Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się zdaje że nie prędko zobaczymy kolejny bios. Poprawili opcję odpowiedzialną za mnożnik i cisza <_<

Brakuje mi alpha timingów B)

Imho alphy by się oczywiście przydały, ale tragedii nie ma. Płyta nieźle dobiera sama alphy i do zwykłego oc nieekstremalnego jest ok. Powiem nawet, że wygodnie :wink: Ja teraz na p28 jadę i nie mogę się jakoś przybrać do przetestowania p33.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje że nie prędko zobaczymy kolejny bios. Poprawili opcję odpowiedzialną za mnożnik i cisza

Brakuje mi alpha timingów

spokojnie, oni nie wydaja tych biosow co 3 dni - ok. miesieczny cykl to normalka. Co do nowego biosu, to jak pisalem przed swietami, zreprodukowali 2 bugi w P33, jakie im zglosilem i maja je naprawic.

Plus inne osoby tez do nich pisaly, wiec pewnie tych bugow do naprawienia maja wiecej niz tylko 2.

 

Co do nowych feature'ow jak alpha timingi, to niestety obawiam sie, ze pisanie zwyklych userow niewiele moze pomoc w tej sprawie. Autor FAQ w tym watku, YogiCK, ma kontakt z Fox Polska (czy cos w tym rodzaju) i pisal wczesniej, ze mial zagadac z nimi, zeby jakos wplyneli na foxa na Tajwanie czy gdzie tam pisza te biosy, zeby jednak dodali te feature'y (choc czesc), o ktore prosimy - YogiCK, czy cos sie ruszylo w tej sprawie?

 

Wydaje mi sie jednak, ze fox jest b. niechetny dodawaniu nowych funkcji do plyt juz bedacych dluzszy czas na rynku i te funkcje (czesc) w biosie zobaczymy dopiero w kolejnych modelach (P45?).

 

Sadze, ze nowy bios wyjdzie *najwczesniej* w polowie stycznia.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.........

Wiem, pisałem do nich że nie działają mnożniki ramu przy FSB wyższym od 1600.

 

A czy na tego Foxconna wejdzie Scythe Mugen albo Sonic Tower

Z Soniciem może być problem, a mugen powinien wejść. Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z Pentagramem HP-100 Alcu Lite na Foxie.

Normalna regulacja tego wiatraczka waha się pomiędzy 1500-3000 obr.

U mnie po kilku dniach od założenia obroty nagle spadły w czasie pracy kompa i teraz regulacja wynosi 500-2000 obr.Poza tym zaczął terkotać co jest słyszalne.Jak gdyby nie dostawał 12v od płyty ale sprawdziłem miernikiem i jest 12 V na wszystkich złączach FAN.Napięcia 5V i 12V na molexach też ok. Stało się to podczas normalnej pracy gdy komp nie był obciążony.Rozebrałem kompa w mak i złożyłem-defekt ustąpił, znowu wszystko działało jak należy.Minął tydzień i znowu te same objawy czyli spadek obrotów i terkot wentyla.Nie wiem w którym kierunku iść: zmienić wentyla czy winna będzie płyta główna czy zasilacz ?(szef CFT 750-14c)

Jak uruchamiam kompa to wentyl na procu nie rozkręca się tylko stoi w miejscu a bzyczek wyje.Muszę rozkręcić palcem żeby załapał i wtedy się rozkręca.

 

Proszę o jakieś sugestie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z Pentagramem HP-100 Alcu Lite na Foxie.

Normalna regulacja tego wiatraczka waha się pomiędzy 1500-3000 obr.

U mnie po kilku dniach od założenia obroty nagle spadły w czasie pracy kompa i teraz regulacja wynosi 500-2000 obr..............

Podepnij pentagrama pod inne gniazdo i zobacz, a jeśli będzie problem ze startem, to podepnij jakikolwiek wentyl pod gniazdo CPU i zobacz jak to się zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij pentagrama pod inne gniazdo i zobacz, a jeśli będzie problem ze startem, to podepnij jakikolwiek wentyl pod gniazdo CPU i zobacz jak to się zachowuje.

Na każdym gnieździe na płycie zachowuje się tak samo czyli terkotanie i brak mocy.Podłączałem do innych złącz, bawiłem się regulatorem obrotów i nagle znowu ożył i dostał pełną moc :damage_wall: Ciekawe na jak długo tym razem. Czeski film.Zamówiłem 92mm Acutake, zobaczymy jak go zamontuje czy dalej będą takie cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ta plytke i jak ustawie inne fsb, niz wspierane, tj 800, 1066 lub 1333, to pisze mi ,ze plyta tego nie wspiera i automatycznie mi jes zmniejsza. Da sie cos na to zaradzic?? Pozdrawiam wts777

Proponuję zapoznać się z tematem, a potem pytać, a tak w ogóle to wgraj najnowszy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam plyte foxconn p35a-s i zrobilem dzis update biosu z p28 na p32 wszystko spod windowsa,

problem jest taki ze w biosie "wyparowala" opcja wyboru mnoznika u mnie 6,7,8 a pozostala tylko opcja odblokowania samego mnoznika. prosze o pomoc

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam plyte foxconn p35a-s i zrobilem dzis update biosu z p28 na p32 wszystko spod windowsa,

problem jest taki ze w biosie "wyparowala" opcja wyboru mnoznika u mnie 6,7,8 a pozostala tylko opcja odblokowania samego mnoznika. prosze o pomoc

 

pozdr

To taka ver bez regulacji mnoznika... : > wrzuc p33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dziwny problem na tej plycie + proc E2140. Niby bez zmiany napiecia po ustawieniu z biosu fsb 400 wszystko ladnie smiga 100% stabilnie. Schody zaczynaja sie gdy chce go podciagnac troche wyzej. Mianowicie ustawiam np. 410 to zamiast uzyskac 3280 mam 3150 mhz :blink: . Dalsze zmiany nic nie daja caly czas stoi na 3250. Z czasem nawet ta wartosc zaczela sie obnizac, w tym momencie jest juz 3230 :-| . Nigdy sie z czyms takim nie spotkalem. Czy to normalne na tej plycie? Czy jest jakis sposob aby sobie z tym poradzic? Prosze o pomoc. Z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paowie!!

