Skocz do zawartości
ceek

Dfi P35-t2r Lan Party Ut

Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam problema z pamieciami, jak ustawiam fsb na 400 komp co prawda wstaje i dziala ale jak zapuszcze jakas gre to po jakims czasie wywala do windy z komunikatem bledu aplikacji, jak zaczne katowac orthosem to testy pamieci zawsze koncza sie bledem, probowalem roznych timingow typu 5-5-5-15 dla 4-5-4-11 domyslne, czyli luzik powinien byc i wszystko powinno smigac tym bardziej ze ramu nie krece i taktowanie wychodzi na 801 a pamieci sa 800-etki, ciekawe ze na nizszym fsb 333 wytrzymuja wyzsze takty i nic sie nie sypie, napiecie tez podnosilem nic nie dalo, bios styczniowy. jakies pomysly?

Podbij napiecie albo zobacz jaki Ci mobo laduje domyslnie performance level, moze jest za ostry i memki nie wydalaja (obniż do testow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrums, stolara, antonio3 od dziś jestem posiadaczem płyty DFI LanParty LT P35-T2R i na dzień dobry sprawdziłem ją pod względem piszczenia. No i okazuje się ze mój model tez piszczy i to bez żadnego przetaktowania. Na moja obecna płyt g. przesiadłem się z DFI LanParty DK P35-T2RS i tam tez piszczało. Na razie chce wszystko ustawić zrobić g. a potem w wolnym czasie będę myślał, co i jak.

 

P. S.

Wydaje mi sie ze wiekszosc modeli piszczy tylko nie wszyscy maja tak wyciszone kompy aby to usłyszec.

Czekam na wasze sposoby radzenia sobie ze swierszczem.

 

 

Dziś testowałem swego Abit-a AB9 i nie wydaje zadnego pisku zatem DFI nie nadaje sie dla cichofila.

 

 

Narazie myśle ze bede przykrywał elementy na płycie głownej i sprawdzał czy dzwięk nie cichnie oczywiscie wczesniej sprawdze czy element nie nagrzewa sie zbytnio aby niczego nie upiec. Potem jak juz znajde świerszcza sprubuje go jakoś usunac bez szkody dla wygladu płyty. Jestem zdesperwowany i gotowy poświecic moje mobo dla błogiej ciszy

 

 

O JAKI TEN DZWIĘK UPIERDLIWY ! dobrze ze wiekszosc z was go nie słyszy.

Edytowane przez pluszak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Jak wyłączyć funkcję zmniejszania częstotliwości. Czytałem w temacie płyty DK, że trzeba wyłączyć EIST i C1E. To drugie znalazłem ale EIST nie mogę znaleźć.

zalezy od wer. BIOS-a , w nowszych EIST jest

wszystko wył. zostaw tylko multicore na enable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o poradę chce jak najniżej zjechać z częstotliwością, mnożnikiem i napięciem CPU, aby zdjąć radiator, bo przeszkadza mi w sprawdzaniu odgłosów z mobo.. Gdzie i jak zmienić te wartości, bo zdaje się ze instrukcja jest chyba do innego biosu niż mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Racuch

Ok, wszystko wyłączyłem i zostawiłem multicore na enable.

 

Ustawiłem także Vdroop Control na Disabled (czytałem, żeby to działało to trzeba tak właśnie ustawić). Zastanawiam się tylko dlaczego jak ustawiłem w biosie CPU VID CONTROL na 1,25V(czyli standard) to w SmartGuardian pokazuje mi 1,29V ... na pamięci RAM ustawiłem 2,05V a SmartGuardian pokazuje 1,97. Wiecie czemu tak się dzieje ? I czy ten Vdroop Control na pewno musi być disabled ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@humax5400

 

Vdroop Control dla mniejszych spadków napięcia ma być na Disabled - przecież już o tym pisaliśmy. Specyfikacja Intel zakłada, że spadek napięcia występuje i Enabled jest zgodne z tą specyfikacją. Poprzez włączenie Disabled spadki są mniejsze od wymienionych w specyfikacji.

 

Wiarygodne są tylko pomiary napięć miernikiem a nie odczyty z programów w tym Smartguardian. Jest to oczywistość wielokrotnie wyjaśniana na forum. Punkty pomiarowe na płycie były już publikowane w temacie. Zainwestuj w miernik cyfrowy, który nie kosztuje dużo.

