Skocz do zawartości
BiL63JTZ

Emulator Szaraka Z Możliwością Przekładania Padów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W jakim emu psx-a jest możliwość zmiany portu, z którego korzysta pad? Problem jest z tym w Metal Gear Solid... Chodzi mi dokładnie o walkę z Psycho Mantisem, w której to Konami wykorzystało patent jaki w głowie mi się nie mieści. Ewentualnie czy ktoś mógłby mi przesłać sejwa (obojętne w jakim formacie) z Communication Tower, gdzie atakuje nas Liquid? Nie, żebym był takim leniem, ale padł mi gacek (nie ten gacek :angry: ) a licznik gry wskazywał w tym momencie blisko 11h grania, a na wersja psx coś mi leciwo idzie :unsure:

 

Czy w grze występuje kilka zakończeń, albo chociaż różne duperele jak jakiś order itp... gdy np. przejdziemy grę nie zabijając żadnego strażnika (np. jedynie ogłuszając ich lub traktując z m9), ratując Meryl (podczas tortur w więzieniu) itp...?

Edytowane przez BiL63JTZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ePsx i nakladka Delta dla wygody.

 

A co do reszty , masz tytuly i nic wiecej. Trzecie zakonczenie jest ponoc jesli nie wyrobisz sie w 18h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile grałem (a grałem sporo), to wiadomo mi o dwóch zakończeniach, które zależne są, od tego co zrobisz przy torturach, tych z prądem. Jeżeli wytrwasz do końca to zakończenie różnić się będzie od tego, które byłoby gdybyś poddał się na tortutach.

Dostajesz duperelki na koniec gry, jeżeli będziesz ratować Meryl, to na koniec gry dostaniesz bandane (chyba, w każdym razie bandana daje nieskończoną ilość ammo), jeżeli będziesz ratować tego doktorka (dostaniesz kamudlarz, będziesz niewidzialny dla zwykłych przeciwników, dla boss'ów, nie). Ponadto da się zdobyć strój ninji, tego który odcina łapę ocelotowi, oraz strój, garnitur. Ale jako że grałem w to z 7 lat temu to dokładnie Ci tego nie opiszę oO

Edytowane przez Massimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie , Wy mowicie o zakonczeniach gdy albo ratujemy Meryl , albo sie poddajemy na torturach , ja mowie o zakonczeniu , ktore ponoc jest bo to wynika z fabuly , ktora macie na samym starcie wyjasniona. Na koncu rozmawiacie o ataku bombowcow taktycznych na baze , a to wlasnie jest po 18h realnej gry , bo tyle macie czasu na samym starcie . Znajomy mi mowil , ze to ponoc jest , ale sam nie widzialem bo za pierwszym razem przeszedlem na hardzie w 12h i pozniej nie chcialo mi sie czekac , wiec to tylko taka informacja z przymrozeniem oka.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , Wy mowicie o zakonczeniach gdy albo ratujemy Meryl , albo sie poddajemy na torturach , ja mowie o zakonczeniu , ktore ponoc jest bo to wynika z fabuly , ktora macie na samym starcie wyjasniona. Na koncu rozmawiacie o ataku bombowcow taktycznych na baze , a to wlasnie jest po 18h realnej gry , bo tyle macie czasu na samym starcie . Znajomy mi mowil , ze to ponoc jest , ale sam nie widzialem bo za pierwszym razem przeszedlem na hardzie w 12h i pozniej nie chcialo mi sie czekac , wiec to tylko taka informacja z przymrozeniem oka.

nie ma takiego zakonczenia, bo wg fabuły Jim Houseman i tak i tak zostaje odwołany z pełnionej funkcji ministra obrony i tym samym F16 zostają odwołane ze swojej misji bombardowania.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Prawidłowym zakonczeniem jest po niepoddaniu sie na torturach czyli, ze meryl przezyje. Swiadczy o tym przedewszystkim jej obecnosc w MGS4, ale zanim materiały o nowej czesci zostaly przedstawione, swiadczylo o tym wskazanie przez snake'a w MGS2 na bandane i tekst "infinitive ammo" jako odpowiedz na pytanie raidena czy mu nie zabraknie amuncji. Tą bandane z dokladnie taką samą "funkcją" dostał snake w MGS1 wlasnie po uratowaniu meryl.
Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage naucz się wstawiać spojlery bo psujesz ludziom fabułę :D

 

Chodziło mi o zakończenie czysto gameplayowe (coś co wpływa na dalszą rozgrywkę), bo na takie pierdółki jak uciecha pułkownika przez codec przy uratowaniu meryl, to nie ma czasu, zważywszy że jeszcze dwie części do przejścia a wakacje szybko się kończą :P

 

Tak w ogóle czy ktoś kto grał na emu mógłby napisać jak uzyskać najlepszą jakość obrazu i dźwięku? Wiadomo, że szara trzynastolatka nie oferuje oszałamiającej oprawy, ale myślę że jakieś pluginy dałyby radę dodać AAx8, ANIZOx16 i coś na miarę Crystalyzera od X-Fi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emu najlepiej ePSX, o jakichś nakładkach to nie wiem ale nawet można sobie zmapować klawisze pod drugiego pada na klawiaturze i podczas walki z Mantisem po prostu zacząć ich używać. Przy okazji, jak ktoś ma pomysł to można sobie bardzo ładnie przenieść sterowania z pada na klawiaturę, wprawdzie pad to dalej nie jest ale zawsze to coś :).

 

nie ma takiego zakonczenia, bo wg fabuły Jim Houseman i tak i tak zostaje odwołany z pełnionej funkcji ministra obrony i tym samym F16 zostają odwołane ze swojej misji bombardowania.

(...)

Racja, takie zakończenie NIE istnieje. Dowód? Za moim pierwszym przejściem gry ever zajęło mi to 18h 46 minut i nic odkrywczego nie było (nic czego nie ma gdy przejdzie się szybciej).

 

Co do tych 18 godzin na akcję to mylicie pojęcia. Nie chodzi o to że bombowce będą tam za 18 godzin tylko że tyle czasu zostało do ultimatum postawionego przez terrorystów (chyba w ogóle było tego czasu 24h ale zanim zwerbowali Snake'a i dostarczyli go na Shadow Moses minęło kilka godzin). Chociaż z drugiej strony skutkiem upłynięcia ultimatum była groźba ataków jądrowych więc zapewne USA planowało atak bombowy na wyspę żeby do tego nie dopuścić (w najgorszym wypadku).

W każdym bądź razie na początku gry w ogóle nie pada stwierdzenie że baza zostanie zbombardowana po upływie tych 18 godzin, tylko że upłynie ultimatum. Inna sprawa że to tylko miało tak ładnie wyglądać dla fabuły ale nikt się tego przecież sztywno nie trzymał. Gdyby miało to naprawdę ważne znaczenie to pewnie mielibyśmy na ekranie cały czas jakiś licznik ile jeszcze mamy czasu ;).

 

@Massimo

Co do dodatkowych strojów to zgodzę się tylko co do garnituru. Strój "nindży" chyba nie był do zdobycia, jedyne co to w czasie kiedy my graliśmy już w garniturze to Ninja miał wtedy strój w innych kolorach (czerwono-"jakiś tam"). Chyba że jest coś o czym nie wiem ale fanowskie strony o tym milczą :P. Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...