Skocz do zawartości
petrumi

Wypadłem Z Obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

czy zamiana x2 3800@4600 i 8800gts na jakiegoś mocnego c2d lub quada i sli 8800gts da duzego kopa na 22" 16x10 ?

 

jaką polecacie kupić płytę i pamięci? raczej górna półka

 

dzięki za radę

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopa w czym ma Ci dać ? płyta i memki mają być pod 775 ? To może Abit IP35 / Gigabyte P35C-DS3R + A-Data Extreme Edition / Goodram PRO / Patriot LLK . A proca bym polecił E6750 - 4GHz w zasięgu ... tyle, że wtedy odpada Gigabyte, bo ma strapa od ~ 420 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopa w czym ma Ci dać ?

W excelu...

 

 

płyta i memki mają być pod 775 ?

To pytanie podchwytliwe?

 

To może Abit IP35 / Gigabyte P35C-DS3R + A-Data Extreme Edition / Goodram PRO / Patriot LLK . A proca bym polecił E6750 - 4GHz w zasięgu ... tyle, że wtedy odpada Gigabyte, bo ma strapa od ~ 420 ...

Polecam gigabyte, ale ona odpada...

 

 

Rozumie, że to niedziela, ale co to za odpowiedz jest?

 

Co do pytanie - generalnie najlepiej przejrzeć testy w sieci. Tu masz dwa:

http://www.nvnews.net/reviews/evga_geforce...sli/index.shtml

http://www.pcper.com/article.php?aid=335&a...xpert&pid=1

 

Jeżeli SLi dziala, yo 2x8800gts jest wyraznie szybsze niz 8800gtx. Ilośc shaderów robi swoje. Ah, nie zapomnij o nowym zasilaczu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zxspectrum

czy zamiana x2 3800@4600 i 8800gts na jakiegoś mocnego c2d lub quada i sli 8800gts da duzego kopa na 22" 16x10 ?

 

jaką polecacie kupić płytę i pamięci? raczej górna półka

 

dzięki za radę

quad nic ci nie da. Zamiast sli juz lepiej kupic 8800gtx'a

 

na dzien dzisiejszy nie widze sensu jakiejkolwiek zmiany u ciebie

 

poczekaj na kolejna generacja kart graficznych procesorow phenom peryn itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zamiana x2 3800@4600 i 8800gts na jakiegoś mocnego c2d lub quada i sli 8800gts da duzego kopa na 22" 16x10 ?

 

jaką polecacie kupić płytę i pamięci? raczej górna półka

 

dzięki za radę

Kolejny gostek z zapasem niepotrzebnej gotówki - wpłać na lokatę albo kup akcje azjatyckich tygrysów.

Nie widzę sensu w zmienianiu twojego kompa. Na Quada chcesz wymieniać a po co? Jak na razie dwa jajka nie mają co robić, a cztery to by chyba w ping-ponga grały z nudów. SLi to wyrzucanie kasy w błoto - nic nie daje. Bajer po to by wyciągnąć pieniądze od lamerów.

 

I co to za kop miałby być? W grach? nikt czarodziejem nie jest i nie przewidzi jak to będzie.

Póki co nie wiadomo jak gry pod DX10 będą chodziły na 8800.

Edytowane przez moradin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

SLi to wyrzucanie kasy w błoto - nic nie daje. Bajer po to by wyciągnąć pieniądze od lamerów. (...)

I po co te teksty :mur: Nie wiesz nie pisz! Jak chcesz się wykazać wiedzą pisz w podstawowych :lol2:

 

@petrumi FSX w maks detalach :blink: Prawdopodobnie SLI się udusi :D A tak na serio to krok numer jeden wymiana na GTX'a, a jak będzie mało (ja już wiem, że będzie :D ) to dołożenie drugiego i w w/w rozdziałce powinno jako tako chodzić :wink: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moradin, akurat pracuje na GPW i obecnie wstrzymam się z zakupem akcji. A ta gotówka pochodzi właśnie z realizacji zysku i pozwól, że wydam ją na swoje kaprysy...

 

Wydaje się, że najlepiej byłoby kupić C2d >6600 i 2xGTX ale czy wydatki przyniosą zamierzony efekt? Czy lepiej poczekać na coś nowszego?

 

Który procesor z serii core2duo wybrać i jakie wydajne pamięci do niego?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj, spokojnie - nie starcza Ci to , co masz ? Kup jakieś obligacje czy cuś, poczekaj - na razie grafikę sobie na GTX'a możesz zmienić i chyba w sumie tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problemy z płynnością w grach, które akurat mi podchodzą czyli TDU i FSX. Wiem, że ta pierwsza jest niedopracowana ale u znajomego na GTX chodzi płynniej niż u mnie. FSX to odrębny temat.

 

Drugi temat to pamięci do obecnej konfiguracji. Chodzą na 166Mhz i nic więcej. Czy jest sens kupowania szybszych DDR, mając w planach zmianę na DDR2 za jakiś czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSX na X2 3800@4600 i 8800gts źle Ci działa? SP1 zamontowany?

U mnie na X2 3800 (lata na 2400Mhz) + Galaxy 7600GS (600/1600) w FSX spokojnie daje się już latać, a znam osoby posiadające Core2 4300 podkrecony do około 3 Ghz + 8800GTS, u których FSX działa świetnie (fps zablokowane na 25 i te 25 trzyma zawsze).

