Skocz do zawartości
jedynak

Mobo Pod Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Z poczatku chcialem kupic e6550, pozniej przyszlo e6750, ale jednak roznica ~300pln w cenie w stosunku do q6600 sklania mnie ku trzeciej opcji. zajmuje sie obrobka video, takze mysle, ze jest sens. doradzcie zatem jaka plyte najlepiej pod niego wziac, ktos moze juz ma jakis setup z tym cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Jak nie kręcisz to coś na i975X - stabilna platforma. Polecam Bad Axe 2. A jak nie to P5K (deluxe) lub coś podobnej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak te low-budgetowe rozwiazanie sie sprawdzaja typu ABIT IP35-E?

 

P5W DH DELUXE widze w cenie 542,00 zł takze spoko calkiem chyba, a moze lepiej cos z p35? sorry za tysiac pytan, ale konkret dylemat.

Edytowane przez jedynak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak te low-budgetowe rozwiazanie sie sprawdzaja typu ABIT IP35-E?

Zajmujesz sie obrobka video, to raczej nie przygladaj sie mobo w cenie 400-500zl, ktora ma sekcje zasilania i kondziolki takie, ze szkoda gadac. Do takich prac komp ma byc szybki, stabilny i nie wydzielajacy raczej duzych ilosci ciepla, czego nie mozna powiedziec o plytach z chipsetem P35. Dla przykladu radiatorem NB z IP35-E poparzylem sie na stock ustawieniach.

 

Ogolnie low cost mobo bedzie dobre na 2-3 miesiace przy cpu typu Quad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaleznie od funduszy, ale ...

 

XBX2 i XBX to najbardziej stabilne plyty pod C2D.

 

Jeszcze w sumie zapomnialem o ABIT AW9D-MAX ;)

 

Osobiscie wybralbym pomiedzy XBX2/P5WDG2WS Pro/AW9D-MAX.

 

Wybierz sobie cos z tych trzech ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoje wlasnie przed wyborem procka/deski (plus dodatki typu lodowka i pradownica) ---> http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=239908

 

Chlopaki sugeruja albo e6750 albo q6600. No wlasnie quad zmiescilby sie w moim budzecie, ale mam ogromny dylemat jesli chodzi o plytke.

 

Moge wydac lacznie ok 2.5k, a wiec chcialbym zainwestowac w cos stabilniejszego i solidniejszego niz ip35 (E/Pro) mimo, iz wyglada na dobra platforme.

 

Asus P5W64 WS Professional - wyglada na solidny zakup, ale martwi mnie niska czestotliwosc szyny pamieci (maks 667), jesli to nie jest blad w opisie.

 

Asus P5K64 WS - wszystko pieknie tylko ddr3 (jest pewnie wersja z ddr2) i co mnie dziwi podobno ludzie kupuja z ta plyta ddr2-ki. Ekspertem nie jestem ale chyba taka sztuka sie nie uda ? No chyba, ze wystepuje tutaj zasada zgodnosci w dol. Asus P5K WS - wersja na ddr2

 

[urlhttp://www.agito.pl/product/43334?cid=776] Abit AW9D [/url]

 

 

Nie wiem co ewentualnie wybrac jescze. Nie bardzo chodzi mi o otwarta architekture, czyli 'przyszlosciowosc' konstrukcji. Raczej skupilbym sie na mocy i stabilnosci z mozliwoscia wycisniecia co nie co (30% +) z quada w razie potrzeby. Nie szukam zbytecznym bajerow, ale jakos tak sie mi wydaje, ze solidnosc i wykonanie raczej idzie w parze z dorzucanymi do plyty gadzetami.

 

Jesli przebrniecie przez sciane tekstu, prosze o pomoc. Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam sprzęt częściej niż rękawiczki i do tej pory, mimo pojawienia się gamy płyt na P35, jadę na P5W64 WS Pro. Płyta naprawdę świetna, bogato wyposażona , szybka i co najważniejsze stabilna. A jeśli chodzi o OC...to zapraszam do przejrzenia moich wyników w różnych kategoriach SPi. Naprawdę ta MoBo nie ma się czego wstydzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...