Skocz do zawartości
Gość

Kadłubek - Argumenty Przeciw

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu w mojej opinii beznadziejnej konfiguracji ogromnej większości gotowych notebooków oraz braku dostępności w Polsce zestawów które mógłbym ewentualnie uznać za sensowne (Toshiba P200, Asus F3jm-, Asus F3ja), coraz poważniej zastanawiam się nad samodzielnym złożeniem laptopa.

I tutaj pojawia się pytanie do kolegów bardziej doświadczonych w temacie samodzielnego składania komputerów przenośnych: jakie są waszym zdaniem największe wady takiego rozwiązania? Zalety mogę sobie wykoncypować sam, największe minusy zawsze wychodzą w praniu, bo są zazwyczaj nieprzewidziane przez nabywcę.

 

Z góry dzięki za pomoc!

amazarak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu w mojej opinii beznadziejnej konfiguracji ogromnej większości gotowych notebooków oraz braku dostępności w Polsce zestawów które mógłbym ewentualnie uznać za sensowne (Toshiba P200, Asus F3jm-, Asus F3ja), coraz poważniej zastanawiam się nad samodzielnym złożeniem laptopa.

I tutaj pojawia się pytanie do kolegów bardziej doświadczonych w temacie samodzielnego składania komputerów przenośnych: jakie są waszym zdaniem największe wady takiego rozwiązania? Zalety mogę sobie wykoncypować sam, największe minusy zawsze wychodzą w praniu, bo są zazwyczaj nieprzewidziane przez nabywcę.

 

Z góry dzięki za pomoc!

amazarak

1. Brak gwarancji producenta

2. Możliwość nie poprawnego złożenia wszystkiego do kupy ( jesli skladasz sam )

3. Możliwe czeste awarje podzespołów w związku z powyższym.

 

PS: głównie gwarancja.

 

Proponuje asus F3SV + 1GB ramu wiecej

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widze ze masz tego lapka ktorego chce kupic..asus f3sv...powiedz mi jak sie on sprawuje. Czy ustawienei profilu quiet office wycisza lapka?....zmniejsza obroty...wiem ze w asusie f3f tak jest....po wlaczeniu quiet office po prostu lapek jest niemalze nieslyszalny. Jak sprawuje ci sie w grach?..probowalem NFS MW?

 

psp - ile dales za lapka bez ramu i gdzie kupiles ? :)

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje asus F3SV + 1GB ramu wiecej

F3SV byłby ideałem gdyby nie to że kartę grafiki ma w wersji GS... W ogóle nie rozumiem jak można tak spartolić konfigurację... Co za ludzie te zestawy projektują?

 

Wracając do tematu barebone'ów, chciałem zapytać jak się ma sprawa z ich wykonaniem (o obudowę głównie chodzi)? Jak się ma np. taki Compal czy Asmobile do dajmy na to Asusa czy do Toshiby?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez GS nie jest az tak slabszy od GT :|

w dodatku gt jest w G1 ktory kosztuje 7500 tysiaca a f3sv 5 tysiecy..wiec nie narzekaj

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez GS nie jest az tak slabszy od GT :|

No, ma "jedynie" o połowę mniej potoków ;)

Spróbuje trochę na skróty: jak się ma wydajność 8600 GS do GF Go 7600 z 512MB własnego RAM lub Radeona X1600? Tę pierwszą miałem w moim poprzednim laptopie i byłem z niej bardzo zadowolony.

I jeszcze jeden nieco offtop: czy technologie pokroju TurboCache można wyłączyć np. w ustawieniach sterowników (chodzi mi o to żeby karta grafiki nie żarła RAMu)?

 

w dodatku gt jest w G1 ktory kosztuje 7500 tysiaca a f3sv 5 tysiecy..wiec nie narzekaj

Właśnie w tym jest największy problem. W ofercie jest swoista przepaść - chcąc mieć solidniejszą grafikę trzeba kupować świecąco-kolorowe laptopy w skórach i nierdzewce... Wersji w obudowach "dla ludzi" po prostu nie ma... Z tych 2,5 tysiąca różnicy na kartę grafiki idzie pewnie góra 500 zeta...

