Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

A może masz ustawione na manual prace wentyla i wpisana akurat taką liczbę obrotów ?

 

Ja miałem coś podobnego i jeszcze jedna osoba, która miała fryzjera 7 pro. Jaki masz wgrany bios?? Może jak wgrasz najnowszy to już nie będzie czegoś takiego. Osobiście nie zauważyłem ostatnimi czasy, aby coś takiego u mnie występowało.

Ja to mam. Bios P28, ustalałem temperatury na xx stopni, obroty na xx procenty i tak nadal jest przyśpieszanie i zwalnianie. Czekam na najwnowszy bios wczytam i zobaczę.Dosyć wkurzające jest to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam. Bios P28, ustalałem temperatury na xx stopni, obroty na xx procenty i tak nadal jest przyśpieszanie i zwalnianie. Czekam na najwnowszy bios wczytam i zobaczę.Dosyć wkurzające jest to...

Witam

Niestety najnowszy bios P33 nie eliminuje tego. Napisałem do Foxconna o problemie, może coś odpowiedzą. Ciekawe, że mało kto o tym pisze, może nikt nie zwraca uwagi na zmienne obroty wentylatora ?

 

Tak przy okazji to po wgraniu nowego biosu system wykrywa nowe urządzenie pci device w urządzeniach systemowych, jednak nie instaluje sterowników. Czy ktoś wie co to za urządzenie ?

 

K_Nemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć płytę foxconna i odpal żeby winda sama szukała sterów do tego urządzenia. Wydaje mi się że to karta sieciowa.

 

Ja mam ustawione manualnie 1300RPM w biosie i mi nic się nie zmienia.

Wrzucałem płytę foxconna, ale nie znajduje tam sterowników. A przy ustawionym manualnie w bios 1300RPM, obroty i tak falują w granicach 1290 - 1315.

 

K_Nemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prawdopodobnie wszystko jest ok. Lekkie wahania prędkości wentylatora są w normie. Nie każdy ma tak czułe ucho by to wychwycić. Poza tym mój wentylator lekko wpada w wibracje, co zwiększa hałas.

 

 

K_Nemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prawdopodobnie wszystko jest ok. Lekkie wahania prędkości wentylatora są w normie. Nie każdy ma tak czułe ucho by to wychwycić. Poza tym mój wentylator lekko wpada w wibracje, co zwiększa hałas.

K_Nemo

 

Też tak miałem, ale może przeszło mojemu fryzjerowi bo jest cieplej w pokoju?? Nie wiem jakoś ostatnio tak się już nie zachowuje. Odnośnie tego PCI Device czy jak to tam idzie, jakiej firmy masz kartę graficzną?? Bo u mnie też pokazało się coś takiego jak wsadziłem kartę Ati HD3850 i nie wiem co to jest, bo nie ściągnąłem wszystkich sterowników tylko do samej karty :) tak samo mam na drugim kompie gdzie jest karta Ati X600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić płytkę w wersji A-S ale mam zagadkę – otóż mam wentyla SCYTHE Katana CU

 

post-134262-1198966560_thumb.jpg

 

w wersji 1 – i tu pojawia się pytanie – czy da się to zamontować na tej płycie

pytam bo mocowanie pod 775 jest w tej wersji trochę kłopotliwe – od spodu metalowa płytka a od strony procesora coś w stylu „rusztowania” – łączy dwa otwory w linii prostej wysokość ok. 1cm a prześwit około 0.5cm lub jeszcze mniej - teraz jest zamontowane na płycie AsRock 4CoreDual - SATA2 i nie ma z tym problemu bo przy procku nic nie ma w linii otworów mocujących, a w Foxconn'ie są kondensatory

 

post-134262-1198966363.jpg - mocowanie do płyty to te większe kwadraty w kółkach

 

 

czy zmieści się nad kondensatorami z sekcji zasilającej CPU – ktoś może zmierzyć ich wysokość od powierzchni płyty głównej

ew. jak przymocować ten radiator do płyty – może jest jakaś zapinka która by pasowała?

 

w wersji 2 zmienili mocowanie na takie

 

post-134262-1198965968.jpg

 

Czekam na radę

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to duza różnica w wydajnosci

 

A na Modecomie MC 400 pójda dwie.

Tu masz porownanie 2x2900xt cf na x38 vs p35...

http://www.bit-tech.net/hardware/2007/10/1...38_versus_p35/1

 

Nie do konca wiadomo jak wyglada wydajnosc w grach na 2x38x0 + p35(16x/4x) i nowych sterach...

Swego czasu robilem research odnosnie tego i nic konkretnego nie znalazlem... jedynie wyniki w 3dmarkach...

Kup to nam napiszesz jak to dziala :-P

MC-400 + 2x38x0 + jakis dual core... powinno dac rade... z quadem moze byc problem...

