Skocz do zawartości
Gość okrecony

Windows Xp Home A Słaby Komp - Problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość okrecony

:cry: No wiec na złomie celeron 1ghz, 128 mb ram, geforce 4 mx 440 zainstalowałem xp home (instalacja poprzedona formatem, jestem zmuszony używać tego kompa przez jakiś czas..) no i oczywiście są pewne problemy -

 

Gdy chciałem zainstalować Warcraft'a 3 wyskoczył błąd przy autorunie - "aplikacja nie zostala wlasciwie zainicjowana". Gdy uruchamiałem instalator bezpośrednio z płyty, błąd "this application has encountered a critical error".

 

Włożyłem płytę z grą Twierdza:Deluxe (wydanie z KolekcjiKlasyki) i pojawił się komunikat "autoplay.exe - zly obraz aplikacja lub bilbioteka DLL E:\ImageLoad.dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT. Sprawdz to z dyskietką instalacyjną".

 

Pomyślałem że może nie mam DirectX'a. Skopiowałem folder z nim z płyty Twierdza na pulpit, ale gdy włączam setup nic się nie dzieje ...

 

A inny problem jest taki, że podłączyłem dvd-rom, a sprzęt wykrywa tylko jeden rom... tego dvd nie wykrywa

 

Pomóżcie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A inny problem jest taki, że podłączyłem dvd-rom, a sprzęt wykrywa tylko jeden rom... tego dvd nie wykrywa

W tym aspekcie mogę spróbować Ci pomóc.

 

Wnioskuję, że DVD-ROM jest na intefrace IDE (ATA/ATAPI), tak?

Jeżeli tak to zapewne problem leży w tym, że nie ustawiłeś odpowiednio trybu pracy urządzeń.

 

Tryb pracy zarówno dysków i napędów na interface IDE ustawiasz za pomocą zworki (zworek) umieszczonych obok gniazda tasiemki IDE. Zasada jest taka: Generalnie w zwykłym pececie masz dwa gniazda IDE. Gdy do jednego z nich podłączasz tasiemką jedno urządzenie, ustawiasz tryb pracy na MASTER. Gdy podłączasz do jednej tasiemki dwa urządzenia, jedno musi mieć ustawiony tryb MASTER, a drugie SLAVE.

Opiszę na przykładzie, żeby jaśniej się wyrazić:

Załóżmy, że do pierwszej tasiemki podpiąłeś tylko dysk twardy i ustawiłeś tryb MASTER. Do drugiej tasiemki natomiast podłączyłeś DVD na MASTER i CD na SLAVE. Przy starcie komputera powinno wykryć urządzenia w następującej kolejności:

 

Primary Master: (dysk twardy)

Primary Slave: None

Secondary Master: (DVD-ROM)

Secondary Slave: (CD-ROM)

 

bądź też:

 

Primary Master: (DVD-ROM)

Primary Slave: (CD-ROM)

Secondary Master: (dysk twardy)

Secondary Slave: None

 

Jednakże interfejs IDE jest o tyle kapryśny, że choć wszystko podłączysz w dobrej konfiguracji i teoretycznie wszystko powinno działać, to nie zawsze tak jest. Jeżeli coś nadal nie zostaje wykrywane bądź komputer zawiesza się przy uruchomieniu i tak dalej, spróbuj podpiąć to wszystko w innej (również poprawnej) konfiguracji.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość okrecony

1. Podaj dokładnie config Twojego kompa. Jasnowidzów tu raczej nie ma.

2. Wszystkie stery zainstalowałeś?

3. Przydałoby Ci sie przynajmniej 256 ramu.

1. No przecież napisałem - Celeron 1 GHz, 128 RAM (cpuz nie wykrywa jakie to ramy...), geforce 4 mx 440, plyta glowna VIA 694x/686B

2. Tak

3. Super, ale nic na to nie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. No przecież napisałem - Celeron 1 GHz, 128 RAM (cpuz nie wykrywa jakie to ramy...), geforce 4 mx 440, plyta glowna VIA 694x/686B

2. Tak

3. Super, ale nic na to nie poradzę.

A na moją wypowiedź zwróciłeś wogóle uwagę :huh: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie jest ten komputer? Bo patrzac na jego specyfikacje... O zasilacz nie bede nawet pytac bo to nieistotne w tym momencie, bardziej interesuje mnie plyta glowna. Przyjzyj sie dokladnie czy kondensatory nie sa spuchniete - google images, pozniej przekladka pamieci RAM + Memtest - ciekawi mnie czy przypadkiem nie sypia bledem... No i moze wczesniej clear CMOS.

Generalnie aplikacje moga sie wysypywac nawet od temperatur chipsetu i procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...