A w przeciwieństwie do pamięci, dysku czy nawet procesora, karty grafiki nie da się tak łatwo wymienić...

 

Pozdrawiam

 

Zapomniałem dodać.

Oczywiście bardzo mile widziane są wszelkie uwagi na temat niemiłych przypadłości konkretnych modeli Barebonów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widze ze masz tego lapka ktorego chce kupic..asus f3sv...powiedz mi jak sie on sprawuje. Czy ustawienei profilu quiet office wycisza lapka?....zmniejsza obroty...wiem ze w asusie f3f tak jest....po wlaczeniu quiet office po prostu lapek jest niemalze nieslyszalny. Jak sprawuje ci sie w grach?..probowalem NFS MW?

 

psp - ile dales za lapka bez ramu i gdzie kupiles ? :)

 

No to po kolei.

 

Szczerze miałem go póki co w rękach przez niecały dzień:) i zostawiłem na chacie i jestem teraz w innym miescie... z lapem mojego brata którego mu dowiozłem:) Nie chciałem sie taskać z dwoma na raz. Heh Testów jeszcze na nim nie zakończyłem ale moge śmiało powiedzieć ze jest naprawdę zajefajny. Póki co nie mam zastrzeżeń. Co do grafiki to dla mnie jest w porządku nie mam 7 tysiaków zeby kupować z GT poza tym kolega chyba jakimś koneserem jest ;| Przecież nie można mieć wszystkiego bo jak sie to ma to nie ma do czego dążyć i życie staje sie nudne czyż nie? ...

 

Jak kolega "amazarak" chce ideał to zapraszam do kadłubków za 3 tysiaki z wymażoną konfiguracją i bez gwarancji producenta bo ?? producent nie znany :P Jedynie dadzą Ci na to gwarancje sklepu. I powodzenia w razie awarii czego kolwiek. Chyba nie musze tłumaczyć że w takich sklepach zabiegają o klienta do póki sie im nie zapłaci :) a potem to juz trzeba martwić się samemu.... Z gwarancją od producenta głowa może być spokojna:)

 

Póki co grałem na nim w overlorda i troche w hitmana blood and money i grafa miodzio sie sprawuje. Jest cichy nie powiem zeby nie był. Poza tym platforma Santa Rosa daje sie we znaki w oszczedności baterii :) Heh no i draft n :) Powiem Ci tak: Nie zwlekaj z zakupem bo warto i śpiesz się zanim zejdą wszystkie z półek i juz nie beda ich robić. Ja tak miałem kiedyś z toshibką .. za długo czekałem i lipa wyszła.

 

Tam jest vista więc zapodaj sobie dodatkowo 1GB ramu wiecej.. :)

 

Aaaa i sklep.. sprawdzony masz tu linka bezpośrednio do lapa LINKUŚ

 

Pozdrawiam koneserów wypasionych sprzętów i maniaków Pana Marka (3Dmark`a) :P

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ram to ja juz mam (1 gb 667mhz) wiec nie musze sie martwic. Kurcze chce tego lapka wytargac na nowy rok..tak w styczniu..jesli by byl..to pewnie po 4500 tysiaczka...teraz po prostu nie mam funduszy..najwyzej jak wyjdzie nastepca to kupie f3sv 2 :)

 

co to kadłubkow....sa wypasione..ale wlasnie gwarancja jets beznadziejna....firma splajtuje i ciekawe kto taki sprzet naprawi...bo asus nie splajtuje :) no i niestety wykonanie nadal nie jest piękne. Ciagle problemy z klawiatura, touchpadem no i niezaciekawy design. Wole dolozyc tysiac zlotych i miec gorsza grafike...ale tylko po to zeby miec markowy sprzet i nie wstydzic sie z nim pokazac...no i miec gwarancje taka jak nalezy.

 

takie jest moje subiektywne zdanie i tylko moje wewnetrzene odczucia.

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie musze tłumaczyć że w takich sklepach zabiegają o klienta do póki sie im nie zapłaci :) a potem to juz trzeba martwić się samemu....

