Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

oki dzieki endo99, zaraz to sprawdzę

 

co do sterów dzwieku to tez miałem z tym problem,

odinstalowałem wszystkie stare polecam Your Uinstaller 2006, potem jeszcze przeleciałem driver cleanerem. i dopiero zainstalowałem AC

Realtec High Definition Audio Codecs 1.80 (22-10-07) nie wiem bo moze sa nowsze..

 

Z dzwieku jestem srednio zadowolony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma 4x1GB na pokładzie AMD690G?

rozważam dołożenie 2 good ramów pro 900 pod vistę póki można je dostać i cena jest okazyjna

Ja narazie mam 2GB ..

 

Dobra.. rozwiazałem problem z temperatura.. wiec winę ponosił P37 złe czujniki temp. ma ten bios..

niezle mi zawyżał.. zrobiłem reup..do P35 i oto efekty..

 

w pokoju ze 20 kika stopni.. i wentyl na tyle .. no to sie wydało..

niewiem jakby ktos miał jakies problemy z temp.na tym mobo... to zmiana biosu..

 

Dołączona grafika

 

 

aha.. sa juz nowe utility od foxconn;a

 

FOX_DMI_V1.0.0.5

FOX_LiveUpdate_V1.0.5.8

FOX_ONE_V1.1.2.1

 

jeszcze mam problem z live update na tej nowej wersji gdy robie update drivers.. szuka po czym ekran robi sie czarny i tylko reset ratuje..

nie wiem mogłby ktos to sprawdzic.. ? dzieki za help'a

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bios P37 i temperatury w normie.

 

W biosie włącz smartfana, bo Freezer widze ładnie sie kręci. Będzie samo regulowało obroty w zależności od temperatury. Ja mam około 470 obrotów.

 

U mnie Live Update działa, ale bardzo wolno ściąga. Black screen zrobił mi się za to dwukrotnie przy odpalaniu Fox One. I też tylko reset pomógł. Raczej to wina programu.

Edytowane przez endo99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepne dziwne zjawisko

 

everest pokazuje

 

Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz (10.5 x 267) 5400+ ale jak wejde w przetaktowanie to juz widzi

Częstotliwość taktowania procesora 1329.3 MHz (oryginalny: 2100 MHz)

tak samo jest z CPU-Z mnoznik 5x co jest grane :mur: Foxone zmienia mnoznik z x5 na x10 i raz pokazuje 2.79 a raz to:

Dołączona grafika

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na włączone Cool’n’Quiet. W idle zmniejsza mnożnik do 5.0.

miałes racje.. i muli jak smok przy tym cool'n'quiet, wyłaczyłem to ale nadal 45 na starcie w pokoju teraz moze ze 20stopni

odpaliłem kompa i na zimnym pokazuje 45-48, moze tym razem za mało dałem tej pasty ?

 

juz nie wiem.. albo cos psuje mi obieg powietrza, 1350 i 47stopni,..

wracajac do pasty, wyczysiciłem wszystko jak nalezy nałozyłem ac creamq.. na samego procka dosłownie odrobinke na srodek

potem karta doładowujaca to rozmazałem bardzo dokładnie pasta sie znalazła na całej powierzchni procka, a wiec bardzo cianka warstwa..

moze az za... juz niewiem.. :?

 

Czytałem na wielu forach ze brisbane maja zwalone czujniki ciepła, no ale zeby az tak .. :?

Endo, a mógłbys pokazać screena z CPU-Z i temperaturami a i dodaj sprzęt do sygnatury jak możesz, dzieki

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak temperatura radiatora na procu? Czuć, że odbiera ciepło?

 

Screeny wrzucam poniżej, ale to raczej marny punkt odniesienia. Jak wspominałem proc niekręcony. Moc mi w zupełności wystarcza, a priorytetem jest dla mnie cisza :wink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SmartFana mam ustawionego na Enabled w BIOSie. Fox One odpalam tylko czasami jak chce sprawdzć temperatury. Mam nowego Freezera z 4 pinową wtyczką (PWM), ale nie wiem jak dokladnie przekłada sie to na obroty.

Edytowane przez endo99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kupić Ultimę-90 i HR-05, ale za tą kasę zmieniam platformę na intela :P

K10 bardzo zawiodło, a pod tym kątem na wakacjach budowałem obecny zestaw

 

jakby ktoś był zainteresowany ->PM

screeny z możliwościami widzieliście

miałem też foxconna - nie dorównuje biostarkowi we wszystkim -

brak hdmi, gorszy kodek audio, gorszy layout, gorsze oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się na stronie foxconna świerzutki dzisiejszy bios P38 do naszych płyt na AMD690G/V ja narazie nie mam mozliwosci sprawdzeni abo czekam na memorki ale jesli macie ochote to spraedzie jak ten bios sie sprawuje, czy jest stabilny i jak z OC na nim:

 

http://www.foxconnchannel.com/support/down...ID=en-us0001454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem wrzuce go i dam znać co i jak.

 

Kurde,wgrałem ten bios ale mam taki sam problem jak na P37,nie mogę nawet 255htt przekroczyć.Chcę wrócić do P35 ale na stronie Foxconna nie moge znaleźć,moze ktos na rapidshare wrzucić ten P35?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem wrzuce go i dam znać co i jak.