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chodza sluchy ze na najnowszym biosie dziala sli nieoficjalnie, prawda?

SLI chodzi na tej płycie, ale tylko dla kart z serii 6 i 7. Dla nich są tylko dostepne nieoficjalne sterowniki, umożliwiające SLI na chipsetach innych firm niż Nvidia.

 

Była o tym mowa już jakiś czas temu, w tym topiku.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od niedawna jestem posiadaczem foxconna p35a-s, mam pewien problem z mikrofonem, otóż w samym systemie (win xp) dziala prawidlowo (podłączam do różowego wejscia), natomiast jezeli chodzi o gry (counter strike source), nie mogo go w zaden sposob wyregulować, włącza sie jakies echo, które uniemozliwia jakąkolwiek rozmowe, mialem wczesniej plyte asusa a8nsli (karta dzwiękowa równiez na pokładzie) i nie mialem podobnych problemów. Spotkał sie ktos moze z czyms podobnym ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No już tam probowałem, z włączonym tłumieniem, z wyłączonym, wydaje mi się że już wszystkie możliwe kombinacje :)

dodatkowo postawiłem xp od nowa, steama z counterstrikiem tez od nowa, i dalej to samo :(, ale widze ze jest opcja przełącznia miedzy przednim panelem a tyłem ?, ale jak mniemam karta dzwiekowa jest jedna chodzi tylko o przełączenie wejsc ?, kupie jakis panel z wejsciem na sluchawki i sprawdze moze cos sie zmieni.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale widze ze jest opcja przełącznia miedzy przednim panelem a tyłem ?, ale jak mniemam karta dzwiekowa jest jedna chodzi tylko o przełączenie wejsc ?

Jest niby funka automatycznego przelaczania/wyciszania, ale jakos u mnie nic nie wykrywa jak przelaczam sie na panel przedni :/ (podlaczyc odwrotnie wtyczki nie moge bo jest to niemozliwe ze wzgledow mechanicznych [; ). Przynajmniej rozwiazalem swoj problem - dlaczego dzwiek byl cichszy niz zwykle; OTO winowajca :wink: Edytowane przez cvir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby uruchomic przedni pale audio podłącze według tego schematu:

http://efotek.pl/pokaz_fotke/upload/o35vl6ek.jpg

i ustaw jak na moim screnie:

http://efotek.pl/pokaz_fotke/upload/ksn43zjw.jpg

Wiem jak to zrobic tylko problem w tym, ze mam "zintegrowana wtyczke" w sumie pasujaca do gniazda na plycie (brak bolca w tym samym miescu) tyle, ze to nie dziala. Narazie mi to nie przeszkadza bo na przodzie uzywam jedynie USB ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić płytkę w wersji A-S ale mam zagadkę – otóż mam wentyla SCYTHE Katana CU

 

post-134262-1198966560_thumb.jpg

 

w wersji 1 – i tu pojawia się pytanie – czy da się to zamontować na tej płycie

pytam bo mocowanie pod 775 jest w tej wersji trochę kłopotliwe – od spodu metalowa płytka a od strony procesora coś w stylu „rusztowania” – łączy dwa otwory w linii prostej wysokość ok. 1cm a prześwit około 0.5cm lub jeszcze mniej - teraz jest zamontowane na płycie AsRock 4CoreDual - SATA2 i nie ma z tym problemu bo przy procku nic nie ma w linii otworów mocujących, a w Foxconn'ie są kondensatory

 

post-134262-1198966363.jpg - mocowanie do płyty to te większe kwadraty w kółkach

czy zmieści się nad kondensatorami z sekcji zasilającej CPU – ktoś może zmierzyć ich wysokość od powierzchni płyty głównej

ew. jak przymocować ten radiator do płyty – może jest jakaś zapinka która by pasowała?

 

w wersji 2 zmienili mocowanie na takie

 

post-134262-1198965968.jpg

 

Czekam na radę

 

Pozdrawiam

Posiadam Foxconna P35A i założyłem bez problemu Kantane 1 Al (różnią się tylko materiałem) wiec nie powinieneś mieć kłopotów z montażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób mających 4GB. Czy jak uruchamiacie komputer bios widzi pełne 4GB? A dopiero Windows obcina? Bo u mnie tyle samo w biosie i windows xp - czyli 35xxmb (remap off).

Będzie widział w biosie pełne 4GB jak włączysz remap, ale do XP czytałem po forach, że lepiej mieć wyłączoną tą funkcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób mających 4GB. Czy jak uruchamiacie komputer bios widzi pełne 4GB? A dopiero Windows obcina? Bo u mnie tyle samo w biosie i windows xp - czyli 35xxmb (remap off).

U mnie z remap off w biosie i w xp widzi 3328 MB ramu, z remap on natomiast post pokazuje 4096 MB a bios i xp pokazują 3072 MB. I bądź tu mądry :) Bios p28.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...