Niestety w Polsce to nieprawda, bo tutaj to ani przed ani po zakupie o klienta się nie dba... Że sparafrazuję kultowe powiedzenie: "Ci klienci jeszcze gotowi pomyśleć że my tu jesteśmy dla nich..."

 

Z gwarancją od producenta głowa może być spokojna:)

To też u nas nie do końca prawda... Czytałeś opinie użytkowników, którzy byli zmuszeni korzystać z usług orika.pl ;) ?

 

Tytułem wyjaśnienia nie jestem żaden koneser tylko nie chcę żeby karta graficzna mi żarła RAM, bo tenże potrzebuję do innych celów. Stąd moje pytanie o możliwość wyłączenia TurboCache.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zarówno włączenia jak i wyłączenia turbo cache w biosie... ale przy 2GB ramu :) po co ... A z orika.pl nie korzystałem.

 

Polecam sklep podany powyzej w linku

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ma "jedynie" o połowę mniej potoków ;)

Spróbuje trochę na skróty: jak się ma wydajność 8600 GS do GF Go 7600 z 512MB własnego RAM lub Radeona X1600? Tę pierwszą miałem w moim poprzednim laptopie i byłem z niej bardzo zadowolony.

I jeszcze jeden nieco offtop: czy technologie pokroju TurboCache można wyłączyć np. w ustawieniach sterowników (chodzi mi o to żeby karta grafiki nie żarła RAMu)?

Właśnie w tym jest największy problem. W ofercie jest swoista przepaść - chcąc mieć solidniejszą grafikę trzeba kupować świecąco-kolorowe laptopy w skórach i nierdzewce... Wersji w obudowach "dla ludzi" po prostu nie ma... Z tych 2,5 tysiąca różnicy na kartę grafiki idzie pewnie góra 500 zeta...

A w przeciwieństwie do pamięci, dysku czy nawet procesora, karty grafiki nie da się tak łatwo wymienić...

 

Pozdrawiam

 

Zapomniałem dodać.

Oczywiście bardzo mile widziane są wszelkie uwagi na temat niemiłych przypadłości konkretnych modeli Barebonów...

ale przez to ze ma 2x wiecej potokow w lapku robi sie wiekszy helikopter i centralne ogrzewanie. Ja wole umiarkowanie niz system grzewczo chłodzący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zarówno włączenia jak i wyłączenia turbo cache w biosie...

Dzięki za informację. Jeśli jeszcze okaże się że GF 8600-ogólnospożywczy jest co najmniej tak wydajny jak Go 7600 to biorę tego Asusa...

 

ale przy 2GB ramu :) po co ...

Eclipse + Emulator J2ME + Yourkit Profiler, dwie instancje Tomcata, do tego Apache z Pehapem, na deser Firefox i OpenOffice... it's my life... Gdyby doszło do kadłubka zastanawiałbym się poważnie nad 4GB.

 

A z orika.pl nie korzystałem. Polecam sklep podany powyzej w linku

Gdy niecały rok temu kupowałem ASUSa, orika.pl była jedynym wykonawcą serwisu ASUS'a w Polsce. Czyżby coś się zmieniło od tego czasu?

 

Pozdro

 

ale przez to ze ma 2x wiecej potokow w lapku robi sie wiekszy helikopter i centralne ogrzewanie. Ja wole umiarkowanie niz system grzewczo chłodzący

Wydaje mi się że jest dokładnie odwrotnie - zarówno rdzeń jak i jednostki cieniowania są w GS taktowane znacznie większą częstotliwością niż w GT (coś około 30%), zapewne żeby zmniejszyć różnice w wydajności miedzy tymi modelami. Moim zdaniem dzięki temu to właśnie model GS będzie głośniejszy i gorętszy niż GT.

 

Ale obawiam się że prowadzimy teoretyczne dywagacje bo nikt z nas nie widział i nie słyszał GT.

