Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

odzyskanie biosu nic nieda

 

potrzebne sa DDR2 innej firmy tyko w tensposób moznaodpalić kompa i wgrać bios 1.1 innej metody nie ma.

 

 

mam ten beta bios 1,4b1 pewno nic to nie da ale sprawdze czy odpali

 

 

edit

 

 

bios 1.4b1 wgrywał się jakbydwa razy tzn. dyskietka pracuje, przestaje skrobac światełko sięświci słychać "BEEP" z głośniczka i znowu skrobie FDD i przestaje i znowu się świeci światełko i nic dalej już się nie dzieje jakby zamarzł :)

 

Ktoś odzyskiwał już bios ?? może napisać dokładnie jak to wyglądało bo na stronce MSi wyczytałem że po prawidłowymwgraniu biosu słychac jakies 4 "BEEP" z głosniczka.

Edytowane przez mechatronika87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten bios1.4b1 działa już z tymi patriotami 800MHz CL4 LLK? :)

 

Mi się za pewne dostanie bios 1.1, bo w serwisie ani im się nie będzie chciało wgrywać nowszego...

 

Btw. Czy jakk mi rozłączą prąd podczas aktualizacji biosu to płyta już raczej nie wstanie, prawda? Czy na takie coś jest gwarancja? Bo słyszałęm, że jak przy aktualizacji biosu bagrywarki prąd nam odłączą to nagrywareczka kaput... Czy w ogóle gwarancja na coś takiego jest? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek bo chciałem naprawdę tego mobka kupić ale ponieważ zakupiłem juz pamięci A-data EE+ to chyba zdecyduje sie na P5K-E wole nie mieć problemów z pamięciami. Widzę że płyta jest dośc wybredna zarówno jesli chodzi o pamięci jak i wydajność kontrolerów dysku. No cóż chyba nie będzie az takiej róznicy miedzy Asusem a Msi jeśli chodzi o wydajność i oc znacie jakieś testy porównawcze tych 2 płyt, czy 3 fazowe zasilanie Asusa będzie odczuwalnie gorsze od 4 fazowego msi po srednim Oc i czy chłodzenie na tym Msi jest o wiele lepsze od tego na Asusie? Byłbym wdzieczny za odpowiedźi na te pytania.

Pzdr box

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś możliwość sprawdzenia na tej płytce odczytu pamięci w Evereście przy fsb minimum 520 MHz?

 

raczej wątpię :D

Hmmm dzis sprawdze na e6600 o ile ten nie zlapie wczesniej FSBwalla, albo plyta nie zlapie walla jakiegos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł, moze Ci co chca pisac FAQ (w tym ja) sie jakos zbiora razem gdzies na GG itp. i bedziemy razem cos pisac ;]

 

Nie wiem jak działa wgrywanie BIOSu z dyskietki, ale z tego co wnioskuje to jak prad wylacza przy wgrywaniu to i tak z dyskietki sie da go wgrac ponownie, czyz nie?

Tak samo jak ktos wgra zly BIOS to przeciez jak wrzuci na taka dyskietke BIOS 1.1 to plyta powinna mu wgrac 1.1.

Pamietajcie ze dyskietki to szajs i jak wam nie wgrywa do konca moze oznaczac ze macie uszkodzona.

 

Co do napiec to jak jest auto to plyta podnosi. Ja preferuje ustawic recznie.

 

Do OC E6750 podniosłem napiecie na NB na 1.350V.

Reszte bez zmian.

Myslicie ze wiecej podniesc?

Na procu mam wykryte przez plyte napiecie 1.3V, a w Windzie mi pokazuje 1.35.

Czy ta płyta nie zaniza napiec? (istnieje mozliwosc ze sama podnosi napiecia jak juz jestem w windzie, ale opcja nie jest auto w BIOSie)

 

To samo jak chcialbym ustawic napiecie na CPU na 1.375 to juz jest na czerwono, czyli niezalecane. Brac to pod uwage czy moze smialo na 1.420 podnosic?

