Skocz do zawartości
kuebk

Zalman 7700cu + Prescott = Taka Sama Temparatura Jak Na Boxie

Rekomendowane odpowiedzi

Na boxie temperatury lataly w zakresie 48-64, na Zalmanie lataja teraz 48-62. Szczerze powiedziawszy spodziewalem sie ze Zalman troche nizsze bedzie trzymal temperatury. :(

 

Co do Prescotta to jest to 2.4, stepping D0 - czyli nie najgorszy chyba. :(

 

Takie temperatury sa normalne? (temperatura pokojowa: 27 na obecna chwile).

 

Oprocz tego zauwazylem cos dziwego, mianowicie wychodzi z 3dmarka, speedfan pokazuje 60* mija minuta i juz pokazuje 54*, na boxie takich cudow nie bylo. :(

 

Pozdro - kuebk.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysciles dokladnie proca z resztek pasty? I czym teraz smarowales? Innym pytaniem jest czy masz przeciag w budzie bo na nic zmiana chlodzenia jak wentyl mieli to samo nagrzane powietrze...

Jak na obecna chwile uzylem tej lipnej pasty Titana, co do przeciagu to mi wieje wentylator pokojowy na kompa bo nie mam obudowy. ~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Titan... Wyjasnia az za wiele <_< Nawet na nowszych boxach jest lepszy glut niz srebrny titan.

Jak zaopatrzysz sie w Ceramique/AS5/Zalmana STG to odczujesz roznice... Sadze ze z 7*C mniej w stresie przy pelnych obrotach jest realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Titan... Wyjasnia az za wiele <_< Nawet na nowszych boxach jest lepszy glut niz srebrny titan.

Jak zaopatrzysz sie w Ceramique/AS5/Zalmana STG to odczujesz roznice... Sadze ze z 7*C mniej w stresie przy pelnych obrotach jest realne.

Wlasnie planuje zaopatrzyc sie w Ceramique. W porownaniu do AS5 bedzie duza roznica w temperaturze?

Zalman STG to jest ta standardowa pasta dolaczona do coolerka?

 

BTW: Czym powinienem oczyscic powiezchnie CPU aby ja jak najlepiej oczyscic z wszelkiego syfu?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alkohol izopropylowy , benzyna ekstrakcyjna

Sorry za glupie pytanie ale nigdy nie czyscilem powezchni procesora benzyna ekstrakcyjna i stad moje pytanie: Czy przy czyszczeniu musze byc super ostrozny zeby czasem nie przetrzec wacikiem/szmatka nasaczona benzyna ekstrakcyjna zielonej powiezni CPU wokol IHS? Czy nic sie nie stanie jak to tez przetre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za glupie pytanie ale nigdy nie czyscilem powezchni procesora benzyna ekstrakcyjna i stad moje pytanie: Czy przy czyszczeniu musze byc super ostrozny zeby czasem nie przetrzec wacikiem/szmatka nasaczona benzyna ekstrakcyjna zielonej powiezni CPU wokol IHS? Czy nic sie nie stanie jak to tez przetre?

nawet gdybyś go zatopił, to nic by mu nie było po wysuszeniu, no może gdyby bardzo długo w nim pływał to substancja przewodząca ciepło między rdzeniem a IHS mogła by się wypłukać ale to musiałby długo pływać Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...