Edytowane przez amazarak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta GT jest o 25% szybsza od GS. Choćby tutaj masz porównanie: http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphi...List.844.0.html

 

Ja kupiłem Compala FL90 i za mniej niż 4k zł mam świetną grafikę, fakt, że jakoś materiałów nie dorównuje może firmowym, jednak awaryjności wielkiej nie ma, bo podzespoły są takie jak wszędzie.

 

Co do gwarancji, to są kadłubki uczestniczące w programie VBI (Verified by Intel), jak np. mój Compal i są one serwisowane przez Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morthal, wielkie dzięki za linka.

Czy byłbyś wstanie podać coś co ci się najbardziej nie podoba w tym Compalu poza kwestią gwarancji?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku roku kupiłem dla brata Z96j.

 

Przez miesiąc miałem go w domu, a porównywać mogłem z Pavilionem mojego Taty.

 

Konfiguracja niemal identyczna (C2D, 2GB itp.) poza kartą grafiki: 945GM vs X1600

 

Hp: Kosztował około 1k więcej, ma lepszą matryce glare niż matryca tego samego typu w kadłubku, lepiej się prezentuje, lepszy touchpad i przyciski, Quickplay jest nawet fajny, jeśli się tego często używa

 

Z96j: Jest dużo sztywniejszy (obudowa) niż Hp (wydawało się to niemożliwe, ale jednak tak jest), jest cichszy niż pavilion pomimo innego GPU, robi się bardzo ciepły w okolicach touchpada, ma kiepskie głośniki i przyciski przy touchpadzie, kadłubek ma lepiej rozplanowane porty I/O + eSATA i napęd montuje się po lewej stronie (ważne, gdy używasz osobnej dużej myszki)

 

Jeśli grasz i korzystasz z Laptopa głównie stacjonarnie, a tylko czasem mobilnie to Z96j jest ciekawszy ze względu na GPU.

 

Co do gwarancji, to jeśli jest to sprzęt z programu VBI, to tak już ktoś wspominał - Intel udziela gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, co mi się nie podoba? Napęd DVD jest głośny, ale w sklepie wsadzili najtańszy, samemu składając możesz kupić lepszy. Nie podoba mi się tylnia klapa notebooka, bez naelcedki się nie obejdzie. Do tego też dojdzie niewygórowany czas pracy na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Morthal, wielkie dzięki za linka.

Czy byłbyś wstanie podać coś co ci się najbardziej nie podoba w tym Compalu poza kwestią gwarancji?

 

Pozdro

LOL akurat gwarantem na Compala jest Intel, wszystko co producent czy system builder wlozy w Compala dostaje gwrancje Intela "z urzedu" a oprocz tego jest tez gwarancja na poszczegolne podzespoly czyli Seagate na HDD Kingstone na pamiec itp.

 

Gwarancja jest tu chyba najmocniejszym elementem. Szczegolnie jak sie patrzy na kałowaty serwis Asusa, FJ czy legendarnego Acera.

 

Prawda jest taka ze Compal (szczegolnie FL90 bo HEL80 ssie) nie ma na dzien dzisiejszy ZADNYCH slabych stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL akurat gwarantem na Compala jest Intel, wszystko co producent czy system builder wlozy w Compala dostaje gwrancje Intela "z urzedu" a oprocz tego jest tez gwarancja na poszczegolne podzespoly czyli Seagate na HDD Kingstone na pamiec itp.

 

Gwarancja jest tu chyba najmocniejszym elementem. Szczegolnie jak sie patrzy na kałowaty serwis Asusa, FJ czy legendarnego Acera.

 

Prawda jest taka ze Compal (szczegolnie FL90 bo HEL80 ssie) nie ma na dzien dzisiejszy ZADNYCH slabych stron.

no to nic tylko brac :)

szkoda ze brak DVI, z [gluteus maximus] naped DVD i te skoki wiatraka no i beznadziejna matryca....kąty sa masakrycznie i podswietlenie nierownomierne.

