Skocz do zawartości
ceek

Dfi P35-t2r Lan Party Ut

Rekomendowane odpowiedzi

pluszak ty tylko narzekac potrafisz, a to ci cos piszczy a to tempy za duze, kupiles droga plyte do oc zeby celerona do niej pakowac ?!? u mnie plyta sprawuje sie super i jestem z niej zadowolony B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekać? Mi się wydaje, że raczej jestem wymagający. Płyta była przeznaczona do mojego cichego kompa, jako stabilna podstawka pod Quada, 45nm ale niestety piszczy i to nawet na lekko podkręconym C2D E6300 przez to musiałem ją wrzucić do kompa biurowego właśnie z celkiem.

 

Ta przypadłość przeszkadza mi cieszyć się tą płyta:-(

Edytowane przez pluszak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img256.imageshack.us/my.php?image=setfsbao1.jpg

proc mowi dość przy 586 MHz wiec to dziala na 100%

Racuch, to aby poprawny screen ?

u mnie wyglada to tak:

bios 500fsb, proba podnoszenia fsb pod windowsem konczy sie na wartosci jaka daje fsbset przed zaznaczeniem opcji Ultra...

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej poprawny (na zyczenie moge zrobic z FSB 586MHz)

wszystko śmiga jak trzeba , zmień na bios --->1107

moze tu problem

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Racuch za info

wczesniej moze zle sie wyrazilem, chodzilo o to, ze fsbset daje mi mozliwosc wyjscia ponad 500 o tyle ile jest to mozliwe bez zaznaczenia opcji ultra

na szczescie udalo sie wkrecic procka na wyzsze fsb

co do biosow to czy testowales jakies bety ?

 

ja jade chwilowo na LP35D109 z 2008/01/09

 

Dołączona grafika

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bety są problematyczne

-jazdy typu --> proc idzie max. 4,3GHz

tego nowego LP35D317 nie testowałem i jakoś nie wierzę bo cała reszta "wczesniejsza" jest do bani

LP35D913 jest chyba najlepszy pod GKX-y (najwyższe odczyty ram-u i czas oczekiwania pamięci (Everest) z tego co pamiętam bo dawno to było a LP35DB07 najlepszy pod E8...

z Twoim LP35D109 miałem wlasnie problemy z zabotowaniem E8400 powyzej 4,3 GHz czyli jakies 500MHz mniej niz potrafi :lol:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bety są problematyczne

-jazdy typu --> proc idzie max. 4,3GHz

tego nowego LP35D317 nie testowałem i jakoś nie wierzę bo cała reszta "wczesniejsza" jest do bani

LP35D913 jest chyba najlepszy pod GKX-y (najwyższe odczyty ram-u i czas oczekiwania pamięci (Everest) z tego co pamiętam bo dawno to było a LP35DB07 najlepszy pod E8...

z Twoim LP35D109 miałem wlasnie problemy z zabotowaniem E8400 powyzej 4,3 GHz czyli jakies 500MHz mniej niz potrafi :lol:

namowiles mnie, wskoczylem na LP35DB07 ostre testy niebawem ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bawie sie ta płytka od 2-óch dni, narazie jade na biosie 12/24 ale faktycznie na 8400 z tym biosem nie ma rewelacji takze zarzuce jutro 07/11 tylko mam mały problem nie moge znalesc Memory Remap Feature, gdzie ta opcja jest w biosie bo widzi mi narazie tylko 3,3gb ramu :angry: prosze o mała pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, powoli ogarniam ta płytke :D ale dalej nie umiem znalesc Memory Remap Feature, pomozcie mi bo wkurzam sie ze widzi mi tylko 3,3ghz ramu.Co do płyty to jest swietna, elegancko prowadzi proca,stabilna no i ten potencjał u mnie 8400 lata na 4.0ghz na 1,31 dodam ze bios 12/24 reszte ustawione mam tak:

 

SB 1,05 Voltage: 1,15V

SB Core/CPU PLL Voltage: 1,75

NB Core Voltage: 1,45V

CPU VTT:1,15V

Vcore Droop Control: Disable

 

na 1,4V robi 4,2ghz wszytsko stable tylko temp. po 1h orthosa dochodzi na rdzeniach do 70C(cythe Mine rev.2 + 12cm Scythe 1600obr/min +Zalman stg-1) ponoc biosy DFI ma niedopracowane jezeli chodzi o temp. (idle jest koło 38C) jak to u was wyglada? a druga sprawa jakie wartosci ustawic w GTL bo narazie mam auto ale mysle ze jezeli dobrze to ustawie to z proca jeszcze troche idzie wycisnac.Takze czekam na mała podpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz @ to moze pomyśl o wc ? a widzę że proc ładnie chodzi, ale 70` to mu gorąco..u mnie Quad 65nm na wc tyle ma przy 4Ghz.

co do Ramu..jaki masz os? vista?

