Skocz do zawartości
badboy88

Jaki Kupić Zasilacz ?

Rekomendowane odpowiedzi

To był post nie do ciebie a do kolegi który nie ma nic w sigu. Jakby miał to bym tego ni episał bo nie miało by to sensu.

...już nadrabiam.... mój zestaw jest mało istotny bo i tak kiedyś wymienię chociażby grafike...ale

Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz BOX

Noctua cooler

Gigabyte P35C-DS3R

DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4

2X usb- złącze dodatkowe na śledziu

Stacja dyskietek

dysk samsung 200

DVD Sata Plextor

DVD plextor

GeForce 8600 GTS Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Silent Pipe3

...coś pominąłem :unsure:

Niw wiem jaki zasilacz...dzwoniłem do fachowców i doradzili Tacensa Supero 600...a tu na TechWorks czytam.... taki opis in minus , że mnie powaliło.....teraz to już nie wiem co brać...Corsair....OK...ale napięcia się rozjeżdżają pod wysokim obciążeniem..tak mówili w tym sklepie - nomen omen tutaj polecanym....

Proszę @BENITO... doradź.. już te kable nie muszą być odpinane...

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz coś lepiej cichego i słabszego, ja zmieniłem Tagana Tg 480-u01, na wersję 600w dual engine i żałuję tamten cichutki napiecia stabilne, ten z kolei elektrownia i głośny jak f-16 w porównaniu z starszym modelem, generalnie zawiodłem się na nowym taganie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito, miałeś styczność z Taganami z serii U35? Obecnie posiadam T380-u01 i do c2d@3G + 73GT jest rewelacyjny jednak na dniach planuje przesiadkę na 79gs i obawiam się, że 380W to będzie za mało.

Widze że Benito nie miał wolnej chwilki żeby ci odpowiedzieć więć powiem za niego. Tagany z serii U35 do cichych na pewno nie należą.

Sam mam taki w budzie i faktycznie cichutki to on był tylko przez jakies pół godziny od uruchomienia - później wchodził na wyższe obroty no i niestety zaczynał się zachowywać jak odrzutowic.

Ale i na to jak widać jest rada (podpowiedział mi jakiś forumowicz który ma tez serię u35). Wiąże się to jednak z utratą gwarancji.

Trzeba otworzyć potwora i wyciągnąć wtyczke wentylatora na zewnątrz. później wystarczy ją tylko podpiąc na niższe napięcie niż 12 V (mozna uzyć jakiegoś fanmate'a) i zasiłka robi się cicha.

I co najważniejsze: nie wpływa to znacząco na jej prace - grzeje się niewiele więcej niz na full obrotach.

Jeśli masz zamiar kupić coś cichego i nie chcesz tracić gwarancji to raczej poszukaj czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czyli mały wiatraczek w tej M-ce wcale nie przeszkadza??

R.

Podobno nie przeszkadza, ale na własne uszy nie słyszałem :wink: Obojętnie co wybierzesz i tak będziesz zadowolony. Chociaż zastanawia opinia na stronie zenfista: "Mniejszy wentylator włącza się dopiero po przekroczeniu krytycznej temperatury, jednak nie wyłącza się sam po ochłodzeniu zasilacza" :? Dodatkowo HX ma odpinane kable :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie przeszkadza, ale na własne uszy nie słyszałem :wink: Obojętnie co wybierzesz i tak będziesz zadowolony. Chociaż zastanawia opinia na stronie zenfista: "Mniejszy wentylator włącza się dopiero po przekroczeniu krytycznej temperatury, jednak nie wyłącza się sam po ochłodzeniu zasilacza" :? Dodatkowo HX ma odpinane kable :) pzdr

... ja też to czytałem...tak jest faktycznie..... a M-ka też ma odpinane kable.... i dalej nie jestem przekonany..... co brać... Ty co Bys wzial ....

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę się przyjrzeć temu czemuś,

http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...;cat=&cat2= ponoć robi je Delta, a z pobieżnych oględzin jakość wykonania powala zarówno Seasonica jak i FSP. Cena też niezbyt wysoka i wiatrak 140mm.

Właśnie też jestem zainteresowany ale nigdzie nie mogę znaleść testów,opini,recenzji <_< Jeżeli masz jais test to chętnie bym zobaczył i poczytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...już w moich analizach i typach pozostały 2...

Corsair CMPSU-520HXEU - 520W

Seasonic M12-500 - 500W

....który??

R.

Jeden i drugi robiony jest w twej samej fabryce.Mam tego Cosarza i jestem bardzo zadowolony - bardzo cichy, nie grzeje sie i do tego napiecia jak skala - trzyma wartosci nominalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja też to czytałem...tak jest faktycznie..... a M-ka też ma odpinane kable.... i dalej nie jestem przekonany..... co brać... Ty co Bys wzial ....

R.

Faktycznie M-ka też ma odpinane kabelki :oops: Co ja bym wziął? Ja już wybrałem :wink: Głównie zadecydowała cena, bo 550zł za zasilacz 500W to trochę przesada :? Ogólnie do 600zł można mieć bardzo mocny i wydajny zasilacz zdolny do zasilenia kilku komputerów :D Np. to http://zenfist.pl/pID/1327.htm nie wiem jak z poziomem dB w tym wynalazku, ale mocy na pewno mu nie brakuje :) Ogólnie również miałem dylemat, ale zamiast nadmiaru mocy wybrałem gwarantowaną ciszę i nie żałuję :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie M-ka też ma odpinane kabelki :oops: Co ja bym wziął? Ja już wybrałem :wink: Głównie zadecydowała cena, bo 550zł za zasilacz 500W to trochę przesada :? Ogólnie do 600zł można mieć bardzo mocny i wydajny zasilacz zdolny do zasilenia kilku komputerów :D Np. to http://zenfist.pl/pID/1327.htm nie wiem jak z poziomem dB w tym wynalazku, ale mocy na pewno mu nie brakuje :) Ogólnie również miałem dylemat, ale zamiast nadmiaru mocy wybrałem gwarantowaną ciszę i nie żałuję :) pzdr

...ale gdybyś absolutnie nie kirował sie ceną.... jaki Byś wziął...

