w rekach czy nie? czy miałeś inne?

Wątek o przesiadce z syfu na Tagana pominę bo nobla za takie odkrycia nie dają.

Czy ty jestes analitykiem czy moze jednak wiesz troszke wiecej o zasilaczach, bo ciagle wyskakujesz z ta cena, to już nudne, cena sklepowa nie przedstawia zwykle realnej wartosci, przecież codeszity i tracery kosztują też ok 50-70zł, no ale za żadne skarby mnie kur** nie przekonasz że są to zasilacze, bo jest to produkt zasilaczopodobny. Jeżeli będziesz starał sie mnie przekonać, ze codeszit za 50zeta= delta za 50 zeta (bo przecież kierujesz sie cena) to wyśmieje ciebie w żywe oczy i zapewnw 99% pozostałych osób na forum też.

Ja mam pewnosć, że delta długo będzie chodziła, mimo wszystko za życzenia dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Svedne male pytanie. Te Delty to najczesciej pewnie z demontazu skladakow lub po serwisie? A moze to z Niemiec lezaki? Jesli tak to tez 50 zl nie wydalbym na to. Nie chodzi mi akurat o sam zasilacz ale fakt "polkownikow".

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delta nie robi zasilaczy pod własną marką dla klienta detalicznego, te zasilacze muszą pochodzić albo z demontażu markowych komputerów, albo z zapasów firm, które takie zestawy robią i pozbywają się ich pewnie za darmo, bo są niezgodne z jakimiś tam normami, a utylizacja elektroniki jest kosztowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Svedne male pytanie. Te Delty to najczesciej pewnie z demontazu skladakow lub po serwisie? A moze to z Niemiec lezaki? Jesli tak to tez 50 zl nie wydalbym na to. Nie chodzi mi akurat o sam zasilacz ale fakt "polkownikow".

Na sporą czesć pytania odpowiedział już Benito.

Z tymi półkownikami to ma być argument czy ideologia? bo sam twierdzisz ze nie chodzi o zasilacz, tylko o co?, że sie lepiej poczujesz jak nie będzie półkownikiem, przepraszam ale ja w doznania wewnętrzne i metafizyczne to nie wnikam, bo to forum jest tylko od zasilaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym żywym przykładem na to że Delta z allegro jest niezłym zasilaczem jest forum. Ma ją tylu forumowiczów i wszyscy są szczęśliwi.

A te różne podejżenia schowajcie między bajki, bo jak narazie jedynym Waszym argumentem przeciw jest cena... jak ktoś już wydał 300zł na zasialcz bo pozwala mu to spokojnie spać to jest to jego sprawa i jest to OK, ale niech nie gada głupot że Delta fe.

Zaczniemy się przejmować jak Delty zaczną padać i palić nasze zabawki z sigów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ja nie wiem co wy macie z tymi zasilaczami :D Mój nie piszczy, nie skwierczy, daje prąd i tyle :P

 

P.S. Revoltec Chromus 450W [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś miesiąca ma ten sam zasilacz co w tytule wątku i niestety ten sam problem :sad:

 

Po wyłączeniu kompa zasilacz wydaje dziwny syczący dźwięk. Czy w takiej sytuacji można go reklamowac?

W sumie boję się tylko tego że pewnego dnia pójdzie mi z dymem reszta kompa przez ten zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja ma też ten zasilator - z 1 płytą syczał bardziej (z ASROCKiem) a z 2 prawie wcale (z ABITem) - zresztą kiedyś zakładałem temat o ćwierkającym BQ. Miałem zalewać cewki, ale jakoś nie chciało mi się w nim grzebać (utrata gwarancji i te sprawy) a teraz to juz na pewno nie będe go rozbebeszał, po tym co napisał na forum PCL juni_or - cos mu strzeliło w tej zasiłce, zaśmierdziało i teraz grzeje sie niesamowicie. :huh:

 

Czyli taki urok tych FSP@BQ! SP, ze sycza i ćwierkaja - jednym mniej a inym bardziej. A reszta kompa z tym zasilaczem nie pójdzie raczej, nie po to władowali w niego tyle zabezpieczeń, choc jak ktoś ma pecha ... :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Chciałem stworzyć super cichy komp,po oblukaniu forum pure pc oraz innych konkurencyjnych wybór padł na BeQuiet.I co sie okazuje po wyłączeniu kompa w nocy dają słychać się syczenie pochodzące z zasilacza i napewne z niego bo specjalnie go odkreciłem i oddalilem od obudowy.Myślałem że te zasilacze sa ciche,przecież nawet Modecom fell nie syczy po wyłaczeniu kompa.Dlatego ostrzegam pszyszłych nabywców,w serwisy bawić mi sie nie chce,dlatego zostaje mi chyba tylko allegro,czekam na wypowiedzi wlascicieli tego zasilacza wam też tak syczy,oczywiscie przy włączonym kompie piszczenia nie słychac,zagłusza go fryzjer.

Mój egzemplarz tego PSU nie syczy w ogóle. Nigdy.

 

Wszystkie egzemplarze tego zasilacza tak mają. Tak jak poprzednik radził wyłączaj komp z listwy a będzie spokój. Ja początkowo też chciałem go reklamować ale chyba przestało mi to przeszkadzać. Bardziej wkurza mnie grzanie się zasilacza i w tym kierunku pójdą moje działania.

Nie wszystkie. Mój tak nie ma. Z tym grzaniem się BQ to też przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

FSP nie zabezpiecza cewek w należyty sposób, widać to w każdym ich zasilaczu, jednemu trafi się ok, innemu orkiestra.

Widocznie miałem "pecha" i trafił mi się OK.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...