Skocz do zawartości
ra-vau

PŁyta Pod C2d ... Proszę O Radę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie... nadal jestem przed zakupem... od ostatniego razu zmieniłem platformę... wszystko już wybrałem, pozostała kwestia płyty głównej... która okazała się niestety niedostępna w apollo. Cały komp będzie prawdopodobnie tam składany (mam 20km do przedstawiciela).

 

I tu już przedstawiam jak wygląda sytuacja... :

 

 

 

[iNT][775] Płyta Abit IP35-E 396

^^ niedostępna nigdzie... :o a jak tak, to czy warto, oraz gdzie i za ile?

 

 

 

Te do wyboru (z apollo):

Gigabyte GA-P35-DS3R 435

Gigabyte GA-P35C-DS3R 460

MSI P35 Neo2-FR 450

 

 

 

DOCELOWO wybrałem taką:

 

MSI P6N SLI-FI nVidia 650i Socket 775 (PCX/DZW/GLAN/SATA2/RAID/DDR2)

http://www.helios-bp.pl/shop/index.php?p18987

 

410 ZŁ z przesyłką.

 

 

Na miejscu jest dostępna taka:

MSI P6N SLI-F v2 - nForce650i SLI, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...79&katid=60

375 zł -- ( 400 z przesyłką) 420zł na miejscu (w innym sklepie, odebrał bym osobiście i doniósł do apollo).

 

 

 

 

 

Pytanie proste... czy pozstać przy swoim MSI P6N, a jeśli tak, to czym różni się wersja SLI-FI, od SLI-F v2 ? Czy różnica jest wielka?

Czy może wybrać inną płytę główną?

 

Zależy mi na tym, by za rok, dwa, dało się coś jeszcze włożyć do kompa... dużo lepszego proca, oraz np dołożyć drugą kartę graf (sli)... tylko nie wiem czy warto... ;O

 

 

Do tej pory już wybrałem wszystko, została tylko mobo.

 

 

Tak dla informacji... reszta  to:C2D 43002x1gb OCZ Cl4 (800)Palit 86GT sonicCheff 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Abit jest najlepszy z tych co wymieniłem? Przyszłościowy, tak by bez zmiany mobo, dało się za 2 lata coś z tego jeszcze zrobić... ??

 

Albo gdybym np zakładał, niezmienianie niczego w configu... przez najbliższe 3-4 lata.... to czy nie warto dopłacić do innej mobo?

Dodam, że na tym zestawie (przynajmniej narazie napewno nie) nie bedzie nic kręcone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... czym różni się wersja SLI-FI, od SLI-F v2 ? Czy różnica jest wielka?

Czy może wybrać inną płytę główną?

 

Zależy mi na tym, by za rok, dwa, dało się coś jeszcze włożyć do kompa...

... tak by bez zmiany mobo, dało się za 2 lata coś z tego jeszcze zrobić... ??

AD 1 - http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2618336

pominąłem oczywiście jeszcze kolor :P

 

AD 2 - generalnie to zasada jest taka - albo co chwila cos zmieniasz i masz cały czas kompa na czasie niewielkim kosztem, albo czekasz aż się godnie zestarzeje i/lub będziesz miał nadmiar gotówki i wymieniasz prawie wszytkie kluczowe podzespoły.

 

Chcesz mieć bardziej rowojowa płytę to cos na Intelu P35 bo to nowszy chipset, ale tam nie będzie SLI - zresztą po co - IMO w przszłości wygodniej będzie kupić 1 kartę nowszej generacji a nie zapychać obudowę starociami.

 

Skoro piszesz, że nie będziesz kręcił to IMO tego ABIT'a możesz sobie darować i kupic coś co jest dostępne w Twoim sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall:

 

Nadal nie wiem co wybrać... problemem jest też dostępność, bo wolałbym mieć wszystko bez kombinowania w jednym sklepie (apollo)... bo tak się składa, że mam 25min drogi, do jednego z nich....

Jedyne co mnie dziwi, to to, ze dostałem wycenę @mail podzespołów które wybrałem, z zawyżonymi o parę złotych, na każdej części cenami... (względem ich sklepu internetowego)

 

Dołączona grafika

 

Takie coś poskładałem... jakieś sugestie? W sumie to tylko do mobo jest problemem...

Na Abita IP35-E nie wiem czy się doczekam ( na razie brak...), ale to by było chyba najlepsze wyjście ...

Zestaw jednak będzie na dłużej... najwcześniej na początku 2009 będę mógł wymienić grafe i procka.