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz @ to moze pomyśl o wc ? a widzę że proc ładnie chodzi, ale 70` to mu gorąco..u mnie Quad 65nm na wc tyle ma przy 4Ghz.

co do Ramu..jaki masz os? vista?

Z wc narazie sie wstrzymam bo wydaje mi sie ze to troche wyzsza szkoła jazdy ale znowu przy 1,4V chyba za wysoka ta temp. Wymieniłem specjalnie paste i wentyl w coolerze i sie poprawiło ale 70C to i tak duzo ale jak dotykam hajtpipów przy podstawce to sa letnie, proca mam z 5 tygodnia 2008 takze trafił mi sie spoko mysle ze poszedłby nawet w granicach 4,4-4,5ghz. A co do OS to jade na XP 32-bit ale to i tak nie od tego bo w windzie pokazuje mi 3,25 ale chodzi ze w biosie widzi 3,3gb. Śledze ten temat od poczatku i jestem pewny ze trzeba przestawic ta funkcje "memory remap feature" tylko za cholere nie wiem gdzie to jest, pomozesz? :)

Edytowane przez Wiatrak-cls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wc narazie sie wstrzymam bo wydaje mi sie ze to troche wyzsza szkoła jazdy

bez przesady, wc to łatwizna..jak mnie sie udało to juz spoko

a co do pamieci to na XP Ci wiecej nie wykkryje, i tak masz sporo, u mnie to samo 3,33Ghz wykrywa...norma, ale jak już masz 4Ghz pamieci to ustaw sobie - bez pliku stronicowania..wszystko szybciej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak-cls

potestuj bios

http://us.dfi.com.tw/Upload/BIOS/LP35DB07.zip

fleszujesz z windy tym:

http://www.dfi.com.tw/Upload/BIOS/Winflash184.ZIP

zdaj relacje

Co do biosa to jutro bede fleszowal i przez week sie pobawie takze napisze co i jak. A z tymi tempami to juz sam nie wiem moze mam walniety czujnik bo rdzenie maja zawsze ta sama temp, chociaz w idle pokazuje dobrze bo tak jak pisałem wyzej przy 1,4V mam 38C.Jezeli chodzi o WC to co proponujecie, kasa jest wazna ale na pierwszym miejscu stawiam wydajnosc, wiadomo :D

 

Wgrałem tego biosa z 07/11 wydaje mi sie ze faktycznie lepiej pamiatki prowadzi,ale teraz mam do was pytanko zwiazane z VTT, czytałem zeby nie przekraczac 1,3-1,35V standardowo w biosie ustawione jest 1,2V co daje 1,1V jak podniose do 1,3V to pokazuje 1,18V i teraz czy moge jeszcze dalej poleciec z V tzn. czy ta opcja ktora ustawiam(1,3) to jest ta gorna granica czy ta ktora pokazuje w biosie(1,18) jak juz to bede wiedział to dopiero biore sie za ostre OC :)

Edytowane przez Wiatrak-cls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy popiskuje Wam mosfet -pojedyńczy i przy modułach DDR2 w rogu płyty czarny kwadracik o nazwie 1R8M.. na progu słyszalności ale denerwujące

niedaleko punktu pomiarowego Vdimm

przy okazji punkty pomiarowe naszej płytki:

 

2855112[/snapback]

Ad1. Podwójne uruchamianie to natura chipsetów P35 po zmianie opcji w bios.

Ad3. Zmiana mnożnika/zegara ma na celu oszczędzanie energii w przypadku gdy system nie obciąża procesora. Jeżeli nie chcesz mieć zmian mnożnika/zegara ustaw w opcjach CPU w biosie:

Thermal Management Control --- Disabled

PPM (EIST) Mode --- Disabled

Limit CPUID MaxVal --- Disabled

CIE Function --- Disabled

Execute Disable Bit --- Disabled

Virtualization Technology --- Disabled

Core Multi-Processing --- Enabled

nie trzeba dawac wszystkiego na disabled..wystarczy CIE Function

 

a wiecie co daja inne opcje z tego menu (ostatnia wiadomo)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dołączyłem do szczęśliwego (jak narazie) grona posiadaczy płytki jak w temacie ;)

Czy mógłby mi ktoś pomóc z ustawieniami procka i pamięci? Wszystko jak w podpisie. Jest to moja pierwsza płyta na intelu więc nie bardzo się mogę w niej połapać. Na poprzednim asusie p5n-e sli ten procek chodził na 3.4Ghz na 1.35V na chłodzeniu powietrzem, teraz jest woda więc może coś więcej pokaże ;) Pamięci chodziły na 850mhz 4-4-4-12-1T (zależało mi na 1T bo dawało większą wydajność niż wyższe takty). Mógłby mi ktoś napisać co i jak wszystko poustawiać? Jakie są "bezpieczne" granice wszystkich napięć? Do czego służą te ustawienia GLT czy coś takiego?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

PS. Niedługo wrzuce fotki mojego projektu LC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj, z twoim proc były juz ustawienia.

