Skocz do zawartości
ceek

Dfi P35-t2r Lan Party Ut

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu moja mobo (wersja LT) wróciła z serwisu. Zdzwiony byłem że w końcu zaczęła działać.

Co sie okazało po zdjęciu chłodzenia NB (f2NB zawital) ze mam przelutowany NB.

Bios mam też jakis dziwny:post-9866-1210497044_thumb.jpg

 

Jak ktos chce ten bios do testow to niech sie na PM odezwie.

 

Z barku czasu nie moge dokladnie potestowac tego biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem w biosie Onboard JMB363 na Native IDE, SATA Mode na RAID i zastosowałem sie do rady i dalej bios długo szuka mojej nagrywarki LG H20L.

Czym to moze byc spowodowane? Wszystko ustawione na Default? Moze byc to spowodowane biosem? Mam bios z 03/17/2008.

 

Edit: Wgrałem najnowszy bios i nadal to samo...

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz i porównaj wyniki swojej grafy np w 3DMarku. Jak niskie znaczy raczej karta na RMA, jak bios, mobo, graf drivers on latest version.

niskie, ale ja tu bardziej obstawiam mobo niz grafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahahaha znowu porażka z biosem... tymrazem restart.... i znowu pomógł tylko programator... no poprostu nigdy nie tykne już tego z pod windowsa... jak mi brakuje asusa p5n-e... tam nawet po takiej akcji zczytywał bios z dyskietki lub cd a tu? niby nie ta klasa cenowa i taka porażka...

 

PS. Jak to jest z tymi ustawieniami GTL? Chciałbym wycisnąć jeszcze kilka soków z tego kompa. Pamięci robią 1333mhz (tyle robiły sectorowi) a procek 4.4Ghz na 1.4V (również selekt), więc wszystko już zależy od ustawień płyty... Ma ktoś jakieś pomysły? przy gtl na 62 troche kiepsko bo wywala błąd przy super pi a przy kilku innych świruje płyta i wogóle nie wstaje...

 

PS2. Od wczoraj komp gdy jest zimny startuje dopiero po restarcie wywalając błąd 4E (4E Test Base and Test base memory from 256K to 640K

Extended Memory and extended memory above 1MB using various patterns.) Całość testowałem na stabilność (ok 9 godzin orthosa na 9 priorytecie). Czego to może być wina i jak się tego pozbyć??

Edytowane przez Kruchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios w załączeniu.

dzieki atomel

max FSB dla mojego procka w stosunku do biosu z 17 marca czyli ostatniego oficialnego zwiekszyło sie o całe 0MHz :(

 

zaobserwowalem tez zaleznosc wyzszego FSB w płytach UT w stosunku do LT, moze to kwestia przypadku ale tak by to wygladalo niestety

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaobserwowalem tez zaleznosc wyzszego FSB w płytach UT w stosunku do LT, moze to kwestia przypadku ale tak by to wygladalo niestety

To moze wynikac z chlodzenia i wydajnosci odprowadzania ciepla. UT ma lepsze chlodzenie niz LT i dlatego osiaga wyzsze FSB. To sa dokladnie te same plyty. Nawet w bios nie ma rozgraniczenia LT/UT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahahaha znowu porażka z biosem... tymrazem restart.... i znowu pomógł tylko programator... no poprostu nigdy nie tykne już tego z pod windowsa... jak mi brakuje asusa p5n-e... tam nawet po takiej akcji zczytywał bios z dyskietki lub cd a tu? niby nie ta klasa cenowa i taka porażka...

 

http://csd.dficlub.org/forum/showthread.php?t=1525

 

 

Z czym wy ludzie macie problem? Bootujacych pendrivow tez nie umiecie zrobic? Jizys k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze wynikac z chlodzenia i wydajnosci odprowadzania ciepla. UT ma lepsze chlodzenie niz LT i dlatego osiaga wyzsze FSB. To sa dokladnie te same plyty. Nawet w bios nie ma rozgraniczenia LT/UT.

ja mysle ze to jednak nie wplyw chlodzenia...

moze kwiestia "tygodnia" produkcji NB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruchy:

Podziel sie ustawieniami i numerem biosu ;)

U mnie max to 555 spi1m i to przy wielu godzinach spedzonych z gtl'ami

Jak już pisałem zrobiłem to na szybko. GTL ustawione 62 x3 (dzięki meeron). Napięcie na procka to 1.225V + ok 114% (przy wyższym napięciu bez % dodawania wogóle coś świrowała). VTT 1.25V. a pozostałe napięcia o oczko wyżej a na nb jak dobrze pamiętam 1.7V. Wszystko to robiłem na szybko bez dłuższych testów więc może nawet takie wysokie nie było potrzebne ;) Bios to hmm 317. Nowszych nie wgyrałem bo miałem z nimi klocki różne... Może skusze się na zrobienie tego pendriva startowego ;)

 

To jeszcze nie moje ostatnie słowo, myślałem nad zwodowaniem całej płyty ale aktualnie brak $$...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racuch: do 1,3V do benchu spokojnie mozna dac, byle vcore bylo wieksze.

