Skocz do zawartości
pasiaczek

A-data Vitesta Extreme Edition 800+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

orientuje sie ktos moze czy te adaty sa robione na micronach

 

A-data vitesta extreme ediction DDR2 1066+ (AD21066E001GOU)

ADQYE1A08

M20ADDH3I3161QNK52

 

na kosciach napisane jest

 

AD20908A8A - 18EG

20832

.SHM393A3G - A

 

z gory dzieki za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

orientuje sie ktos moze czy te adaty sa robione na micronach

 

A-data vitesta extreme ediction DDR2 1066+ (AD21066E001GOU)

ADQYE1A08

M20ADDH3I3161QNK52

 

na kosciach napisane jest

 

AD20908A8A - 18EG

20832

.SHM393A3G - A

 

z gory dzieki za pomoc

pozdrawiam

Aktualnie na micronie robione są te http://oc.adata.com.tw/1_product_detail.asp?pid=AD2800XU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze trzeba zapisac ustawienia :) save and exit w BIOSIE ..

 

Tez jestem posiadaczem tych memek i jak na razie robia 900 MHz 4-4-4-8 przy 2,1 V w pelni stabilnie ... bootuja i laduja winde do jakis 990 Mhz z probka SPI 1 M.. ale jak mam ustawione 3 GHz na procu - 300x 10 i div667- 1000 MHz to bootuje i na cl4 i cl5 ale Winda sie nie laduje ;// to samo przy 266 x 10 i div800.. odpale jeszcze memtesta przy takim ustawieniu..

 

z poprzednimi tez mialem taki problem ze winda chodzila do 3 GHz a powyzej juz nie chce ... mimo probowania wyzszych napiec- proc sie skonczyl czy co ?? clockgenem to do 3,3 GHz dochodzi.. :)

 

Pozdrawiam

 

Stabilnie 900 Mhz 4-4-4-8 2 T przy 1,9 V .. :) i tak raczej zostana a proc 270 x 10 ..

 

4-4-4-8?????

 

nie 11 czy 12???

 

jaka różnica w wydajnosci do 4-4-4-11??

 

aha i jakie temperatury?grzeja się mocno bo nie powiem moje na 4-4-4-11 /800/2V do chłodnych napewno nie należą :)

Edytowane przez zbynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy resetowanie przed włączaniem windowsa może być spowodowane nie kompatybilnościa kości EE800+ (2x2gb 4-4-4-12), dodam, że na jednej takiej kości system się uruchamia, a na jakichś good ramach 2x2gb też wstaje. Czy miał ktoś tak? upgrade biosu płyty głównej(Asus P5Q-E) może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2x1gb tych pamieci, chcialem dolozyc nastepna parke... ale nie mam mozliwosci dolozyc a-daty, wzialem OCZ cl4 800mhz 2x1gb. Komp nie wstaje nawet, nie postuje. o co chodzi ? sa jakies pamieci ktore na bank beda wspolpracowac z a-datą ? (aha, ustawilem bios na default zeby nie bylo podejrzen ze to przez OC)

Edytowane przez Neon69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam. Kupiłem te Adaty 2x2GB 800. Będą one do nowego zestawu czyli Asus P5Q-PRO i E8400. Ale mam wątpliwości co do ich potencjału O/C. Zanim sprzedałem płytę główną ,procesor i pamięci (obecnie jadę na pożyczonym laptopie ;) ) przetestowałem na niej te pamięci Adata. I o dziwo co bym nie ustawił za Timingi to powyżej 900 mhz komp nie wstaje. :| Moja stara płyta na której je testowałem to MSI P35 Neo 2 fir. Bios jaki był wgrany to 1.77.

 

Próbowałem dawać większe napięcie na pamięciach, a nawet na NB i CPU. Doszedłem do 2.3 v i komp dalej nie chciał wstać już na 960 mhz ( CL5, a nawet i łagodniejsze Timingi). Czyżby takie kiepskie sztuki mi się trafiły ? A może to kwestia BIOSU lub po prostu na tej MSI P35 tak słabo się kręcą. Mam nadzieję, że na Asusie będą lepiej się kręcić. Pytam, bo mam jeszcze okazje je zwrócić do sklepu i kupić jakieś inne na Micronach. Wiem że moduły 2x2GB ogólnie się słabiej kręcą niż 2x1GB, ale przecież nawet moje stare kingstony 667 się kręciły bez problemu na 960 mhz na CL5 jak je porządnie dovoltowałem.

 

Nie wymagam zbyt wiele. Liczę na te 1000mhz CL5, a z tego co czytałem to na tej P5Q PRO jest to do zrobienia.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile max robicie na CL5 - 5 - 5 - 15?

ile max mogę zapodać napięcia na standardowe kostki bez extra chłodzenia (do codziennej pracy)?