 

@pluszak

 

Nie eksperymentuj ze zdejmowaniem radiatora z procesora. Zmniejsz napięcie i mnożnik poprzez włączenie deafult, włącz EIST i C1E. Zmniejsz smartguardianem obroty wentylatora na minimum i nawet zatrzymaj na chwilę wentylator palcem do testów. Warunkiem do tych prób jest ciągłe monitorowanie temperatur rdzeni najlepiej programem Core Temp 0.96. Najlepiej jak temperatury nie przekraczają 60*C

 

BTW Masz nieregulaminową sygnaturkę lepiej ją zmień.

 

Uwaga ogólna.

Płyta jest przeznaczona dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy wykorzystają w pełni jej możliwości wynikające z mnogości ustawień BIOS. Osoby z mniejszym doświadczeniem powinny raczej wybrać prostsze do ustawienia płyty.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą płytą. Już 4 raz poleciała mi macierz. Składa się ona z 2 dysków seagate 500GB 32MB. Zawsze wtedy kiedy podkręcam kompa i walnę zawieche pod obciążeniem w viście. Restart kompa i już jeden z dysków non-raid. Nawet kupiłem sobie już dysk zewnętrzny 500GB i teraz już tak to nie boli, ale jest denerwujące.

Jakieś sugestie w czym może leżeć problem?

Miałem podobnie z Raid0 .. non Raid ...teraz Matrix RAID ustawilem..i jak przehulam to sam naprawi

 

O JAKI TEN DZWIĘK UPIERDLIWY ! dobrze ze wiekszosc z was go nie słyszy.

 

ja słyszę..myślę zalać siliconem ..ale jakoś chęci niet

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O JAKI TEN DZWIĘK UPIERDLIWY ! dobrze ze wiekszosc z was go nie słyszy.

 

ja słyszę..myślę zalać siliconem ..ale jakoś chęci niet

 

 

 

U mnie czasem ten dzwike tez wystepuje. Wydaje mi sie ze to jest cos z zasilaniem pamieci. U mnie piszczy przy wiekszym obciazeniu pamieci, az sie boje co bedzie na 4*1Gb i 2,3-2,4V. Zasilanie procka jest cyfrowe wiec watpie aby skwierczalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z racji tego ze na O/C znam sie raczej słabo (w porownaniu z wami) potrzebuje troche pomocy :wink: mianowicie zamowiłem mobo jak w temacie i do tego:

 

c2d E8400 , 2x2gb OCZ Reaper 800 cl4 , BFG 8800gts 512mb , chieftec 750W I Scythe Mine rev.2

 

i teraz prośba do was co by podac jakies ustawienia z biosu do O/C w granicach 4.0-4.2ghz wiem ze płyte sobie wybrałem ciezka do nauki ale tak jak juz ktos tutaj napisał wole sie uczyc na czyms konkretnym a druga sprawa do quada w przysłosci sie płytka przyda wiec dlatego padł wybor na DFI.Mniej wiecej wiem co na starcie mam ustawic ale co z napieciami, jakie wartosci powinny wystarczyc do o/c w granicach 4.1ghz dzieki z gory i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x2gb OCZ Reaper 800 cl4

kiepski wybór ;/, bawiłem się takim zestawem w zeszłym tyg. i powiem szczerze ze miałem kłopoty z zabotowaniem tych pamięci na 450MHz (900) , te 4GHz z tymi pamieciami są realne ale nic powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczy nie piszczy? Pełna dezorientacja wypowiadają się wszyscy ci, co kompy wyciszone maja i ci, co nie maja ja o podkręcaniu słowa nie napisałem, bo po prostu się na tym nie znam.

 

Jak wcześniej zaznaczałem miałem dwie płyty DFI LanParty DK P35-T2RS, DFI LanParty LT P35-T2R i na każdej jest po parę układów, które "lekko" popiskują na DFI LanParty DK P35-T2RS są to np. 2x 1R8M i 2x CPL-4-50 wiec moim zdaniem jest mała szansa na to, aby wszystkie nie piszczały, ale OK. nie znam się i nie powinienem podważać autorytetów na forum lepiej pisać do kotleta.