Na codzien to moze delikatnie za duzo.

 

Co Wy z tym biosem macie? Na stronie DFI gdzie mozna bios sciagnac jest to napisane jak to zrobic. Wystarczy sobie soft z ich stronki sciagnac i tyle. Calosc trwa 1 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że jak wgrywałem z pod windowsa bios to raz komp mi się zawieisł na 27% a za 2 razem poszedł restart w połowie... Miałem EPOXA czy DFI na 939 i tam bez problemów pod widowsem zmieniałem, na ASUSIE to z pod biosu, teraz zrobiłem tego pendriva startowego i też poszło wkońcu więc jest już ok. Jak kręci się na najnowszym biosie nie patarzyłem, zauważyłem tylko jakąś dodatkową opcje co do napięcia dla procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym biosem macie? Na stronie DFI gdzie mozna bios sciagnac jest to napisane jak to zrobic. Wystarczy sobie soft z ich stronki sciagnac i tyle. Calosc trwa 1 min.

windowsowe fleszowanie zawsze jest niepewne ;)

pendrak z dosem jest opcja najbezpieczniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje problemy z napędami DVD IDE są jednak spowodowane uszkodzeniem kontrolera JMB363 a nie konfliktami przerwań jak sądziłem.

Mam dwa napędy DVDRW i DVD. Podłączyłem je przez przejściówki IDE/SATA Gigabyte do portów SATA na płycie. Działają bez problemów.

 

Nie mogę jednak na nowej płycie uzyskać takich taktowań pamięci jakie miałem na poprzedniej. Niemniej nie zamierzam płyty już zmieniać. Do OC nie bardzo się ona nadaje ale do codziennego użytku jest bardzo dobra. Proc Q6600 G0 pracuje z zegarem 3,8 GHz a pamięci 4x1GB z taktowaniem 1016 na piątkach.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Mam problem z płytka :)

A mianowicie: Kiedy miałem e8200 na biosie z lutego komp wstawał bez problemów na napieciu 1.5V, teraz kiedy mam e8400 przy napieciu rownym i powyzej 1.25V komp nie wstaje, pomaga tylko reset biosu. Zmieniłem bios na marcowy to wstał ale po resecie znowu nie wstaje i reset biosu. dzisiaj probowałem jeszcze rz to znowu na 1.25V nie wstaje. probowalem roznych ustawien i nic...

Spotkał się ktoś z czymś takim, ew. ma jakieś pomysły ??:)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok :P zaraz obczaimy ^^

 

Edit:

 

Lipa... Dalej 1.25V i komp nie wstaje :/

 

Jakieś inne pomysły?

 

EDIT:

Dobra lece na mecz nie mam siły do tego... Jak ktoś ma jakieś pomysły niech wali śmiało :)

 

POLAND FTW ! :D

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po meczyku obadaj jeszcze raz, tez mialem z tym problem ale jakoś się udało za 3-cim razem

na bank źle to robisz

podczas fleszowania ustaw parametr clear cmos (wersja winflash), po restarcie ustaw sobie jakiś dowolny config (ręcznie -bez korzystania z profili),uruchom ponownie , zapisz w profil1 te nastawy, uruchom ponownie, ciesz się dobrze działającym Vcore.Od tego profilu zaczynaj ustawianie następnych.

jakos tak to robiłem ale pamięć nie ta .....;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że mecz niezbyt ciekawy to postanowiłem sie za to zabrać. Zrobiłem tak jak opisałeś i:

Wystartował na 1.25V ale wystarczy uruchomic ponownie kompa i juz nie wstaje i tylko reset biosu pomaga :/

Jedyna poprawa to ze po resecie biosu znowu daje sie odpalic na 1.25V ale restart i to samo :/

Wymiękam...

Pogrzeb Racuch w pamięci może coś przeoczyłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...