 

W Everescie nie pokazuje mi czujnika pamieci i napiecia na nim. Inni jak zamieszczaja screeny to im pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Everescie nie pokazuje mi czujnika pamieci i napiecia na nim. Inni jak zamieszczaja screeny to im pokazuje.

Bo masz starego Everesta :wink:

 

To samo jak chcialbym ustawic napiecie na CPU na 1.375 to juz jest na czerwono, czyli niezalecane. Brac to pod uwage czy moze smialo na 1.420 podnosic?

Pytaj w temacie o E6750 ale myśle że możesz dawać, płyta troche przesadza z tym czerwonym :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W;asnie kupilem te plyte i nie jestem pewien czy dobrze zrobilem...Czy zdjecie tej plyty jest dobre? Np. tu zdjecie jest inne? Walneli sie w opisie, lub w zdjeciu? A moze to na ulubionym i jeszcze pu stronach jest zle zjecie?

Pozdro

:damage_wall::damage_wall: było to już wałkowane chyba z 100000 razy :-| Przeczytaj temat to bedziesz wiedział oco chodzi :wink: BTW. trzeba szybko zrobić FAQ bo cały czas topic bedzie zaśmiecanymi tymi samymi pytaniami.... :?

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bete nowa mam na dysku, jak cos to sie wrzuci. Aktualnie jest zapuszczona, wiekszych roznic nie ma, no moze ciutke szybciej bootuje IDE, co do OC nic nie powiem bo mnie memki chamuja, we wtorek beda Goodramy Pro 900 i E6750 to sie zobaczy.

 

Nie wiem co wy macie za problemy z upgrade biosu z pod DOSu, ja robilem tak.

 

1. Stworzylem dysk startowy w XP

2. Nagralem potrzebne pliki na dyskietke

3. Uruchamiam kompa z dysku startowego XP

4. Upgrade nazwa flasha spacja nazwa biosu.

5. Finish

 

Nic sie nie dzialo podczas upgradeu zadnych zwisow itp, bios zawsze wgrany poprawnie. Jak braknie pradu to oczywiscie mobo dead. Programy do flashowania maja zabezpieczenie przed wgraniem nie odpowiedniego biosu, czy ze zla suma kontrolna.

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze temat ma 26 stron, a ja nie mam czasu, bo plyte juz kupilem...

Dyskusja o tym toczyła sie np. na jednych z pierwszych stron tematu...., ale jak już chcesz wiedzieć to sklepy mają złą fotke, wersja FR wygląda tak jak na fotce w pierwszej stronie tematu :wink:

 

Bete nowa mam na dysku, jak cos to sie wrzuci. Aktualnie jest zapuszczona, wiekszych roznic nie ma, no moze ciutke szybciej bootuje IDE

No to nic tylko czekać aż MSI wypuści go jako oficjalny :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge wgrać biosu 1.1 cały czas cos mi wyskakuje że oc nie takie

 

EDIT:

 

Na biosie 1,3 bo zmianie kości sprzet odpala, wsadziłem teraz Patrioty i chodzi ale na deful jak coś chce zmienić to znowu komp nie wstaje.

 

EDIT

 

Czym wgrac ten zas..ny bios 1.1?? Bo ten program co jest z iosem o nie wiem jak obsłużyć, co za lipna aktualizacja biosu.

Edytowane przez mechatronika87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POszukaj w temacie AFUWIN tym zmienialem i bez problemu poszlo.

A nastepnym razem wysil sie i poszukaj bylo opisane wszystko.

 

Tylko prosze nie pisz ze 26 stron bo o dfi nf 4 i abicie na nf2 bylo pareset i ludzie szukali.

 

Avatar 25 MemSet setfsb tylko najnowsze wersje i cpu z mozna

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jest jakakolwiek szansa aby sprawdzic w windzie na jakich kosciach sa ADATY Extreem Edition ?? Jak na razie mam na Quad GT ustawion 4-4-4-12 na Fsb 450 czyli chodza na 900 i napiecie 2.30 V. Nie wiem moze istnieje jakis softwarowy programik ktory sprawdza te kostki ;) ??

