Skocz do zawartości
Salvo

Genius Home Theater Sw-hf 5.1 - Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś rok temu kupiłem sobie głośniczki 2.1 Logitech Z-3. Na początku było bardzo fajnie, ale wiadomo - z czasem wymagania rosną. :-) Jako że niedawno sprawiłem sobie kartę muzyczną Audigy ZS 2 (pozłacane styki) i mam parę groszy, chciałbym przejść w dźwięk przestrzenny, czyli coś z 5.1.

 

http://www.allegro.pl/item219586843_markow..._5_1_pilot.html

 

Myśle o tym. I w zasadzie tylko o tym. Nie interesują mnie badziewia za 200 złotych. Ale, no właśnie, czy te Geniusy będą naprawdę ładnie grały? Mój pokój ma 3x3m, a więc jest dosyć mały. Jestem je w stanie rozstawić tak, by każdy głośniczek był w innym kącie. A to jest podobno bardzo istotne.

 

Nie ukrywam, że jestem trochę przypalony, bo i ładnie wyglądają, i pilocik jest. :)

 

Aha - zapomniałbym o najważniejszym. Przeznaczenie głośników to: granie (50%), muzyka (30%), filmy (20%).

 

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez Salvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie, ładne grają :)

 

na podstawie wykresu pasma przenoszenia tych głośników zrobionego przez profesjonalny serwis ustawiłem sobie eq w taki sposób:

Dołączona grafika

aby grały bardziej "płasko" i podoba mi się to ustawienie. normalnie nigdy bym do czegoś takiego nie doszedł.

 

może się przyda komuś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również po przeczytaniu wielu opinii w różnych serwisach jestem zdecydowany na ten zestaw.

Mam tylko jeden dylemat. Znalazłem kilka wypowiedzi na temat grzejącego się radiatora z tyłu subwoofera i co wydaje mi się tego konsekwencją - spadku mocy nagłośnienia.

Czy to jest ogólna przypadłość tych Genius'ów?

Jest już nowy model 5005 w czarnym drewnie. Może w nim coś poprawili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem te głośniczki, będę je miał jutro albo w poniedziałek zależy kiedy dojadą... po przeczytaniu dość sporej ilości testów i opinii doszedłem do wniosku, że to najlepszy wybór za tą kasę, dałem 370zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam juz 2 zestaw glosnikow Genius i szczerze mowiac to musze stwierdzic ze mimo tego iz to tan sam model glosniki grają inaczej!!!

stare mialy lepsze basy(w nowych strasznie dudniace sa) i nie piszczaly glosniki " na postoju" i nawet byly ladniejsze z wygladu, bo ta okleina byla troche jasniejsza(przy ciemnym drewnie) i bardziej przypominala drzewo nie zdradzajac ze to tylko naklejka na mdf

Ogolnie powiem tak

glosniki bez watpienia warte swojej ceny,

wyglad zewnetrzny robi wrazenie

jakosc dzwieku i glosnosc tez bardzo dobra(nie jak creative ani wygladu ani dzwieku - plastikowe brzmienie)

To co wizualnie najbardziej straszy w geniusach, w muzycznym odniesieniu najbardziej zawodzi,

a chodzi niestety o poteznie wygladajacy subwoofer, ktory gra raczej slabo

bassy dudnia i nie schodza mysle nawet do 50hz a co dopiero mowic o parametrach producenta, i co jest najgorsze w tym wszystkim charchocza

A charchocze po prostu ogromna ilosc powietrza jaka wydziela glosnik basowy nie zadne kable(choc rzedczywiscie slabo rozmieszczone i zabezpieczone)

Mam sluchajac przez kilka nascie minut tego glosnika przy zdjetej tylnej obudowie jak i przy wyjeciu samego glosnika na zewnatrz dochodzi sie do wniosku ze 80% tego co on daje to swist powietrza a reszta to niskie tony

Az dziw bierze ze po zamknieciu to wogole jako tako gra

Nie wiem czy typ obudowy typu bass-reflex nie bylby lepsza opcja dla gienkow niz ta band-pass

mam pytanie czy jak wlosze inny 16 cm glosnik o takim samym oporze to zagra lepiej czy moze wszystkie basowki tak graja a w gienkach to wina obudowy po prostu?

Sorky ze troche nie ten temat ale prosilbym o porade

Reasumujac Geniusy to glosniki warte swej ceny, zadowola ludzi ktorzy pasjonuja sie ogladaniem filmow i graniem w gry ale i tych ktorzy lubia sluchac muzyki.

Fani mocnego basu i rzucania meblami beda zawiedzeni, ale Ci ktorzy cenia sobie ogolna b.dobra jakosc dzwieku niech biora ten zestaw z zamknietymi oczami

Jeszcze raz prosze o porade co do wymiany glosnika, czy warto(a jesli tak to o jaki spytam juz w innym dzialezeby nie odchodzic od tematu)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Gienki grałyby o wiele lepiej z Bass-reflexem. Prawdę mówiąc, subik z tymi całymi wnętrznościami 16cm głośnik nie ma gdzie się rozwinąć. Dość, że średnica nie robi wrażenia to jeszcze zrobili taką obudowę, że nawet tak mały głośniczek potrafi się zadławić. Żaden komputerowy subik nie zejdzie nisko z głośnikami o średnicy 16cm i tak małej obudowie. Każdy będzie miał pudełkowy "niesmaczny" basik. W najlepszych Logach i Creativach są już 20cm z tego co kojarzę i maja porządną szafę jako budę, więc mogą grać tak, jak ludzie opisują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...