Skocz do zawartości
pkotlowski

Problem Z Połączeniem 2 Komputerów.

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak: Mam dwa kompy A i B. Oba łączą sie z netem poprzez router Linksysa WAG200G. Internet ładnie śmiga, lecz problemy zaczynąja sie gdy chce przesyłąc pliki oraz drukować z jednego kompa na drukarce podłączonej do drugiego.

 

Sieć jest stworzona, ma nazwe DOM. Na obu komputerch w Moich Miejscach sieciowych taka siiec sie pokazuje. Problem jest w tym, ze nie moge z jednego kompa przeglądać zawartości drugiego. Komp A widzi siebie oraz kompa B. Komp B widzi tylko siebie, a przy próbie połączenia sie z A wyskakuje błąd, że nie mam wystarczających uprawnien by przeglądać zawartość.

 

Czegu już próbowałem;

Włączałem konta gościa.

W narzędziach adminisatracyjnych dawałem uprawnienia do przeglądanie użytkownikom z innych kompów.

Tworzyłem już chyba 10 razy od nowa sieć.

Tworzyłem domeny.

Zmieniałem IP, DNS.

 

 

Problem może leżec w tym, że w połączeniach sieciowych mam 2połączenia: Połączenie z internetem oraz połączenie lokalne (kiedyś oba kompy były połączone osobno-nie w sieci domowej). Tu lezy kolejny problem, bo nie moge wywalić tych połączeń ani ich wyłączyc bo wtedy net nie działa. Może ktoś wie jak nakazać systemowi by uzywał określonego połączenia z internetem?

 

Wydaje mi się ze problem lezy po stronie jednego komputera bo drugi widzi i siebie i drugiego, a en felerny tylko siebie.

 

Jakis propozycje?

Format nie wchodzi w gre bo nie mam gdzie przenieśc 530GB danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca: Co ma do tego 530GB danych? Masz jedną partycję na cały dysk? Jeśli tak, to bardzo kiepski pomysł. Jeśli nie, to nie widzę problemu.

 

Tworzenie domen nic nie da - nie masz serwera w sieci.

 

Problemem jest zapewne firewall/antywirus/robak znajdujący się na kompie, którego nie można przeglądać. Ostatecznie kwestia ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym komputzerze mam 3 dyski 2x320 bez raidu i 80gb na system. Nie bardzo mam jak to przenieść:)

Komputery czyste, nie ma żadnych robaków itp.

 

Ostatecznie kwestia ustawień.

Tyle to i ja wiem tylko nie wiem jakie ustawienia mozna jeszcze zmienic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80GB na system?? Bez sensu. 30GB to już jest wystarczająco. No chyba, że ktoś instaluje gry w "C:\Program files", co jest poronionym pomysłem.

Co do tego mają 2 pozostałe dyski? Przecież im się nic nie dzieje - formatuje się partycję z Windowsem. Przenieś dane z 80GB na inne dyski i podczas instalacji systemu usuń partycję 80GB (jeśli taką masz) i utwórz 30GB, na którą zainstaluj system. Drugą partycję utwórz dopiero z poziomu nowo zainstalowanego Windowsa. Tam instaluj gry i trzymaj dane.

 

Są jeszcze opcje wyłączenia firewalla Windows i opcja "uwierzytelnij jako gościa gdy dane o komputerze są niedostępne".

Porównaj ustawienia na obu komputerach - zapewne jest jakaś różnica.

Może jakiś firewall od NVidia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formatu nie będzie, ok? Nie i koniec.

 

Firewall windowsowy nie działa(wyłączony), tego od NV instalują tylko samobójcy.

Coś musi byc według mnie skopane z tymi połączeniami internetowymi. Szukam sposobu jak je usunąc. Zna ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...