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za dużo opinii w rodzimym języku ze względu na cenę, zobacz wersja 500W w cenie innych 600W :blink: Nie mogę znaleźć innego wytłumaczenia tej kwestii :? Ja również może bym się skusił na tego M, ale cena była/jest absurdalna i to mnie zniechęciło :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakiś zasilacz jest wart 600zł to ten z pewnością tak! Chciałbym jeszcze wiedzieć jak u niego z ilością dB przy umiarkowanym obciążeniu, powiedzmy do 300W :? pzdr

...kabli odpinanych nie ma?? i jak z ciszą właśnie....

R.

 

Nie ma za dużo opinii w rodzimym języku ze względu na cenę, zobacz wersja 500W w cenie innych 600W :blink: Nie mogę znaleźć innego wytłumaczenia tej kwestii :? Ja również może bym się skusił na tego M, ale cena była/jest absurdalna i to mnie zniechęciło :wink: pzdr

..Twierdzisz, że 470 zł dużo za tego M-500???

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej się przymierzam do zakupu Enermax Infiniti 650W ale jedyne pytania jakie mam co do niego to :

Czy z powodu jego dużej wagi (3 kg to jest coś...) nie będzie to miało jakiegoś znaczącego obciążenia dla obudowy komputera ??

Drażni mnie też to że jest tylko jedno złącze PEG...a pci-e aż 3....wolałbym żeby były dwie takie i dwie takie :? bo zasilacz za taką kase chciałbym żeby był na najbliższe conajmniej 5 lat....

No i pytanie,jak producent rozwiązał to że po wyłączeniu kompa zasilacz jest w stanie sterować wentylatorami na grafice,procku,płycie głównej ??? To jest dla mnie nie realne...że po wyłączeniu całkowitym kompa...gaśnie wszystko prócz wentylatorów ...które są wpięte np. w karte grafiki a nie do zasilacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infinity ma odpinane kable, sprawność i stabilność napięć o jakiej Seasonic może tylko pomarzyć. Daj seasonicowi 40 A na +12v to napięcia zaczną pływać, a ten nie dość że napięcia jak skała to jeszcze chłodny.

 

Już kiedyś powiedziałem w innym wątku, że infinity to najlepszy zasilacz jaki w łapach miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infinity ma odpinane kable, sprawność i stabilność napięć o jakiej Seasonic może tylko pomarzyć. Daj seasonicowi 40 A na +12v to napięcia zaczną pływać, a ten nie dość że napięcia jak skała to jeszcze chłodny.

 

Już kiedyś powiedziałem w innym wątku, że infinity to najlepszy zasilacz jaki w łapach miałem.

Jak jest z Tobą, że nie odpowiadasz na pytania tylko zasłaniasz się jakimś dziwnym monologiem :?

 

Pytania były jasno sprecyzowane! Jak nie możesz na nie udzielić odpowiedzi to nie pisz!

 

Może zbiorę te pytania w tym poście... Oczywiście wszystko dotyczy zasiłki Infinity 650W.

 

1. Jak jest z ilością dB przy umiarkowanym obciążeniu czyli ok. 300W?

 

2. "Czy z powodu jego dużej wagi (3 kg to jest coś...) nie będzie to miało jakiegoś znaczącego obciążenia dla obudowy komputera ??"

 

Tutaj mogę sam udzielić odpowiedzi :D Nie będzie miało znaczącego wpływu jeżeli obudowa będzie wykonana z blachy lub aluminium.

 

3. (...)"jak producent rozwiązał to że po wyłączeniu kompa zasilacz jest w stanie sterować wentylatorami na grafice,procku,płycie głównej ??? To jest dla mnie nie realne...że po wyłączeniu całkowitym kompa...gaśnie wszystko prócz wentylatorów ...które są wpięte np. w karte grafiki a nie do zasilacza..."?

 

Jeżeli ktoś zna odpowiedzi na nurtujące nas pytania to z przyjemnością wysłuchamy/poczytamy :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przy 300W jest cichutki jeśli o to ci chodzi.

 

2. Jeśli masz blachę jak papier to obudowa się lekko wygnie, do tego akurat można dojść samemu. Poza tym infinity jest nieco większy (dłuższy) niż normalny zasilacz ATX, także na górze będzie nieco mniej przestrzeni.

 

3. Dla mnie jest to realne, nie raz widziałem jak komp się nie odpalał i wiatraki chodziły, a przetwornica napięcia CPU była zimna. (najwyżej będą chodzić jeszcze napędy). Enermax twierdzi, że przy temperaturze systemu powyżej 45 stopni, wiatraki będą przez 2 minuty włączone. Poniżej 45 włączy wiatraki na jakieś 10 sekund.

 

Jeśli chodzi o rozwiązanie tego problemu, to wydaje mi się, że po prostu płyta nie dostaje innych napięć oprócz +12v i tych, które pozwolą jej wstać, czyli napewno power_ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...