Skocz do zawartości
grzeg255

Stabilna,nie Super Droga Plyta S.am2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Skladam kompa dla 13 latki i nie wiem zbytnio jaka mobo zakupic.KN9 jak i DFI,chyba nie mam sensu wsadzac,poniewaz tu nie bedzie zadnego oc.Chcialbym,aby byla tylko stabilna jak skala.Proca wrzuce jakiegos X2.

 

Za wszelkie sugestie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit mimo wsystkich zalet jest na tyle tani, że można się szarpnąć na niego. (O ile znajdziesz go gdzieś) Opłaca sie dołożyć powiedzmy 50zł, żeby mieć taką płytę. Po moich przygodach z jednym foxconnem na nf6100 i am2 stwierdzam, że nie są to tak fajne płyty na jakie wyglądają, bo dzieją się z nimi różne niewytłumaczalne rzeczy, no ale może to był pojedyńczy przypadek. (Były straszne kłopoty z bootowaniem. Potem jakoś, sam nie wiem jak się z tym uporałem, ale winda przy instalacji się wywalała, w końcu zwątpiłem i kazałem wymienić kumplowi dysk ATA na SATA i już działa normalnie. Do tej pory nie wiem co było problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do KN9 to mobas jest do dostania w www.agito.pl, albo w komputroniku.pl ale tam jak zwykle ceny horrendalne. No ale gdybyś nie mógł jej nigdzie dostać to nawet dopłata 30-40zł wchodzi chyba w grę. Ten Abit to chyba najtańsza możliwa dzis płyta pod AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem juz do czynienia z tym KN9,niedawno skladalem na niej kumplowi,wiem ze jest ok.Ale wydaje mi sie,ze wszyscy bierzemy pod uwage oc,ktore w tym wypadku bedzie zerowe.Jeszcze tak patrzylem na plytki od msi,niby tez na nforce4,a zawsze pare groszy dorzuce do proca.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta jest oparta na bezproblemowym i sprawdzonym chipsecie NF4. A że to ABIT wiec układy zasilania i reszta jest wysokiej jakości co ma bezpośredni wpływ na stabilność i trwałość. A że ma mozliwości OC i to nie małe to tylko dodatkowy + którego nie musisz brać pod uwage przy wyborze płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra.Komp zlozony na kn9.A teraz mam nastepny do zlozenia,tylko tu budzet na max ograniczony.Normalnie dla mnie w budzetowkach to czarna magia.Nie mam wiecej niz 200zl na mobo :D ,a co do krecenie,to sam bede chcial pyknac brisba 3600+ chociaz na 2400.W zasadzie mialem tylko do czynienia z mobasami od asusa i abita,a w tym przedziale cenowym bedzie kiszka.Chcialem brac foxconna,ktory podal Sysak,czy jeszcze cos rozwazyc??ps.bez roznicy czy bedzie vga,czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiory od cholery i ciut ciut 1100zl:)ale na wszystko po za monitem hehe.

 

A komp bedzie dla znajomego,ktory pierwszy raz bedzie mial z nim do czynienia :blink:

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiory od cholery i ciut ciut 1100zl:)ale na wszystko po za monitem hehe.

 

A komp bedzie dla znajomego,ktory pierwszy raz bedzie mial z nim do czynienia :blink:

Warto <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> płyte pod OC, ponieważ nawet jeśli teraz go nie będzie to za jakiś czas, jak znajomemu zacznie brakować wydajności, zamiast zmieniać procek zacznie kręcic. Z drugiej strony nie kręcić X2 to grzech bo dzięki OC można sporo kasy zaoszczędzić kupując 3600+ i kręcąc go do poziomu dużo droższych modeli. Co do KN9 to płytka jest fajna, ale mój egzempalrz jest z wymiany, ponieważ pierwszy miał padnięte USB i gdy go oddawałem koleś w sklepie powiedział, że to się dość często tej płycie zdarza (nie wiem ile w tym prawdy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...