 

Przy okazji ustawienia VTT ale dla Quad-Core Overclocking,

Approximate VTT values and FSB ranges

VTT = 1.2V - 1.3V = Up to 400 FSB

VTT= 1.4V - 1.55V = 420-440FSB

VTT=1.6V (~1.58 actual) = 440-475FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mialem sie przeniesc do tego tematu wiec oto jestem :)

 

Nareszcie udalo mi sie poskladac nowy zestawik:

 

E8400

DFI LP LT P35

2x2 mushkin 8000 REDLINE

EVGA 8800GTS

 

Na dziendobry plytka miala problem z E8400 ktory zniknal po aktualizacji biosu (na szczescie qmpel ma starszego c2d icon_smile3.gif )

Nastepnie okazalo sie ze nie trawi 2x2 muszek z jedna koscia wystartowala, automatycznie ustawiajac ja na 800mhz, po dolozeniu 2 pamieci ponownie nie dochodzila do biosu (startowala wiatraczki sie krecily na max obrotach jednak ekran byl czarny).

 

Mialem stare Geile 667, postanowilem zobaczyc czy uda sie je odpalic w dualu, okazalo sie ze ida bez problemu.

zmienilem wiec je na muszki rowniez montujac 2 kosci i ku mojemu zdziwieniu odpalily sie na 800.

 

problem polega na tym ze pamieci powinny chodzi na 1000mhz 5 5 5 15 2.1 (w testach ida na takich ustawieniach na 1.9V) na starym GB poszly 990 4 4 4 12 (nie wiem jaki byl V bo ustawialo sie tam % przyrost i wystarczyl najnizszy jego stopien a programami nie sprawdzalem)

 

kazde przetaktowanie owocuje nieodpaleniem sie plytki do biosu. Musze wtedy zaladowac jedna kosc geil odpalic do biosu i zamienic na muszke icon_smile3.gif

 

Timingi muszek byly na auto, ustawienie tych 4 parametrow recznie nie pomoglo. Standardowy V pamieci z plyty to 1.9 podniesienie do 2.1 nie pomaga

 

Pamiatki na 860 mhz 5 5 5 15 2.0V wstaja do windy jednak orthos w 2 minutach juz wawala blad.

 

STAMP ustawiony na auto

 

podobno Alpha timingi a szczegolnie PL moze tu pomoc (swoja droga ktory to timing?? :) )

 

To moja 1 plyta z taka iloscia opcji na 99% to kwestia ich dobrego ustawienia jednak nie wiem od czego zaczac, prosze was o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od ustawienia tRFC=52 :idea:

pomoglo :razz: teraz wyrabiaja fabryczne takty, obecnie ich granica lezy gdzies pomiedzy 1025mhz(uciagnelo kilka minut orthosa - brak czasu na dluzszy test) a 1029mhz przy ktorym leca niebieskie ekrany

 

jakies dalsze wskazowki Dimek?? :D wiem ze te pamiatki moga duzo wiecej jednak nijak im to zrobic gdy tyle ustawien na auto tam jest :oops:

 

 

globi-wan

muszki red line to selekcjonowane kosci podobno najlepsze z muszek, na 1.9V robia juz mile mhz/timings, moge je polecic z czystym sumieniem.

Ja dorwalem je na allegro za 440zl w drewninanym pudelku (podobno 1 seria redline typowo na europe) :P od uzytkownika Miravo (mimo stosunkowo niewielkiej ilosci opinii polecam uzytkownika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem nic...

 

Mógłby mi ktoś pomóc i podać ustawienia? Narazie mam 3.51ghz i 1100 na pamięciach. Jakie są "bezpieczne" napięcia na codzień? Przydało by zmienić wszystko z auto na jakieś wartości... Bios najnowszy czy ten 11/07? Chciałbym osiągnąć jakieś 3.6ghz tak na codzień i coś pod 1200 na pamięciach. Z góry dzięki za pomoc bo jest to moja pierwsza płyta na intelu ;)

 

Edytowane przez kiceksc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...