 

Dziś chciałem jechać po żywice epoksydowa, ale jest jeden problem jak zalać układy skoro są bardzo blisko innych elementów na mobo np. gniazd pamięci. Więc składam swego kompa po raz 5 i skręcam obudowę, jeśli rzeczywiście piszczenie będzie dawało mocno o sobie znać to przekładam mobo do mego kompa biurowego i wracam do Abita AB9. Trochę to przykre ze tak fajna płyta się zmarnuje, ale niestety dla mnie komfort przede wszystkim.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pluszak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pluszak

U mnie płytka piszczy bez wzgledu czy podkręcam czy nie, co do pracy przy kompie jest to upierdliwe wieczorem kiedy jest cisza wtedy daje to po uszach ale zauważyłem że czasami ustaje ale niestety bardzo rzadko, płytka jest naprwade fajna ale jak ktoś już wczesniej wspomniał nie nadaje się do cichego kompa. Jeszcze jedna sprawa jak zapuszcze orthosa to piszczenie ustaje...

Edytowane przez chrums

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ja ją przekładam do drugiego kompa. Napisze jeszcze liścik do DFI z zapytaniem i zobaczę, co odpiszą. A może kiedyś w wolnym czasie przykleję radiatorki na kostki koło zasilania i zaleje żywica.

 

Mi też ta płyta zarabiacie się podoba gdyby nie mały duży problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś z was zmierzyć wysokość radiatora na NB, albo czy wiecie może czy jest identycznej wysokości jak na DFI X38 LT?

Moja Noctua F12 nie podchodzi pod moją płytę i zastanawiam się nad Noctua P12 i czy się zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racuch wiec jakie pamiątki proponujesz? Ja wybrałem dlatego 2x2gb ze bałem sie ze mi chłodzenie zablokuje pierwszy slot, chyba ze ktos zakładał na to mobo Scythe Mine i 4x1gb Ocz Reaper to prosze o info a druga sprawa ze moze trafiłes jakies słabe sztuki bo czytałem test gdzie taki zestaw wykrecili do około 970mhz przy cl4 i grubo ponad 1000 na cl5 jak znajde to dodam ten test :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź ten art. bo miałem z nimi straszne kłopoty, być może zmiana bios-u dała by efekty ale listopadowy bios jest ql pod E8400 więc ;) .W zasadzie 4x1GB prowadzi się tak samo dobrze jak 2x1GB (nie licząc timingow) a 2x2 GB i 500MHz UP to raczej nie z takimi tanimi jak te. Bierz coś -> Micron D9 i staraj się nie przesadzać z Vmem.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś z was zmierzyć wysokość radiatora na NB, albo czy wiecie może czy jest identycznej wysokości jak na DFI X38 LT?

Moja Noctua F12 nie podchodzi pod moją płytę i zastanawiam się nad Noctua P12 i czy się zmieści.

Ja mam Noctue, jak w podpisie, i wszystko pasuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

od wczoraj jestem posiadaczem zielonkawej dfi ;) Mam jedno pytanko, może troche lamerskie ale nie potrafie znaleśc opcji od ramu Command Rate 1T/2T. Jak ustawić na tej płycie CR 1T ?? i czy wogóle sie da :blink: Mam biosik 913 ;p

 

z góry dzieki za pomoc ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładka w bios DRAM Timing, wchodzisz w opcję Clock setting fine delay.

Tam znajdziesz linię (jeżeli masz pamięci w slotach kanał 1):

Ch1 Command to CS Delay.

ustawienie 1CLK to 1T a 2CLK to 2T

 

Jeżeli masz pamięci w kanale 2 to ustawiasz to w opcji:

Ch2 Command to CS Delay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam drugi problem. Czy ktoś zestawiał ta płytę z prockiem Celeron 430 (za 130 zł : -)) i mógłby napisać, jakie miał temperatury? U mnie temperatury na procku są wyższe niż na innej płycie o 10 stopni a pasta i cooler są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety panowie chyba bede zmuszony pozbyc się mojej płyty. A tak bardzo chciałem miec ta DFI niestety nie spełniła moich oczekiwan pod pewnym wzgledem.

 

Nie wiem sprzedawac czy wymieniac a może napisac do DFI o wyjaśnienie?

 

tak mi smutno :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...