 

POzdr.

- 2x1gb, 540mhz, 2.1 vddr

- 4x1gb, 500mhz, 2.2 vddr

 

Jesli mam byc szczery to wyzej mi sie nei chcialo sprawdzac - pozatym uwazam ze az tak zle nie trafilem.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie warto brać A-daty EE 2x2gb 1066Mhz 5-5-5-15 są po około 300 ziko. Kto je posiada, jak z OC robią te swoje standardowe takty na 2.1v. Dolece do nich na 1100Mhz czy nie. Jesli nie Afaty to które ramy 2x2gb brać żeby nie przepłacić.

 

 

 

 

 

- 2x1gb, 540mhz, 2.1 vddr

- 4x1gb, 500mhz, 2.2 vddr

 

Jesli mam byc szczery to wyzej mi sie nei chcialo sprawdzac - pozatym uwazam ze az tak zle nie trafilem.

masz jakiś screen z Orthosa z tym 540Mhz 2.1vdimm bo jeś;i to wynik stabilny to nawet ładnie poszły, jaki numer seryjny mają.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie warto brać A-daty EE 2x2gb 1066Mhz 5-5-5-15 są po około 300 ziko. Kto je posiada, jak z OC robią te swoje standardowe takty na 2.1v. Dolece do nich na 1100Mhz czy nie. Jesli nie Afaty to które ramy 2x2gb brać żeby nie przepłacić.

APOGEE DDR2-800 R2-800-4GDH4 2x2gb

 

Chyba jeszcze dają radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakiś screen z Orthosa z tym 540Mhz 2.1vdimm bo jeś;i to wynik stabilny to nawet ładnie poszły, jaki numer seryjny mają.

741TU i 749TU [o ile dobrze pamietam], co do screena to nie mam ale jak chcesz to moge zrobic i walnac. :P

 

Tutaj pisalem szczegolowiej: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2850327 i widocznie chyba sobie napiecia pomylilem, jednak 2.2 trzeba [ale to jeszcze do zweryfikowania].

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to pewnie dlatego że alphy masz na Auto ustawione. Ja Alphy troche podsrubowałem poza tym inne mobasy mam. Na moim Asusie z ostrymi Alphami 5-tek wogóle nie chca robić (nie ważne jaki Bios) Na Gigaodbycie cl5 z ostrymi Alphami 510 Mhz cl5 około stable vdimm 2.1v a tak do screenów to z 520-530 Mhz. Czwórki na Asusie lepiej.

 

Ja mam jeszcze starsza serię 732TU z sierpnia 2007r. więc teoret. lepsze Promosy tam pchali.

 

Zobacze na Auto z padacznymi Alphami ile zrobią.

 

 

 

...Co do 2x2 to w takim razie musze rozejrzec sie za czyms innym może Muszki

 

XA odezwe sie do Ciebie na pw lub gg w sprawie jakichś memków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 2x1gb, 540mhz, 2.1 vddr

- 4x1gb, 500mhz, 2.2 vddr

 

Jesli mam byc szczery to wyzej mi sie nei chcialo sprawdzac - pozatym uwazam ze az tak zle nie trafilem.

Tak na pożegnanie z jednym kompletem 2x1 moich A-Datek sprawdziłem ile idą na piątkach.

 

1066Mhz 5-5-5-15 2.1v stabilnie na codzień

 

Dołączona grafika

 

1100 Mhz 5-5-5-15 2.1v Spi32M stable

 

Dołączona grafika

 

Więcej nie testuje ani na większym v ani innych alphach. Na 1066Mhz juz ładnie mozna pokrecić proca na wysokim FSB.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie 4GB A-data (Klik) i mam problem. Sprzęt jak w sigu. Mianowicie za nic nie mogę ustawić im stabilnych timingów cl4, bsody w windzie, błedy w memteście ok 10 minuty, a gdy włącze Configure Timings by SPD to same ustawiają się na 5-5-5-18, lecz wszystko działa ok. Próbowałem coś na to zaradzić ale nic mi nie wyszło oprócz paru zdjęć które ukazują jak sie sprawa ma... Wartości z biosu są losowe i nie mam tak ustawionych, a zdjęcie po to, by ukazać jakie opcje moge przestawiać.. Proszę o pomoc, bo opadam z sił :(

post-145190-1226933323_thumb.jpg

post-145190-1226933343_thumb.jpg

post-145190-1226933353_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę jedyne wyjście? :blink:

A nie chodzi może o parametr tRFC? Moja płyta może ustawić najwyżej 42 a tutaj wartość podana w EPP jest 51 przy cl4...

No to sprobuj zmienic tRFC, chociaz w sumie nie zdziw sie jak nie beda chcialy dalej robic CL4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...