Skocz do zawartości
Caehl

Czy To Na Pewno Dysk Twardy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nastepujacy problem. Dzisiaj koło południa zaczeło mi sie pojawiac mnóstwo bluescreenów, zwisy itd. Uruchomiłem microsoft debugging tools, obczaiłem minidumpa i na winowajce wyszedł plik ntoskrnl.exe, wiec zgodnie z zamieszczonymi poradami w internecie chciałem owy plik wgrac poprzez naprawe systemu przy instalacji. Pojawił sie jednak problem w postaci ze instalator nie widzi dysky twardego, z racji tego problemu sformatowac tyz sie nie dało. W biosie dysk był rozpoznawalny. Do windowsa dało sie wejsc za kazdym razem na około 2min, pozniej nastepował blue screen lub zwis. Szybko wiec odpaliłem instalke z windowsa, (zmiesciłem sie w tych 2 min;) ale przy próbie naprawy czy formatu blue screen, zwis lub restart. Scandisk zadnych błedów nie wykrył Wziałem wiec dysk do kuzyna, tam wystepuje ten sam problem. Co wazniejsze pliki udało mi sie skopiowac, pozniej jak chciałem sformatowac dysk C: formatem z windowsa, to przy koncu ponownie wyskoczył blue screen, po ponownym uruchomieniu i wejsciu na C: ponownie zwis. Mój dysk to Samsung Spin Point p120s sp2004c (200gb), chyba sie juz go nie odratuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość P.I.O.T.R.

Długo go posiadasz? Postaw cały dysk od nowa... Możesz jeszcze przeskanować go HDTune'm w poszukiwaniu bad'ów, etc... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sie jednak problem w postaci ze instalator nie widzi dysku twardego (...)

Widzisz, instalator Windows XP nie widzi WIĘKSZOŚCI kontrolerów dysków SATA, a co za tym idzie też dysków (to normalka). Gdy zbootujesz z CD zaraz na początku musisz nacisnąć klawisz F6 bodajże (zainstaluj sterowniki SCSI/RAID innej firmy) i podać mu sterowniki do Twojego kontrolera SATA (sterowniki powinny znajdować się gdzieś na płycie CD od Twojej płyty głównej, jednakże najlepiej byłoby jakbyś przegrał je na zwykłą dyskietkę 1.44' bo z tego co pamiętam instalator tylko i wyłącznie próbuje "zasysać" sterowniki z dyskietki.

 

Gdy już je załadujesz, instalator ruszy dalej, załaduje pliki i dysk powinien zostać zauważony ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym nie wiedziałem, choc juz na tym dysku system 3 razy stawiałem i problemów z niewykryciem nie miałem, ogólnie dobrze wiedziec na przyszłosc :wink: Próbowałem to zrobic teraz, stery zainstalowałem ale pozniej restart a jeszcze pozniej bluescreen, dysk jest zdrowo jeb***ty i tyle, znowu czekac miesiac na dostanie nowego :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki SMARTA ze speedfana jutro rano zarzuce bo teraz go w pieruny odłączyłem i checi zadnych juz nie mam, choc raczej będą ok. Dysk jest nowy, używany jeden tydzien, na początku juz miałem takowy problem ze partycja z windy nie chciał sie normalnie sformatowac (pasek postepu stał w miejscu z 40 min), jedynie szybki format dał rade.

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regenerator tutaj już nic nie pomoże. Błędów jest za dużo.

Poza tym ten cały wasz HDD Regenerator nie naprawia większości BADów i nie jest to nic innego jak Low-level format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...