Ma ktoś z was na tej płycie Radeona Hd3850 obojętnie jakiego??? Jak tak to niech się podzieli wrażeniami z podkręcania tej karty własnie. Bo ja u siebie mam dziwne jazdy i tak się zastanawiam czy to przypadkiem wina nie leży po stronie płyty gł. a nie sterowników od karty graf. Byle jakie podkręcenie GPU objawia się zwiechami w grach( 3dmarka przechodzi:/) i powróceniu do defaultowych ustawień. Jakieś sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest problem Panowie:/ Stery to to raczej nie są bo ja próbowałem już i na 7.11 i na 7.12. Jedyne co mamy takie samo to biosy, którego dzisiaj zmienię najpierw na 28. Na prawdę dołączcie się do dyskusji bo źle się dzieje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepujacy problem. Trafil mi sie dosc slaby E2160. jedynie co mi sie udalo z niego wycisnac to 9x352 MHz przy 1,52v i dalej za nic nie pojdzie. Bios p28. Sprzet chodzil stabilnie na tych ustawieniach, ale ostatnio zabralko pradu. Po pewnym czasie wlaczam go, uruchamia sie bez zadnych sygnalow ale obraz jest czarny. Probowalem uruchamiac kilka razy ale nic nie pomoglo. Musialem wyczyscic bios i wtedy ruszyl. Pozniej w ustawilem proca tak jak wczesnie i dla spradzenia wylaczylem kompa praidlowo i wylaczylem listwe. I sytuacja sie powtorzyla z tym ze teraz komp na tych samych ustawieniach nie pojdzie i trzeba zejsc z tych 352 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wrzucić bios P32. I zassać aktualizacje do Chipsetu.

Po testować orthosem oc i defult CPU. Grami defult GPU.

Wgrałem biosa 32 i niestety dalej to samo. Niestety jest jeszcze paru innych uzytkowników, którzy mają ten sam problem, więc grzecznie proszę o pomoc w imieniu moim jak i kolegów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A GPU się nie przegrzewa ?

Sprawdzałeś w innym kompie ?

System kiedy stawiałeś ?

Gpu się nie przegrzewa, system nówka. Słuchaj ogólnie jak chociaż troszkę podkręce gpu to zwiechy w grach i koniec. W temcie o 3850\3870 tez już poruszyłem ten temat i zgłosiły się osoby które mają 3850\3870 i tą płytę główną także nie jestem wyjątkiem. Sprawa niestety jest grubsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paowie!!

Ma ktoś z was na tej płycie Radeona Hd3850 obojętnie jakiego??? Jak tak to niech się podzieli wrażeniami z podkręcania tej karty własnie. Bo ja u siebie mam dziwne jazdy i tak się zastanawiam czy to przypadkiem wina nie leży po stronie płyty gł. a nie sterowników od karty graf. Byle jakie podkręcenie GPU objawia się zwiechami w grach( 3dmarka przechodzi:/) i powróceniu do defaultowych ustawień. Jakieś sugestie??

 

Hmmm.... a ja się zastanawiałem dlaczego G3 mi się wiesza.... i już nawet wróciłem do innych ustawień procka a tu peszek. Tylko, że w moim przypadku nie instalowałem na nowo windy. Mam nadzieję, że to nie wina niekompatybilności płyty i karty. Moja biegała na 750/2000 ale tak jak wcześniej pisałem zwiechy w grach były. Na standardzie jakoś biega, ale G3 też się wysypuje np. z powodu braku pamięci wymiennej czy jakoś tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... a ja się zastanawiałem dlaczego G3 mi się wiesza.... i już nawet wróciłem do innych ustawień procka a tu peszek. Tylko, że w moim przypadku nie instalowałem na nowo windy. Mam nadzieję, że to nie wina niekompatybilności płyty i karty. Moja biegała na 750/2000 ale tak jak wcześniej pisałem zwiechy w grach były. Na standardzie jakoś biega, ale G3 też się wysypuje np. z powodu braku pamięci wymiennej czy jakoś tak :D

No to Cię rozczaruję bo chyba jednak ta płyta jest niekompatybilna z HD38xx, własnie sprawdzałem wstępnie tą karte na Asrocku Dual sataII podkręcałem i właczałem AOE III i śmiga aż miło. Tak na szybkiego . Dzisiaj w nocy postaram się zaisntalować na asrocku Dirta u mnie ta gierka zawiesza się od ręki więc jak tam pójdzie to będe miał pewność, z resztą teraz już prawie jestem pewien że to wina płyty głównej:/

I nie nie wysyłałem jeszcze nic, mógłby to ktoś zrobić?? Bede niestety w nocy dopiero

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...