 

w dodatku jak napisal P@a jesli ktos chce stacjonarnie grac to lepiej kadłubek....jesli ktos chce stacjonarnie grac i tylko grac to nie kupuje lapka tylko pcta...za 4 tysiace mozna miec pcta z GF 8800 ultra i core 2 duo extreme

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc stacjonarnie, w przypadku laptopa, miałem na myśli takie używanie sprzętu, że częściaj jest w jednym miejscu np. stancja czy akademik, ale raz na 2-3 tygodnie ktoś na weekend śmiga do domu. Mój brat siedzi na wyspach, ale co jakiś czas zmienia miejsce i tydzień siedzi u znajomej;) i potem znów na tydzień do siebie. A że lubi pograć, to w takiej sytuacji transport nawet mATX + LCD 17"/19" jest utrapieniem. Jedynym rozsądnym wyborem do około 4k było wtedy właśnie VBI. Nie gra w jakieś nowości tylko PES i inne tytuły o podobnych wymaganiach.

 

EDIT: Za 4tyś 8800Ultra i C2D extreme owszem, ale jakiś rozsądny ekran do tego to minimum kolejny tysiąc. Za ten tysiąc bedzie coś lepszego niż ekran w laptopie, ale trzeba by to też doliczyć do kwoty zakupu.

Edytowane przez P@t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak wole markowy sprzet...kosztem wydajnosci. W najnowsze gry nie gram....te ktore gram to NFS MW z najnowszych. Wole jednak ładny design, logo na obudowie niz jakąś dziure. Wnerwialo by mnei to ze klawiatura sie telepie czy touchpad rezonansuje albo dvd jest krzywo spasowane. no i ten brak zaczepu ryglujacego. to tak jak jezdzic autem z wypasiony silnikiem ktory ma tysiac koni i 5 litrow pojemnosci ale wsadzony w atrape mercedesa bez loga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to bardziej porównał do jazdy autem bez oznaczeń na klapie silnika ;)

 

I powiem Ci że wolę jeździć bez takich oznaczeń niż ubierać auto w pakiet M po to żeby ludzie widzieli, jeśli mam gorszy silnik. Ale każdy ma swoją opinię na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja też wolę orginały, dlatego mam HP'ka, ale nei zawsze człowieka stać. Jakby potrzebował laptopa do grania to na g1s/p mnie nie stać więc pewnie rozważyłbym kadłubka. Ale ja go potrzebowałem do innych celów, więc wziąłem coś sprawdzonego. Jak to się mówi nie stać mnei na tanie rzeczy. Jak coś mam kupić to wolę poczekać i kupić coś lepszego. Jak kupuję obiektyw, to kupię coś porządnego, a nie jakieś gawno. I tak z wszsytkim. Aczkolwiek muszę przyznać żę gdybym potrzebował przenośnego potwora, to jednak bym się skusił na kadłubka bo dac 4k a 7k to jest różnica i myślę że bym nie dozbierał ;)

 

A poza tym dazon myśmy już o tym dyskutowali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dyskutowalismy:) Czy to czasem nie zaczyna byc juz nudnawe :blink: Musimy przelamać w koncu te wahania dotyczace oryginalow jak i kadlubkow :damage_wall:

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując. Jak kogoś stać to lepszy jest orginał, po to płacimy za markę/logo bo oczekujemy że będzie lepsza jakość itp. (choć w praktyce są wyjątki które wielu się w głowach nie mieszczą i jakby wiedzielu to wiele firm by chyba padło, akurat o zarządzaniu jakością mam pojęcie, bo to studiuję, no ale mniejsza o to) A jak kogoś nei stać na firmowy, albo wie że nie da rady uzbierać do firmowego, a potrzebuje o prządnych parametrach to najlepszym rozwiązaniem jest kadłubek. Dodatkowo można powiedzieć że np. taki Compal to robi niektóre lapki dla Toshiby, HP, lenovo IBM, czy CA. I z gwarancją na VBI też nie jest tak tragicznie, bo Intel daje na to gwarancję, więc jak czytam różne posty, że składane są przez grających częsciami chińczyków to mi się słabo robi. One jadą na tej samej taśmie co firmowe, tylko się w pewnym momencie taśma rozdziela na różne firmy. Tak jak już pisałem VW/AUDI/SEAT/SKODA.

