Skocz do zawartości
Chrypek

[problem]***stop: 0x0000007b......

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem na cioci komputerze a mianowicie mówiła mi że jakiś wirus im się wbił i się komputer zresetował ok to ja pojechałem włączam kompa no i się nie włącza bo wyskakuje taki komunikat na niebieskim tle:

 

 

Pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

 

Jeżeli poraz pierwszy widzisz ekran błędu STOP, uruchom ponownie komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki:

 

Sprawdź czy w komputerze nie ma wirusów. Usuń wszelkie nowo zainstalowane dyski twarde i kontrolery dysków twardych. Sprawdź dysk twardy, aby upewnić się czy jest on poprawnie zainstalowany i skonfigurowany. Uruchom program CHKDSK/F, aby sprawdzić, czy dysk twardy nie jest uszkodzony a nasępnie uruchom ponownie komputer.

 

Informacje techniczne:

 

***STOP: 0x0000007B ( 0xF894C528,0xC0000034,0x00000000,0x00000000)

 

 

Dysk napewno działa bo sprawdzałem u siebie na kompie. Ale nie mogę tam u Cioci zainstalować windowsa bo gdy daje ENTER to pojawia się komunikat:

 

Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze.

 

Sprawdź, czy wszystkie stacje dysków twardych są zasilane i właściwie podłączone do komputera, a także, czy konfiguracja użądzeń związanych z dyskami jest poprawna. W tym celu może być konieczne uruchomienie dostarczonego przez producenta oprogramowania diagnostycznego lub instalacyjnego.

 

nie można kontynuować instalacji. Naciśnij F3 aby zakończyć proces instalacji.

Co poradzicie na to??

 

 

Teraz działa wszystko ale jak włączam windowsa to gdy pokazuje się logo to sie restartuje cały czas.

 

I jeszcze zanim włącza się logo jest taki komunikat na czarnym tle:

VA Technologies, Inc VIA VT8237 Series SATA RAID BIOS SETTINGS utility V4.90 Copyright © VIA, Technologies Inc. All Right reservrd.

 

Scan devices, please wait...

 

None Raid

Serial_Ch1 Master: ST3808110AS

press <TAB> kay Into User Window!

 

może to też jest ważne .

 

Jeszcze mi się coś udało gdy nacisnąłem <TAB> to wszedłem do Jakiegoś BIOSU SATA zrobiłem kopie w paincie:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Chrypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalator nie znalazł zadnych dysków norma -> domyślam sie ze próbujesz instalować windowsa XP który nie ma standardowo sterowników do SATA - instalator nie bedzie widział dysku. Przy starcie instalatora pojawia sie na dole taki komunikat, cos w tym stylu: wcisnij f6 zeby dograć sterowniki tylko ze in english -> musisz wcisnąc to f6 i wrzucic mu dyskietke ze sterownikiem do SATA, bez tego nie ruszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza podpięciem dysku do drugiego kanału (indeks 1), to nie widzę niczego złego.

 

Czy podczas instalacji systemu wciskasz na początku F6 i podajesz dyskietkę ze sterownikami do kontrolera SATA?

 

Żeby po 100 razy nie pisać tego samego, to przeczytaj ten temat:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=100972

 

Edit:

piotrek_zet - byłeś szybszy z tym F6 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z kąt wziąć

z kątowni.... sorry ale musiałem bo mnie razi po oczach...

 

Pisze się skąd, kąt jest to "każda z dwóch części płaszczyzny zawarta między dwiema półprostymi o wspólnym początku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu kupiłem laptopa z windows vista home premium, ktorego chetnie zamienilbym na xp pro. Niestety podczas instalacji mam komunikat:

 

Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze.

 

Ładowanie sterownikow sata z dyskietki odpada poniewaz nie mam flopki w laptopie. Czytałem tez gdzies ze instalator Win SP2 odrazu laduje sterowniki przy instalacji co jest nie prawda bo takiego posiadam. Co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu kupiłem laptopa z windows vista home premium, ktorego chetnie zamienilbym na xp pro. Niestety podczas instalacji mam komunikat:

 

Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze.

 

Ładowanie sterownikow sata z dyskietki odpada poniewaz nie mam flopki w laptopie. Czytałem tez gdzies ze instalator Win SP2 odrazu laduje sterowniki przy instalacji co jest nie prawda bo takiego posiadam. Co robic?

Systemy dołączane do laptopów powinny zawierać sterowniki do dysku SATA. Jeżeli nie działa tak jak mówisz to masz dwie opcje:

 

1. Kupić zewnętrzną stację dyskietek na USB i standardowo zainstalować sterowniki tak jak w normalnym komputerze.

 

2. Ściągnij sterowniki i użyć programu nLite, z pomocą którego własnoręcznie stworzysz instalke Windowsa XP z zintegrowanymi sterownikami SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...