Także muszę dobrać wszystko by się to mocno nie zestarzało i dało coś się jeszcze z tym zrobić.

 

Jeśli ktoś ma jakieś rady, to proszę o sugerowanie się apollo.pl ... i tym, że magiczna kwota 2100zł za zestaw (tyle przeznaczam) już została przekroczona... hm, nawiasem, jak sądzicie, ile uda się z tej ceny końcowej jeszcze urwać? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall:

Jedyne co mnie dziwi, to to, ze dostałem wycenę @mail podzespołów które wybrałem, z zawyżonymi o parę złotych, na każdej części cenami... (względem ich sklepu internetowego)

Wyaciąg z regulaminu Apollo:

ZASTRZEŻENIA

...

Sprzedawca zastrzega możliwość zmian poszczególnych parametrów towaru lub ich cen z uwagi na częste wahania cen u dostawców i dystrybutorów oraz zmiany kursów walut, które są od Sprzedawcy niezależne. W takich przypadkach pracownik Sklepu Internetowego kontaktuje się z Nabywcą, który podejmuje ostateczną decyzję o zawarciu umowy.

Jeśli ktoś ma jakieś rady, to proszę o sugerowanie się apollo.pl ... i tym, że magiczna kwota 2100zł za zestaw (tyle przeznaczam) już została przekroczona... hm, nawiasem, jak sądzicie, ile uda się z tej ceny końcowej jeszcze urwać? :huh:

pfff... płacisz gotówką? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w apolo gotowka jest taniej, jak chcialem placic karta to doliczyli 3%.

1) Przy płaceniu gotówką można ubiegać się o tzw. rabat za płatność gotówką (nie jest unormowany i zależy od sklepu).

2) Przy płatności kartą najczęsciej to sklep przejmuje na siebie prowizję jaką banki narzucają za operacje kartą między różnymi bankami. Dlatego też niektóre sklepy aby nie być stratne przerzucają prowizję na kupującego doliczając mu to do rachunku. Niektóre banki ubiegają się w sieciach różnych sklepów o rabaty do transakcji kartami płatniczymi.

 

Swoją drogą dziwi mnie fakt że operacje płatności kartą czy też przelewem nie podlegają rabatom płatności gotówkowej (mimo, że też przecież mają gotówkę od ręki :/ a w przelewie nie ma nałożonej na nich prowizji od transferu, bo tą przejmuje przelewający pieniądze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pfff... płacisz gotówką?

Tak, gotówka. W banknotach o nominałach 100złotych. :wink:

 

No w apolo gotowka jest taniej, jak chcialem placic karta to doliczyli 3%.

Taką samą informację dostałem w mailu. Rabat 3% za płatność gotówką. ... no i tak będę płacił.

 

Sprzedawca zastrzega możliwość zmian poszczególnych parametrów towaru lub ich cen z uwagi na częste wahania cen u dostawców i dystrybutorów oraz zmiany kursów walut, które są od Sprzedawcy niezależne. W takich przypadkach pracownik Sklepu Internetowego kontaktuje się z Nabywcą, który podejmuje ostateczną decyzję o zawarciu umowy.

"zamówienie" nie zostało złożone, napisałem maila o wycene zestawu, do lokalnego przedstawiciela... (sklep "niedaleko" mnie).

Chodziło mi o to, że np cene zasilacza, zawyżają o 20zł, płyty 30 itd. Nie wydaje mi się, by były takie wahania... :-|

 

:blink:

Abit będzie w apollo już jutro. Sam czekam na realizację zamówienia.

O ile będzie dostępny, to co zmienić, w moim configu (screen, parę postów wyżej...) ?

Wszystko już ok?

 

Intel Core 2 Duo E4300 1.8GHz 2MBAbit IP35-E 396  (jeśli będzie dostępny)GeForce 8600GT Palit 256MB 128b Sonic NE/860TS+T321DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 [4-4-4-12]DVDR Samsung SH-S183L OEM LightScribeZasilacz Chieftec CFT-500A-12S 500WObudowa I-BOX Lynx 2683D b/z

Ram, zasilacz - w tej cenie znajdę coś "innego/lepszego", czy to już jest dobre? ;>

 

... "boli" mnie także buda... musi być raczej z apollo, a tam nie znalazłem nic "godnego" do tych 120 zł... :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda - 128 zł i masz http://www.apollo.pl/store/show_detail/7/36308 - całkiem inna klasa

 

ram - to jest dobre ;)

zasilacz - możesz dołożyć do http://www.apollo.pl/store/show_detail/46/27337 albo brać http://www.apollo.pl/store/show_detail/46/34627

 

A co byś powiedział, na taką budę?:

http://www.allegro.pl/search.php?string=SH...5&country=1

 

Bo zastanawiam się, czy nie kupić jakiejś budy poza apollo... bo mimo wszystko, chciałbym by też 'wyglądała', bo buda będzie 'na wieki'...

