Jump to content
alien.ni

Dziwny Start... :/

Recommended Posts

Mam dziwny problem z Abitem IP35

Nie wiem skad i nie wiem dlaczego...

Podlaczam wszystko zeby uruchomic kompa tzn.

- Zasilanie 24 PIN do MOBO

- Zasilanie 4 PIN do MOBO

- Kabel 4 PIN obok PCI-E

- Na MOBO Stoi E6750 (Scythe Infinity) i pamieci OCZ 2 x 1 GB

Obojetnie czy na MOBO wkladam grafike czy nie problem jest ten sam

Kiedy wlaczam przycisk POWER komp startuje na jakies 2-3 sekundy po czym sam sie wylacza na ok 5 sekund i bez zadnego ruchu z mojej strony on po 5 sam zaczyna sie zaczyna normalnie odpalac... :/ Nie rozumiem tego...

Czy to wina zasilacza ?

PS. Aha i nie wiem czy to wazne ale na MOBO caly czas pali sie jakas lampka...

Znajduje sie ona miedzy Slotem pamieci a wejsciem 24 pin.

Całkiem możliwe, że to wina zasilacza...Sprawdź na innym najlepiej takim z wtyczką EPS 8pin (o ile się nie mylę płyta posiada takie właśnie gniazdo), teoretycznie powinno śmigać po podłączeniu tylko 4pinów, ale nie zaszkodzi sprawdzić jak płyta będzie się zachowywać po podłączeniu 8pin...Pzdr

Dokładnie!-koledzy mają rację. Ja też kupiłam E6750 na Abit IP35E, mam chiefteca, zaniepokoił mnie ten start bo nigdy tak nie miałam, pożyczyłam Tagana który ma wejście 8 pin i było to samo, rozmawiałam z kolegą który składa komputery i podobno to normalka więc nie martw się tylko korzystaj z jego mocy ile się da:) Pozdrawiam. Ps w Biosie możesz ustawić żeby nie robił pełnego testu pamięci więc jego "podwójne wstawanie" powinno ograniczyć się do wykrywania sprzętu, pokręcenia wszystkimi wiatrakami, 2-3 sek ciszy i ponowny start :) Mam nadzieję że nic nie pokręcilam :)

Byłem zainteresowany tą płytą i teraz trochę mnie to zmartwilo. :/ Czy przez to dysk nie zlicza 2 razy więcej uruchomień? :/

Przed updatem biosu tez mialem po o/c podwojny start, ale przy pierwszym starcie dysk sie w ogole nie odpalal, dopiero przy drugim.

u mnie tak jest na asus p5k. Z tym że jedynie jak odepne go z sieci. Wciskam power i startuje na chwile, wyłącza się i startuje już normalnie. Jeżeli nie wyciągnę kabla z sieci to odpala zwyczajnie.

Edited by szpachla2