 

Ach i na ile FSB fruwa ta plytka Msi P35 Neo2-FIR ?? Bardzo ciekawie wyglada ale z tego co widze to tak mozna liczyc do FSB 530 ?? Mam racje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechatronika87 - nie serwis.

Załatw sobie jakieś inne pamięci DDR2 (nawet jeden moduł).

Zresetuj BIOS

Odpal kompa (będziesz musiał wejść do BIOSu)

Jak już komp będzie odpalony wgraj BIOS 1.1

Po wgraniu BIOSu spróbuj znowu wrzucić Patrioty.

 

Patrioty wyjątkowo robią problemy i ja tego nie rozumiem...

To nie jest problem z aktualizacją BIOSu...

Dopóki w slotach są Patrioty LLK i BIOS 1.3 (może tez 1.4?) trudno cokolwiek zrobić z kompem... Nawet trudno wejść do BIOSu żeby spróbować innych ustawień...

 

Wystarczy wsadzić na przykład moduły OCZ i komp chodzi jakby nigdy nic się nie działo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechatronika87 - nie serwis.

Załatw sobie jakieś inne pamięci DDR2 (nawet jeden moduł).

Zresetuj BIOS

Odpal kompa (będziesz musiał wejść do BIOSu)

Jak już komp będzie odpalony wgraj BIOS 1.1

Po wgraniu BIOSu spróbuj znowu wrzucić Patrioty.

 

Patrioty wyjątkowo robią problemy i ja tego nie rozumiem...

To nie jest problem z aktualizacją BIOSu...

Dopóki w slotach są Patrioty LLK i BIOS 1.3 (może tez 1.4?) trudno cokolwiek zrobić z kompem... Nawet trudno wejść do BIOSu żeby spróbować innych ustawień...

 

Wystarczy wsadzić na przykład moduły OCZ i komp chodzi jakby nigdy nic się nie działo...

 

juz tak zrobiłem miałem Kingstony i wszystko szło jak trzeba, wgrałem bios 1,1 przez jakis program WinAfu chyba i komp na kingstonach zachowuje sie jakna Patriotach

 

Co powiedzieć w serwisie?? Że źle wgrałem bios i komp nie startujeczy że robiłem wszystkie aktualizacje i ponich komp już nie działa??

Edytowane przez mechatronika87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superdan - u mnie po wyciagnieciu zasilacza i grafy nie bylo jakichs super problemow ze zdejmowaniem infinity... aha - przydatne tez sa do tego szczypce/kombinerki, bo mie\dzy radiatorem z hp i finami infinity jest troszke malo miejsca

 

 

 

ponawiam pytanie o start kompa z klawy - czy komus sie to udalo ustawic zeby dzialalo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w infinity jest identyczne mocowanie jak w ninjy to wystarczy dlugi cienki srubokret, wystarczy wsadzic go do odpowiednio wyzlobionych mocowan w te 4 zapinki plastikowe i przekreci w prawo lub lewo. Pociagnac do gory i sam radiator wyskoczy.

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w infinity jest identyczne mocowanie jak w ninjy to wystarczy dlugi cienki srubokret, wystarczy wsadzic go do odpowiednio wyzlobionych mocowan w te 4 zapinki plastikowe i przekreci w prawo lub lewo. Pociagnac do gory i sam radiator wyskoczy.

Nie wiem dokladnie jak ninja wyglada ale ja tu nie wsadze srubokretu bo te plytki radiatorka sa dokladnie nad tymi zaczepami.

A zasilacza tez raczej nie wyciagne wkladalem go jak plyty nie bylo i mialem lekki problem

Edit

A może ktos mi powie czy opłaca sie to wszytko sciagac zeby nalozyc nowa paste bo mam temp procka 74 max w stresie, czy moze mi zmiana pasty nic nie da i nie warto tego wszystkiego wyciągać

Edytowane przez superdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...