 

Sharkoon Revenge Eco Black hm, z wyglądu troche mi nie odpowiada, ... taka 'zwyczajna'...

Powiedzmy, że jednak mogę wydać na bude do tych 160 zł (koszt tej shiinobi z przesyłką) ... jest coś w tej cenie jeszcze atrakcyjnego?

 

 

czyli:

ram, proc, mobo (abit) - zostają na 100%.

 

Hm, a co do zasilacza... gdieś chyba przeczytałem, ze ten Cheff 560, jest gorszy od 500 ?

... hm, a ten Amacrox Warrior 500W jest lepszy od Cheffa 500 ??? Bo cena praktycznie ta sama, dostepny jest, więc mogę zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowy - Shinobi to zwykłe Made in China, a może :

http://www.apollo.pl/store/show_detail/7/35442

http://www.apollo.pl/store/show_detail/7/36307

 

bo inne to Modecomy/Ibox/Tracer/Logic/Colorshit :|

 

zasilacz - ja bym brał Amacroxa, bo mam pewność, że cichy jest

Edytowane przez beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz - ja bym brał Amacroxa, bo mam pewność, że cichy jest

Zostaje jednak przy Chieftecu... (głośność niema akurat większego znaczenia...) :wink:

 

 

++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Oczywiście, wszystko było by pięknie, wybrałem już wszystko, naczytałem się, wiem co chcę, to oczywiście nie mogę dostać tego w apollo. :mur: Normalnie jakaś paranoja...

 

Dołączona grafika

 

 

1. Nagrywarka DVDR Samsung SH-S183L OEM Black LightScribe (97.00)

2. Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 (385.00)

3. Zasilacz Chieftec CFT-500A-12S 500W (257.00)

4. Procesor Intel Core 2 Duo E4300 1.8GHz 2MB (392.00)

5. [ATX] Obudowa Sharkoon Rebel9 Eco Black (139.00)

6. [iNT][775] Płyta Abit IP35-E (396.00)

7. [PCIE] Karta GeForce 8600GT Palit 256MB 128b Sonic NE/860TS+T321 (425.00)

 

 

RAZEM: 2091.00 ZŁ

 

Nie mają obudowy, płyty, karty ... :? :-|

 

 

 

Składając tego kompa, zaliczyłem już przesiadkę z AM2, na 775... i wymianę połowy podzespołów (po przeczytaniu forum, i innych...), zestaw musi być taki jak ten który tu podałem powyżej.

 

 

Więc... <_< Może mi ktoś podpowiedzieć, gdzie poskładają mi takiego kompa, do tych 2100zł ??? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, gotówka. W banknotach o nominałach 100złotych. :wink:

Taką samą informację dostałem w mailu. Rabat 3% za płatność gotówką. ... no i tak będę płacił.

"zamówienie" nie zostało złożone, napisałem maila o wycene zestawu, do lokalnego przedstawiciela... (sklep "niedaleko" mnie).

Chodziło mi o to, że np cene zasilacza, zawyżają o 20zł, płyty 30 itd. Nie wydaje mi się, by były takie wahania... :-|

W regulaminie pisze też, że ceny ze sklepu internetowego nie muszą się pokrywać (i zazwyczaj się nie pokrywają) z cenami w placówkach, choć możliwe, że po odpowiedniej rozmowie zejdą z ceny do poziomu sklepu internetowego. Jak kupowałem kuzynce laptopa, który na apollo.pl kosztował 2340zł, to w bielskim apollo był na wystawie za 2499, jednak bez większych problemów dogadaliśmy się na 2350zł. Można spróbować.

 

BTW. Chyba nie wyrabiają z tymi płytami, bo ilość zamówień na nie jest duża. Też wziąłem dla siebie jedną. Dostawa miała być we wtorek i wtedy mieli mi wysłać części. Faktycznie we wtorek płyta pojawiła się na stanie, ale za chwilę zniknęła. Nie wysłano mi jej. Po kolejnym telefonie dowiedziałem się, że kolejna dostawa we czwartek. Dzisiaj patrzę na apollo- paczkę wysłano (czyli dostawa była) ale płyt znów nie ma na stanie. Widać, że ludzie w kolejkach na IP35-e czekają. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...