Skocz do zawartości
pasiaczek

A-data Vitesta Extreme Edition 800+

Rekomendowane odpowiedzi

OT: "obserwatorze" a jak widzisz sytuacje z 8800gt? ;)

za 2-3 tygodnie powinny spasc do normalnego poziomu 800-850,w zasadzie juz powinny ale wszyscy sie na nie rzucili co sprzedawcy skrzetnie wykorzystali windujac ceny,w przypadku ddr2 podaz jest ciagle bardzo duza,magazyny sa pelne Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przesiadłem się z soketu 939 i zwykłych ddr-ów na ddr2 i core 2 duo i mam "lekkie" problemy z OC. Mam pamięci A-Data 800+ EE i na 2.2V mam stabilnie 1033 5-5-5-15. Nie wiem jakie napięcie jest jeszcze dla nich bezpieczne i proszę o radę. Prześledziłem forum i wiem, że są na różnych kościach pamięci, ale z napięciami to już nie mogłem znaleźć za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przesiadłem się z soketu 939 i zwykłych ddr-ów na ddr2 i core 2 duo i mam "lekkie" problemy z OC. Mam pamięci A-Data 800+ EE i na 2.2V mam stabilnie 1033 5-5-5-15. Nie wiem jakie napięcie jest jeszcze dla nich bezpieczne i proszę o radę. Prześledziłem forum i wiem, że są na różnych kościach pamięci, ale z napięciami to już nie mogłem znaleźć za wiele.

to cos slabo,bardziej zalatuje elpida niz promosem,tyle powinny robic przy 2.0V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przesiadłem się z soketu 939 i zwykłych ddr-ów na ddr2 i core 2 duo i mam "lekkie" problemy z OC. Mam pamięci A-Data 800+ EE i na 2.2V mam stabilnie 1033 5-5-5-15. Nie wiem jakie napięcie jest jeszcze dla nich bezpieczne i proszę o radę. Prześledziłem forum i wiem, że są na różnych kościach pamięci, ale z napięciami to już nie mogłem znaleźć za wiele.

2.3v możesz ustawić tylko daj nawiew na nie popróbuj na cl4 bo A-Data EE na Promosie dość dobrze znosi cl4 .

 

to cos slabo,bardziej zalatuje elpida niz promosem,tyle powinny robic przy 2.0V

od kiedy EE jest robiona na Elpidach :blink: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy EE jest robiona na Elpidach :blink: ?

a dlaczego by nie,kosci sa pod radiatorami i nie mozesz byc pewien co producenci tam teraz ładuja przy tych smiesznych cenach pamieci,skoro tyle samo u mnie robił kingston na elpidach a on ma taktowanie 667Mhz CL5 a nie 800Mhz CL4 jak te A-Daty.Sam mam Corsary 667Mhz na promosach i one robia 1059Mhz 5-5-4-8 przy 2.0V Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie <_< to juz nie wiem na jakich kosciach są te A-Daty EE+ ja mam z początku sierpnia gdzie ceny jeszcze były omfg! ok 350zł :mur: i też mi 5-tek niechcą robić. Albo jakies kaprysne albo mi mobas źle prowadzi ramki na cl5. Cl4 robią ładnie i dobrze skalują na wiekszym v. Nie wiem czy Elpida zrobi 1000 cl4, raczej wątpię. Może EE+ to jednak ProMos tylko strasznie marudny?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze marudniejszy promos w moich Platinum rev.2. 1000mhz CL5 dopiero od 2.3V :mur:

bo to poprostu nie jest promos,pewnie wszyscy krzyczeli na forum ze te pamieci sa na promosach,pachnie elpida jak nic.

 

W sumie <_< to juz nie wiem na jakich kosciach są te A-Daty EE+ ja mam z początku sierpnia gdzie ceny jeszcze były omfg! ok 350zł :mur: i też mi 5-tek niechcą robić. Albo jakies kaprysne albo mi mobas źle prowadzi ramki na cl5. Cl4 robią ładnie i dobrze skalują na wiekszym v. Nie wiem czy Elpida zrobi 1000 cl4, raczej wątpię. Może EE+ to jednak ProMos tylko strasznie marudny?!

twoje wyniki jak najbardziej wskazuja ze tam siedzi promos na 99% Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tak nie bawię :mur: W poniedziałek kupiłem pamiątki a w ciągu 1 dni straciły już 10zł :-| Ale te ceny idą w duł. A Jak tak coś leci szybko w duł to zwykle następuje punkt krytyczny i leci szybko w gore ale jak narazie tego nie widzę

Edytowane przez pierdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tak nie bawię :mur: W poniedziałek kupiłem pamiątki a w ciągu 1 dni straciły już 10zł :-|

Nigdy nie kupuje się w poniedziałek... zwłaszcza przy takiej tendencji jak jest teraz. Najlepszy dzień na zakupy to środa - czwartek.

W poniedziałek zazwyczaj towar jeszcze leży z poiprzedniego tygodnia i ceny również takie zostają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADQVD1A16 -> umgelabelte Mircons

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=276610622

 

900 4-4-4 na jakimś tam napieciu okołostandardowym ;)

Kupiłeś A-Datki :-P dobry wybór ja mam takie same ADQVD1A16 w takim samym pudełeczku kupiłem

Puść je na 2.3v jak możesz, powinieneś uzyskać około 940-950 Mhz 4-4-4-12 na standardowych alfach Orthos Blend test stable wtedy będzie to oznaczać to że to sa na pewno dalej ProMosy. Ale Twoje 900 4-4-4 na ~2.0v już mi duzo mówi. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja chcialem przypomniec ze mialem ADQVD1A16 @ 1066MHz 4-4-4-4 @ 2,3v... wiec bardzo dobre kostki to byly.

Tylko że Ty Sector masz pewnie jeszcze z tymi starymi radiatorami na klemy ze starszej serii. To były lepsze sztuki , szkoda że nowa seria już sie tak nie kręci.

 

U mnie zauważyłem cos takiego że 4-4-4-12 , 4-4-4-8 , 4-4-4-4 nie robi na nich róznicy takie same takty osiągam stable :huh: kurczak80 potestuj jak możesz ile idą 4x1 i 2x1, czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Ty Sector masz pewnie jeszcze z tymi starymi radiatorami na klemy ze starszej serii. To były lepsze sztuki , szkoda że nowa seria już sie tak nie kręci.

Oczywiscie ze sie myslisz... jak juz kiedys pisalem sa to pamieci z najnowszymi radiatorami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memki kupiłem dla kumpla,, nie pobawię się nimi :]

 

dla mnie jedzie 4x1 crucial d9 coś tam mega hiper ;]

No to widzę, że będzie hiper wydajnie :D

 

Oczywiscie ze sie myslisz... jak juz kiedys pisalem sa to pamieci z najnowszymi radiatorami

w takim razie aż mi żal że tak ładnie poszły, szkoda że ja nie trafiłem tak dobrze (tylko ProMos niestety- ale nie jest źle :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że było już w tym temacie, ale chciałbym się upewnić, bo co chwile coś się zmienia.

 

Chcę dokupić 2 GB. Dopiero przy odbiorze będę się mógł upewnić co do oznaczenia.

 

MIQVD1A16 -> Microns

ADQVD1A16 -> umgelabelte Mircons

ADQVE1A16 -> Promos, Elpidas o.ä.

 

W tym momencie posiadam chyba ADQVD1A16. Sprawdzę wieczorem.

 

Moje pytanie: Ramki z jakim oznaczeniem kupić, żeby wszystko ładnie się kręciło?

Edytowane przez clean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...