Skocz do zawartości
sough

Dwie Sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako, że mam wakacje i czasem dopada mnie nuda, wziąłem wczoraj wiertarkę w łapę i przebiłem się przez ścianę. Skrętka do dziury, zaciskarka + RJtki = ładnie zaciśnięty, scrossowany kabelek :). Połączyłem komputery w celu wymiany danych. Dopóki jestem na radiówce nie chcę dzielić internetu, bo musiałbym dopłacić za 2gie IP. Uruchomiłem w BIOSie zintegrowaną sieciówkę, włączyłem windowsa, skonfigurowałem połączenie i zonk. Gdy tylko mam włączone pierwsze połączenie sieciowe LAN (to od radiówki, sygnał z anteny leci do APka, później przechodzi przez jeszcze jedno urządzenie i jest rozdzielany na dwa komputery, sąsiadki i mój) to wszystko jest dobrze, ale gdy tylko włączę też drugie połączenie sieciowe (to od tej domowej sieci) net automatycznie przestaje działać.

 

Coś mi się wydaje, że windows chce na siłę udostępniać internet na drugi komputer w domku a serwer od radiówki blokuje udostępnianie internetu i dlatego internet przestaje działać.

 

Da się coś zrobić z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem w BIOSie zintegrowaną sieciówkę, włączyłem windowsa, skonfigurowałem połączenie i zonk.

Pewnie na pierwszej sieciówce masz prywatne IP np. 192.168.0.1. Jeżeli teraz chcesz ustawić IP na drugiej karcie sieciowej to musisz wykorzystać inną pulę prywatna, czyli IP ustaw na np. 10.0.0.1

 

Dopóki jestem na radiówce nie chcę dzielić internetu, bo musiałbym dopłacić za 2gie IP.

Możesz udostępnić internet na drugi komputer za pomocą ICS http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=12707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, zapomniałem napisać. Na drugim połączeniu (wewnętrzna domowa sieć) mam IP innej klasy.

 

Na komputerze z dwoma sieciówkami mam IP 10.1.1.1, maske 255.0.0.0 i brame 10.1.1.1, a na drugim komputerze mam IP 10.1.1.2, maska 255.0.0.0 i brame 10.1.1.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ustawione tak jak radzą na: http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=12707

 

Faktycznie, teraz włączenie drugiego połączenia sieciowego nie powoduje odcięcia internetu. Jednak pingi w tej mojej domowej sieci jak nie dochodziły tak nie dochodzą.

 

Ustawienia komputera dwiema sieciówkami:

 

1. Ustawienia sieci lan mojego providera pominę

 

2. Ustawienia mojej sieci:

 

IP: 10.0.0.1

Maska: 255.0.0.0

 

A skrętka:

biało-zielony

zielony

biało-pomarańczowy

niebieski

biało-niebieski

pomarańczowy

biało-brązowy

brązowy

 

Ustawienia mojej sieci w drugim komputerze:

 

IP: 10.0.0.2

Maska 255.0.0.0

Skrętka:

biało-pomarańczowy

pomarańczowy

biało-zielony

niebieski

biało-niebieski

zielony

biało-brązowy

brązowy

 

Jak widać kabel scrossowany. Obydwa komputery mają Windows XP z SP2. Są w tej samej grupie roboczej, mają włączony NetBIOS przez TCP/IP. Dlaczego się nie widzą i pingi nie dochodzą?

 

Kabel jest przeciągnięty przez ścianę, skrętka nieekranowana, nie ma żadnych zagięć, ma około 26m (pokoje są obok siebie, w jednym część kabla jest ładnie zawinięta tak jak wąż ogrodowy - nie pozginana).

 

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu na drugim kompie powinieneś ustawić bramę - ip pierwszego kompa czyli 10.0.0.1, to samo w dnsach - 10.0.0.1.

 

Dodatkowo spróbuj wyłączyć wszystkie programy, które 'kontrolują sieć' typu firewalle, cfosy i inne. U mnie właśnie cfos nie przepuszczał pingów/neta w domowej sieci.

 

maska nie powinna być 255.255.255.0? Chociaż nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maska moze byc i taka i taka - w obu kompy beda w tej samej podsieci. Jak pingi nie ida to nie jest to wina bramy - jej nie musi byc zeby ping do kompa w tej samej podsieci szedł i wracał. Ja stawiam na problem z firewallem - mozliwe ze z tym od SP2.

 

Sproboj tez na drugim kompie dac automagiczne przyznawanie adresów przez DHCP.

 

Aha, tak mi sie przypomnialo, zeby wyeliminowac problemy z kablem(przynajmniej tak... podstawowo) - na jednym kompie dajesz ping -t IP, patrzysz na karte sieciowa - powinna migac tak co jakas sekunde. Idziesz teraz do drugiego kompa i tez patrzysz na karte - jak miga to kabel OK, problem z softem. Zrob też na odwrot.

Edytowane przez piterus90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są w tej samej grupie roboczej, mają włączony NetBIOS przez TCP/IP

Czytaj dokladnie...

 

Moze sproboj wylaczyc jeszcze uwierzytelnianie... Ale wątpie, zeby mialo to jakikolwiek związek z tym wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłem się, wydarłem kabel ze ściany.

 

Żeby mieć pewność, że to nie jego wina przejdę się dzisiaj po parę metrów porządnej skrętki ekranowanej, pożyczę zaciskarke i zrobię sieć od początku.

 

 

 

 

 

Haha, właśnie do Was piszę z 2giego komputera :). Zmieniłem kabel, ofc nowe RJtki, wyłączyłem firewalle i sieć zaczęła śmigać. A po 15 minutach udało mi się obejść zabezpieczenie administratora mojej sieci i ładnie podzieliłem sobie internet takim malutkim (500kb) programikiem :). Wszystko śmiga. Wystarczyło nie tykać ICSa i internet da się podzielić.

 

Dziękuję za pomoc!

Edytowane przez sough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...