Skocz do zawartości
poca

Hp Compaq Nx7010 I Filmy 720p

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomnę specyfikacje laptopa:

 

pentium 1,4GHz

512mb

r9200mb

 

Marzenie: oglądanie filmów w 720p : )

 

Otóż, myślałem że komputer jest zwyczajnie za słaby technicznie by taki plik odpalić. Jednak jak się okazało parę przykładowych filmów obejrzałem bez problemu np. Doom. Ale to było może z 2-3 razy. Potem zaczęły się problemy. Obraz leciał, dźwięk w sumie też, ale z 3x szybciej, a jak dodałem napisy za pomocą Sub Edit to już się tsunami robiło. Gwoździem do trumny okazało się ładowanie napisów przez ffdshow. To już powodowało zwalnianie obrazu chyba do 20 klatek.

 

Sterowniki zainstalowane to Combined Community Codec Pack. Player to różnie, zaczynając od WMP 11 (które strasznie zamula) kończąc na sub edit ( na którym czasami uda mi się obejrzeć film, ale już bez napisów).

 

Może znacie jakieś ustawienia która obniżają minimalnie jakość obrazu albo coś w podobnym stylu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakim cudem ci to zamula - ja ogladalem wszystko co chcialem na omnibooku 6000 z pIII 700mhz i 256mb ramu

 

kodeki allin albo starszy ffdshow a do filmow wmp classic albo winamp

 

nie masz przypadkiem kilku roznych wersji kodekow albo czegos zamulajacego komputer?

 

np bloatware producenta laptopa, aol, norton internet smiekurity???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakim cudem ci to zamula - ja ogladalem wszystko co chcialem na omnibooku 6000 z pIII 700mhz i 256mb ramu

 

kodeki allin albo starszy ffdshow a do filmow wmp classic albo winamp

 

nie masz przypadkiem kilku roznych wersji kodekow albo czegos zamulajacego komputer?

 

np bloatware producenta laptopa, aol, norton internet smiekurity???

Chcesz mi powiedzieć że oglądałeś filmy hd 720p na 700MHz i 256 ramu? :>

 

Nic zamulającego nie mam. Jak ogladam film to wszystko wylaczam.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakim cudem ci to zamula - ja ogladalem wszystko co chcialem na omnibooku 6000 z pIII 700mhz i 256mb ramu

dobreee :lol2: :lol2: :lol2: dla porównania powiem, że raz puszczałem siostrze trailera 480p i cieło niemiłosiernie na.... Athlon XP 2200+ 512MB, GF 5200 128MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w swoim czasie lapka IBM ThinkPad T40 (Centrino 1.4 GHz, 512 RAM, Radeon 7500 32 MB i dysk 30 GB 4200 rpm).

Bez problemu płynnie działały filmy 720p kodowane w MPEG 2. Dobrze też działały filmy 720p WMV, ale nie mogło być żadnego innego obciążenia procka. Za to zupełnie niezadowalająco działały filmy 720p kodowane nowym kodekiem h264. W h264 kodowane są trailery ze strony Apple czyli w formacie QuickTime - końcówka .mov. Aby to odtworzyć płynnie zainstaluj kodek CoreAVC i jako player użyj Media Player Classic 6.x. U mnie na T40 w końcu udało się uzyskać płynny obraz w 720p h264.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglado na to ze działa plynnie. Tylko powiedz mi jeszcze jak wlaczyc wyswietlanie napisów i jak zwerfikować czy CoreAVC działa poprawnie.

Jeżeli oglądasz film przy użyciu Media Player Classic to napisy muszą mieć taką samą nazwę co film.

Aby sprawdzić (w Media Player Classic) kodek aktualnie używany to klknij prawy przycisk myszy na filmie, potem Filters i widać używane aktualnie kodeki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak. Wywaliłem wszystkie kodeki jakie miałem. Zainstalowałem K-Lite packa poczym go odinstalowałem. Podobno w czasie odinstalowywania instalator wywala kompletnie wszystkie kodeki. Poczym zainstalowałem cały pack kodeków z AllPlayera. Efekt?

 

Na poczciwym laptopie grają ładnie filmy w 720p bez bawienia się w wyłączanie programów działających w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...