 

Kurde,wgrałem ten bios ale mam taki sam problem jak na P37,nie mogę nawet 255htt przekroczyć.Chcę wrócić do P35 ale na stronie Foxconna nie moge znaleźć,moze ktos na rapidshare wrzucić ten P35?

jasne.. trzymaj.:) P35 lub P35

 

no ładnie foxconn coraz bardziej zaskakuje.. co do problemu z htt to ja robiłem 275 bez problemu na P37 ;) pozdro

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze boje z P38, to samo co wcześniej 3,15GHz, teraz działaja mi ramy 333, wcześniej tylko 200 i 400.

 

3,15 GHz +0,2V

3,05 GHz +0,1V

2,99 GHz +0,0V

post-133508-1197478767_thumb.jpg

post-133508-1197478784_thumb.jpg

post-133508-1197478793_thumb.jpg

Edytowane przez kpawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mogę ustawić ramy na 333 i komp. wystartuje.

 

Ogólnie ta płyta mam problem z pamięciami, w biosie ustawione 400, a w win 703MHz w FoxOne.

Chodzi Ci o memclock value ? ja mam 200 ustawione innych nie sprawdzałem jeszcze, wogole to czekam na nowa zasilke,

dopiero wtedy zaczynam silniejsze OC :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mogę ustawić ramy na 333 i komp. wystartuje.

 

Ogólnie ta płyta mam problem z pamięciami, w biosie ustawione 400, a w win 703MHz w FoxOne.

 

bo czestotliwosc pamieci ustawia sie wg dzielnika w stosunku do taktowania procesora

 

przy standardowych ustawieniach masz 10.5 x 200 = 2100Mhz, przy ustawieniu pamieci na 800Mhz w BIOSie w rzeczywistosci masz dzielnik pamieci 6 czyli 2100/6 = 350(700) MHz

 

mozesz sobie ustawic to wg tej tabelki z zalacznika

 

czyli np zmieniasz mnoznik na 10, magistrale na 210 (10x210=2100mhz) ale wtedy masz juz dzielnik pamieci 5 wiec taktowanie ramu wychodzi 2100/5 = 420(840)Mhz :]

post-147425-1197512576_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo czestotliwosc pamieci ustawia sie wg dzielnika w stosunku do taktowania procesora

 

przy standardowych ustawieniach masz 10.5 x 200 = 2100Mhz, przy ustawieniu pamieci na 800Mhz w BIOSie w rzeczywistosci masz dzielnik pamieci 6 czyli 2100/6 = 350(700) MHz

 

mozesz sobie ustawic to wg tej tabelki z zalacznika

 

czyli np zmieniasz mnoznik na 10, magistrale na 210 (10x210=2100mhz) ale wtedy masz juz dzielnik pamieci 5 wiec taktowanie ramu wychodzi 2100/5 = 420(840)Mhz :]

dzieki za tutorial VooCash, czyli ja mam obecnie ustawione tak... 6x300, HTT 266, i timingi 5-5-5-15, mnoznik stały 10,5 no to wg tego co napisałes na takich ustawieniach co mam pamiatki mi chodzą na (266*10,5)=2,793 /6= 465,5 *2 =931 dobrze rozumiem? A co jeszcze można zmienic zeby podniesc wydajnosc bez podnoszenia napiecia?

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dzis zrobilem kilka testow pod katem wydajnosci nowego BIOSu do Foxconna (P38) i porownalem ze starszymi wersjami czyli P35 i P37

 

konfiguracja testowa w sigu

 

ustawienia:

 

procek: 10x280=2800Mhz

RAM: 936Mhz 5-5-5-15 CR2

 

testy w Everescie 4.20.1183

oto zestaw calkiem ciekawych wynikow :]

 

z lewej strony P38 z prawej P35

 

Odczyt z pamieci

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Czas oczekiwania

Dołączona grafikaDołączona grafika

Memory Copy

Dołączona grafikaDołączona grafika

Zapis pamieci

Dołączona grafikaDołączona grafika

CPU PhotoWorxx

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

reszta testow z everesta na tym samy poziomie, zamiescilem wyniki tych testow w ktorych sa duze roznice pomiedzy P38 i P35

 

screenow z P37 nie zamieszczam poniewaz wyniki sa identyczne jak dla P38

 

Jakie wnioski??

Ja zostaje przy P35 i czekam z nadzieja na nowy lepszy BIOS a nie tylko nowy z nazwy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to jest ciekawe ze zmiana biosu powoduje az takie duze roznice..

 

ktos z was moze zrobic podobne testy?? porownali bysmy:]

ja sprawdze ale najpierw mi powiedz jak ustawić mnoznik 10x, albo daj screen'a biosu ze swoimi ustawieniami..

jakie masz poustawiane napiecia.. ram, cpu? bo nie wiem jak ustawic? by miec takie parametry jak ty?

 

i wtedy porównamy wyniki na moim sprzecie:) co ty na to? :D

 

Oto moje obecne ustawienia <_<

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...