Skocz do zawartości
Lancer

Kolanko - Jaki To Gwint?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam problem z nowym topem do bloczku. Mianowicie ubzdurałem sobie, że koniecznie chce mieć kolanko zamiast tradycyjnego wpuszczanego króćca w plexe. Wygrzebałem więc z czeluści mojego magicznego pudła dwa kolanka i szczęśliwy zabrałem się za gwintowanie plexy. Jakież moje było zdziwienie, gdy okazało się że gwint zastosowany na owym kolanku jest jakiś inny. O ile to pogrubienie w które wkręca się króciec wchodzie zwykłą choinka R1'4 cala (chyba :razz: ), to ten zewnętrzny już nie.

I tu prośba do zaawansowanych. Jaki to gwint? Trochę pogrzebałem i wydaje mi się, że będzie to typ G. Ale czy na pewno?

Ja wiem, że z obrazka nie można go zmierzyć, ale może ktoś ma praktyczne doświadczenie?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/4 " patrzac po choince... pierscien w chonce nad gwintem w 3/8" jest mniejszy od gwintu do krawedzi

 

chyba ze to kolanko nie hydrauliczne ;) to moze byc gwint metryczny

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/4 " patrzac po choince... pierscien w chonce nad gwintem w 3/8" jest mniejszy od gwintu do krawedzi

 

chyba ze to kolanko nie hydrauliczne ;) to moze byc gwint metryczny

Ja mówie że to 3/8 cala....mam w tej chwili w ręce 1/4 cala i wydaje mi się mniejsze od tego na fotce...ale mogę się mylić :lol: Jak będe znał wymiary to wtedy moge na 100% powiedzieć B-)

Pozdrawiam

rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choinka po prawej 1/4" - standard w wc

Kątowa po lewej gwint zewnętrzny 1/2" - innego typu niz stosowane w wc

Pozdr.

 

PS 3/8" to ~16.3mm średnicy - nie przesadzajcie :wink:

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za odzew.

Nie jest to na 100% gwint metryczny. Nie jest to też calówka (ma dokładnie 13mm, a nie 12,7 jak w choince obok).

Nie wchodzi w dziury robione powszechna calówka 1/4 z gwintem typu R.

W część wewnętrzną wchodzi zwykła choinka calowa z gwintem R. Ale właśnie samo kolanko gwint zewnętrzny ma już grom wie jaki.

 

Dołączona grafika

 

Rozstaw "zwitek" zgintu jest mniej więcej taki sam jak w choince, ale kąt ich nachylenia jest nieco mniejszy. W gwincie typu R jest to 60 stopni. Skok dla kolanka pasuje do gwintu typu G (55 stopni).

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...