Skocz do zawartości
fireblade3

ipchains hoto linux pld na jaderku 2.4

Rekomendowane odpowiedzi

tak to wygladalo pod 2.2 /usr/local/sbin/iptables -A PREROUTING -t nat -p udp -d xxx.xx.xx.xx --dport 777 -j DNAT --to 192.168.1.8:21  

a teraz prosze to samo na 2.4 pomoze ktos?????

Ja się zastanawiam skąd on wytrzasnął iptables na 2.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wygladalo pod 2.2 /usr/local/sbin/iptables -A PREROUTING -t nat -p udp -d xxx.xx.xx.xx --dport 777 -j DNAT --to 192.168.1.8:21  

a teraz prosze to samo na 2.4 pomoze ktos?????

Ja się zastanawiam skąd on wytrzasnął iptables na 2.2.

To jest juz iptables...

 

a co do iptables na 2.2 to my (PLD) go mamy przeportowanego (versja devel) ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie to dzialalo pod pld na 2.2 i teraz nie jeczcie czy to dziala czy nie bo to juz wiem wiem ze nie dziala pod 2.4 i chcialbym wiedziec jak to napisac pod 2.4jezeli pomozecie to pomozcie jezeli nie to zamknijcie temat!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie to dzialalo pod pld na 2.2 i teraz nie jeczcie czy to dziala czy nie bo to juz wiem wiem ze nie dziala pod 2.4 i chcialbym wiedziec jak to napisac pod 2.4jezeli pomozecie to pomozcie jezeli nie to zamknijcie temat!!!!!!!!

Przecież to działa na 2.4. O co ci chodzi ? Może powiedz lepiej co chciałeś tą regułką osiągnąć ? (polecam przeczytanie http://rtfm.bsdzine.org/ w celu dowiedzenia się jak zadawać pytania)

 

Zresztą nie wiem jak ci to mogło działać na 2.2 bo tam ewidentnie nie ma netfiltera i iptables (a port na 2.2 IMHO jest *niemożliwy*).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iptables -t nat -A PREROUTING -p <protokół, np tcp, udp> -i <łącze int. np eth0> --dport <port> -j DNAT --to <adres ip wewnątrz sieci>:<port>

 

lub

 

iptables -t nat -A PREROUTING -p <protokół> -d <ip> --dport <port> -j DNAT --to <ip>:<port>

 

Tak powinno działać. Możliwe, że zła kolejność się liczy. BTW: jajko obsługuje iptables?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...