Skocz do zawartości
pasiaczek

A-data Vitesta Extreme Edition 800+

Rekomendowane odpowiedzi

hm ja mam chyba dobre sztuki 2.0v - 5.5.5.15. - 1066mhz bez problemów. everest pokazuje napięcie 1.98v

Więcej nie sprawdzałem ale coś mi się wydaję że to nie koniec. Bo nawet dobrze ciepłe nie są

Sprawdź na ile przechodzą maks. Spi32M i wrzuc jakiegoś screena :wink: , szczerze ja tez wyżej orthosa nie testowałem. Ani na innym v jak 2.1 na piątkach Jaki nr. serii na kości widnieje u Ciebie.

 

...p45 chyba lepiej kreci memki niz p35 :)

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na ile przechodzą maks. Spi32M i wrzuc jakiegoś screena :wink: , szczerze ja tez wyżej orthosa nie testowałem, ani na innym v jak 2.1. Jaki nr. serii na kości widnieje u Ciebie.

 

...p45 chyba lepiej kreci memki niz p35 :)

A nie da się jakimś innym sposobem ustawić tRFC? bo w biosie mam tylko do 42... Albo zedytować bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//Edit

Dzięki wszystkim za pomoc, już wszystko ok, pamięci śmigają jak złoto na CL4 :D Wszystkiemu winne było moje niedopatrzenie. Przepraszam za zrobienie "dymu" ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez DonKamilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm wiecej nie kręciłem ich jeszcze bo nei potrzebuje a no a seria będzie na tym czerwonym radiatorze tak?

o to tobie chodzi?

 

hm oto screen napięcie 1.98v

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

procek tylko na 3.2 bo jade na boxie. i na stock v-core

Edytowane przez SubMaFioZo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm wiecej nie kręciłem ich jeszcze bo nei potrzebuje a no a seria będzie na tym czerwonym radiatorze tak?

tak seria jest na radiaxie

 

Ja pożegnałem sie juz z jednym kompletm A-Datek 2x1GB

 

za to mam nowa zabaweczkę Muszki 2x2GB XP2 w czarnych radiatorkach :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje A-Daty na 528 @ 1.9v 1056mhz są w pełni stabilne, ale wyżej się z nimi nie da, nawet na napieciu 2.2v nie zrobią tych 1066, czyli w zasadzie 5mhz wiecej.. dziwne. Tak jakby w ogole nie reagowały na zmiane napięcia, a moge nawet powiedzieć, że im niższe tym się lepiej kręcą :)

 

post-107017-1227633821_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''razorex'' fajny panel boczny gdzie go można znaleść ?

Obawiam się że go nie znajdziesz, podstawa to MultiMeter 2.10, a reszte to już sam stworzyłem :) Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. po przeczytaniu powyższych postów doszedłem do wniosków że mam całkiem niezłe sztuki.

Myślałem o zakupie kolejnego kompletu 2x 1Gb ale jak mi sie trafią gorsze :/ a narazie to i te 2 Gb

to Xp styka . wszystko śmiga na full detalach

BTW. jaki jest rekord na takich A-datach?

 

Mam wielka prośbę- czy może ktoś sprawdzić czy aby napewno sa to microny? z pierwszej strony wynika że tak ale chcę się upewnić

oto oznaczenie na moich pamięciach:

 

AD2800E001GOU

DDR2 800+ (4) 1GX16

ADQVD1A16

M2OAD9G314170QNE52

 

dzięki

 

PS. 1066Mhz - 5.5.5.15 / v1.98 dokładnie

Edytowane przez SubMaFioZo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij że masz Microna :wink: może w najlepszym wypadku masz Promosa zalezy ile zrobisz na cl4, zrobisz chociaz z te 950 cl4-4-4-12 2x1GB ?? i czy skaluja ponad 2.3v ?? podaj mi numer serii jak pytałem wczesniej ale jest to numer np 716TU (3 litery i 2 cyfry). Zrób czwórki daj większe v i zobacz czy jest lepiej na np 2.4v czy gorzej to Tobie odpowiem jakie kości masz.

 

btw miałem 6 kości EE+ po 1GB kazda sie inaczej kreciła :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozglądam się za pamięciami 2x2GB, obecnie mam OCZ Platinum rev.2 2x1GB i czytając trochę mnie zmartwiła ta loteria z A-DATA. A cenę mają na prawdę fajną.

 

Powiem tak, C2D mi śmiga na 4GHz, potrzebuje 890MHz 4-4-4-xx, brać A-DATA bo tyle pójdą czy raczej rozglądać się za czymś innym? A może OCZ Platinum tyle, że 2x2GB ?

Edytowane przez mkowalm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja mam taką małą uwagę. Posiadam pamięci jak w sigu; nie wiem czy to jednostkowy przypadek, czy nie. Ale superPI przechodzą przy 1024Mhz 5-5-5-15 na 2,12v i wszystko wygląda cacy - komp się nie wiesza (przynajmniej nie po godzinie grania). Ale jak włączyłem memtest86+ okazało się, że nie robią błędów dopiero przy 2,40v. Dla pewności dałem jeszcze 0,02 więcej.

 

Podkreślam - nie wiem, czy to tylko moje a-daty tak mają, ale sugeruję testować memki memtestem, bo może się okazać, że np. spi 32m przechodzą przy 1200Mhz na 2,2v, a de facto stabilne wg. memtesta będą dopiero przy 2,50v...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domślam się. Ale to trochę razi w oczy jak widzę wyniki rzędu 1066 przy 2.1v stable. Sprawdzałem 4 komplety A-Daty EE, z różnych źródeł. Żaden nie robił 1066Mhz na napięciu mniejszym niż 2,38v w memtest. Więc wydaje mi się, choć mogę się mylić, że podawane w tym temacie wyniki są delikatnie mówiąc nierealne ;] Owszem pamięci przechodziły 4-5h orthosa przy 1066@2,14 ale memtest od razu sypał ;]

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domślam się. Ale to trochę razi w oczy jak widzę wyniki rzędu 1066 przy 2.1v stable. Sprawdzałem 4 komplety A-Daty EE, z różnych źródeł. Żaden nie robił 1066Mhz na napięciu mniejszym niż 2,38v w memtest. Więc wydaje mi się, choć mogę się mylić, że podawane w tym temacie wyniki są delikatnie mówiąc nierealne ;] Owszem pamięci przechodziły 4-5h orthosa przy 1066@2,14 ale memtest od razu sypał ;]

A porownujesz pamieci ktore kupiles kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównuję pamięci, które kupiłem 3 dni temu, tydzień temu i 2 komplety około 3-4 tygodnie temu.

No to nie masz co porownywac z tymi pamieciami ktore byly kiedys, teraz to niezly syf jest z A-Daty.

 

BTW: Te A-Daty o ktorych piszesz to je niby w sigu masz?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie masz co porownywac z tymi pamieciami ktore byly kiedys, teraz to niezly syf jest z A-Daty.

 

BTW: Te A-Daty o ktorych piszesz to je niby w sigu masz?

potwierdzam A-Data największy syf kupiłem 1066+ i max co potrafią zrobić to 480mhz na napięciu 2.4 v

Edytowane przez Wieslaw75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku też przeklinałem te Adaty na 800mhz nie chodziły @CL4

 

ale zmieniłem sloty pamięci, ustawiłem timingi wg SPD, dorzuciłem o chłodzenie i jest 1020mhz @ CL5 / 2,2V

tyle ile potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...