 

 

POzdro. Ja już więcej o wyższośći firmowcy nad kadłubkami lub odwrotnie, oraz o wadach i argumentach przeciw kadłubkom, polityce monopolistycznej wielkich koncernów nie będę wypowiadał (przynajmniej na razie ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

eh tylko ze te oryginaly to zadna rewelacja. Niestety, jak chcecie poczuc jakosc to tylko IBM. Ja juz mam takie doswiadcznia z komputerami przenonymi ze juz nie dam zarobic firmom za produkowanie pseudo markowch sprzetow.

Niestety polowa tak zwanych markowych laptopow nie jest warta swojej ceny. Wcale nie porazaja jakoscia wykonania.

 

Dlatego wcale mi nie szkoda wydac kase na Compala, tym bardziej ze sa to relatywnie male pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kadłubki są po prostu brzydkie i tandetne. Zreszta nie chce nikogo przekonywac. kazdy kupi na co go stac i co woli...ale ja po prostu trzymam sie z dala od takiego sprzetu. nie chcialbym zeby moj sprzet latał gdzies po czechcach i wracał cały porysowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz niektórzy kupują Vaio/mac'a żeby laptop był ładny, a dla innych liczy się to co ma w środku. A poza tym zawsze możesz naelcedka nakleić i po sprawie. Na youtube'ie widziałem tez taki filmik jak na macu właśnie robili sobie grawerke. Całkiem fajna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kadłubki są po prostu brzydkie i tandetne. Zreszta nie chce nikogo przekonywac. kazdy kupi na co go stac i co woli...ale ja po prostu trzymam sie z dala od takiego sprzetu. nie chcialbym zeby moj sprzet latał gdzies po czechcach i wracał cały porysowany.

Proszę nie odbierz tylko tego jako osobisty atak ;-) Pytam, bo spośród dyskutujących jesteś chyba najbardziej na "nie" jeśli chodzi o kadłubki: czy miałeś w ogóle kiedyś z nimi do czynienia, oglądałeś, dotykałeś, używałeś przez jakiś czas, czy po prostu kierujesz się instynktownym uprzedzeniem do tego co nie markowe? Coś w stylu "jest tańsze, niefirmowe, to musi być do bani"?

 

Inna kwestia : z wypowiedzi niektórych kolegów wnioskuję (choć niewykluczone że niesłusznie) że mają na myśli "składaki", czyli kupione złożone laptopy na podstawie kadłubków... Ja, jeśli w ogóle bym poszedł w kadłubka, bardziej skłaniałbym się ku samodzielnemu montażowi, żeby mieć pełną kontrolę nad jakością komponentów oraz jakością ich złożenia. No i przy okazji żeby mieć trochę frajdy...

 

I jeszcze lekki offtop, dwa pytania do właścicieli ASUS'a F3sv: czy santa rosa obsługuje w końcu pamięci 800MHz? Na stronie intela piszą tylko o 667.

I drugie: czy ten laptop wyposażony jest w moduł Intel Turbo Memory? I jeśli nie, to czy można go dołożyć nie tracąc gwarancji (dojście do slotów PCIe).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez amazarak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

ale kadłubki są po prostu brzydkie i tandetne. Zreszta nie chce nikogo przekonywac. kazdy kupi na co go stac i co woli...ale ja po prostu trzymam sie z dala od takiego sprzetu. nie chcialbym zeby moj sprzet latał gdzies po czechcach i wracał cały porysowany.

LOL :lol2: przeciez producentami tych kadlubkow jest "wspaniala i markowa" toshiba i asus....

Z tego wniosek ze Toshiba i Asus robia tandete... hm w sumie poniekad to racja.

 

Co do jakosci Hel80, bo pewnie 2/3 na oczy nie widziala a komentuje - jakosc wykonania jest na bardzo wysokim poziomie i nie odbiega w ogole od konstrukcji z nalepunią Asus czy Toshiba.

Oczywiscie majac na mysli "wysoka jakosc wykoania" biore to miara notebookow Toshiba/Asus

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...