Skocz do zawartości
pipparjuri

Komputer Do Pracy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Mam problem, mianowicie chcę kupić komputer, ktory bedzie sluzyl mi do pracy w programach muzycznych, wiec nie potrzebuje kompletnie grafiki. Karte graficzną wloze ze starego PCta - GF 4 mx.

Interesuje mnie duza wydajnosc komputera, zastanawiam sie nad jakims Intel Core, z kompatybilną dobrą plytą gł. do tego sporo ramu no i ewentualnosc dysku (mam 160 gb lecz podwójnego dysku, po 80gb). Mysle tez z wlasnego doswiadczenia, ze dobra obudowa i chlodzenie sa wazne.

 

To co posiadam i mysle, ze nada sie do nowego PC: Zasilacz 400W Q-tec PSU Dual Fan, dysk, grafika, karta muzyczna.

 

Najwazniejsze w tym komputerze to wydajnosc! Wiele wtyczek, ktore uzywam do programow muzycznych bardz ''mulą'' moj obecny komputer i wymagaja one dobrego sprzetu.

 

Bardzo prosil bym o przedstawienie mi waszych ofert, co sadzicie itp. To bardzo wazne.

 

Cena jaka moge przeznaczyc to okolo 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze raz, co posiadasz:

 

- zasilacz

- dysk,

- grafika (nie przyda się, chyba że masz tego MX'a na PCI-E) - proponuję zestaw AMD z Foxconnem A690G, ale o tym zaraz.

- karta muzyczna ok.

 

 

Co kupujesz:

 

- mobo

- procek + chłodzenie

- ramy

- obudowa

 

dobrze skumałem?

 

 

Co ja bym Ci polecał do 1000zł:

 

1. Foxconn A690GM2MA-8KRS2H http://www.morele.net/produkt/105418/

235zł - ta grafika na płycie rozjedzie jak walec tego MX'a.

 

2. Procesor AMD Athlon 64 X2 3600+ BOX 65W Brisbane http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64...pc2JhbmU=/35052 213zł

 

3. AC Freezer 64 Pro - na allegro znajdziesz kupę tego - ja kupiłem do mojego za 54zł od AAB (solidna firma).

 

4. DDR2 2x1GB PC5300 667MHz Goodram GR667D264L5/2GDC http://www.apollo.pl/store/show_detail/9/27313 260zł

 

Obudowa: CHIEFTEC MIDI TOWER BH-02BBB http://www.allegro.pl/item216768558_chieft...24m_gratis.html 219zł.

 

Reszta co zostanie pójdzie na przesyłki.

 

To tyle ode mnie.

Edytowane przez moradin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie co masz - bo np. jeżeli ta grafika na AGP to zapomnij o C2D i X2 chyba że kupisz płytę-przejściówkę od ASRocka. To IMO jednak w Twoim przypadku zła droga, lepiej kupic coś ze zintegrowaną grafiką (pod warunkiem, ze nie kręcisz procka). :P

Poza tym ten zasilacz to też nie taki fajny. Jakie te Twoje dyski mają złącza SATA czy stare PATA (IDE 40-pin) :?:

 

Zestaw (płyta+proc+RAM) tak na szybko:

- Gigabyte GA-965G-DS3 - do 270 PLN

- 2x1GB 667MHz Kingston (na Elpidach) - do 300 PLN

- C2D e4300 - do 430 PLN

 

O grafikę już sie nie martwisz bo masz w płycie. Płyta ATX - ma dużo slotów PCI i PCI-E więc możliwośc rozbudowy. Gdybyś potrzebował mocy to proc powinien wstać na 266MHz (fabrycznie na 200MHz) czyli z 1800MHz robisz 2400MHz. Gdyby płyta kaprysiła przy takim OC z poziomu BIOSu, zawsze można zrobić BSEL MODa 200->266

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz wyrzuć od razu , resztę sprzedaj ( ta GF4 MX nie będzie pasować do 90% płyt AM2/LGA775 , tylko Asrock robił płyty z AGP/PCI-E i DDR/DDR2 w jednym ) , dyski możesz zostawić

 

 

Skoro nie potrzebujesz dobrej karty graficznej to powinna ci wystarczyć karta zintegrowana ( np. X1250 na płytach z chispetem 690G )

 

Np. Foxconn A690GM2MA-8KRS2H za 235 zł , do tego X2 3600+ Brisbane za 213zł , 2x1GB 667 Mhz Goodram za 260 zł , do tego Delta 400 W z allegro za 60 zł

 

Wychodzi razem 768 zł , dokładasz do tego te swoje dyski lub je sprzedajesz i kupujesz HDD 250GB SATA2 od WD za 220 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, ze do pracy biurowej ta zasilka co ma to starczy. I nie uwzględniłeś budy.

Obróbka dzwięku to nie praca biurowa. :!: Procek czesto jest w 100% obciążony. A jeżeli ten Qtec to znana żółta seria to gdzieś tu na forum kilka lat temu był opisywany, z tego co pamiętam nie dość że obciążalność na poziomie dobrej 250W (bo te 400W to wartość PEAK = chwilowa) to dodatkowo nie miał żadnych zabezpieczeń na obwodach. Jak się sfajczy (a przy słabym obwodzie +12V to kiedyś nastąpi) to nie wiadomo co do grobu za sobą zabierze. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...