FSX nadal mocno korzysta z procka, podobnie jak FS2004, ktory zadowala się kartą 7600GS/GT ale lubi szybkiego procka. Do tego 2 GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Wydaje się, że najlepiej byłoby kupić C2d >6600 i 2xGTX ale czy wydatki przyniosą zamierzony efekt? Czy lepiej poczekać na coś nowszego?

(...)

Widzę, że masz trochę więcej gotówki :D Więc bierz cztery rdzenie od Intela do tego płytkę na 680 i do tego dwa GTX'y :) Jak to działa? Pogadaj z pmp on ma coś podobnego :wink:

 

Czy to odniesie zamierzany efekt? Prawdopodobnie w rozdziałce jakiej grasz tak! Czy czekać? Czekać zawsze można, ale coś nowego nie będzie takim skokiem wydajnościowym jakim był g80 :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad 2x8800GTS 640 (nie traciłbym na sprzedaży swojego GTS i kupnie 2xGTX). Ile gier nie wykorzystuje SLI?

 

Zasilacz jakiś przygotowany do SLI (z zapasem mocy). Procek raczej szybszy (6850 jak bedzie dostępny gdziekolwiek) i 4GB pamięci, niż Quad i mniej pamięci DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

petrumi jakbyś miał sprzedawać swoje podzespoły to możesz mi na pm pchnąć ofertę ;)

ja nie mam zapasu gotówki ale właśnie dostałem się na ekonomię (studia II stopnia) to może mnie w przyszłości wkręcisz na GPW ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej się przekonuje do Twoje propozycji, Ali. Kupie najwyżej trochę mocniejszy zasilacz do SLI, taki który pociągnie (np. za pół roku 2xGTX, jak się okaże, że GTS już nie stracza do grania w 16:10).

Do tego Q6660 i próby małego OC na powietrzu. Teraz pozostaje wybór dobrej płyty i stosownych pamięci oraz dobrego egzemplarza procka ;)

Jeśli macie jakieś rady dla mnie, będę wdzięczny.

 

p.s. Przy okazji zmieniłbym obudowę. Coś z fajnym pomysłem w środku i miejscem na SLI i wentylację powietrza.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zasilacz który poleciłem wytrzyma WSZYSTKO! :D

 

Ceny z kompuszrota jako przykład, osobiście nie polecam :D

 

Płyta http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/EVG...pelny,id,34101/ ogólnie do SLI i bardzo wydajnej platformy! Niestety innej alternatywy nie ma :sad: Wszystkie płyty na 680 to referencyjne konstrukcje więc wybór firmy pozostawiam :)

 

Procek to oczywiście jakiś Quad chłodzony czymś takim http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,40895/ plus fander :rolleyes:

 

Pamiątki to chyba 2x2GB (jak będziesz chciał więcej to nie będzie problemu), kości 4x1GB to lepsze o/c, ale imho nie warto :? Co do firmy to nie polecę nic ciekawego no może wyszukasz coś na tych micronach polecanych przez kolegę wyżej :) pzdr

 

EDIT

Zamuliłem co do budy :) http://zenfist.pl/pID/897.htm imo najlepsza konstrukcja na rynku :D Możesz również wziąć pod lupę budy Lian Li :wink: Jeżeli nie chcesz wydawać aż tyle to może jakiś Antec 180 bądź 182 :?

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem i poczytałem trochę. Wybór padł na Asus Striker Extreme (zawsze jak przyjdzie chęc na kręcenie to będą ku temu odpowiednie warunki), 4x1GB OCZ Reaper 8500 (dobra recenzja na pclabie o możliwościach oc tych kości), buda Stacker 830 black + jakiś cichy zasilacz >650W i przy okazji zmienie Audigy na X-Fi X-Fi Xtreme Gamer - Fatal1ty Professional (bez panelu). Procesor Q6600 ale G0 jak będzie dostępny u nas i ultra 120 jako chodzenie. Proces złożenia tego wszystkiego potrwa pewnie trochę, bo nie wszystko jest dostępne od ręki. Co do grafy, najtaniej wyjdzie dołożenie drugiego GTS 640. Na tryb 1650x1050 takie SLI powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie na przełomie listopada/grudnia wyskakuja nowe grafy od Nvidi - moze warto sie z gpu wstrzymać? A co do samego zestawu ja bym to widział tak skoro masz duzo funduszy:

 

Cpu: Core2 Quad Q6600 - 943 pln KLIK

Ram: A-Data 4x1Gb 1066MHz eXtreme 4-4-4-12 - 1000 pln KLIK

MoBo: DFI LanParty UT NF680i LT SLI - 855 pln KLIK

Psu: Tagan600W Dual Engine TG600 U25 - 600 pln KLIK

 

Płytka lepsza od Strickera Asusa, Ram w zupełności wystarczy do kompleksowego kręcenia CPU w okolice 3.2 - 3.4 Ghz - no i sam procek ma 4 jajka. Zasiłka z 4 separowanymi liniami 12v i obciążalności do 700W spokojnie da radę nawet GTX SLI. Za taka kase brałbym dokłądnie takie komponenty ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...