Skocz do zawartości
Sebastian22

Zmiana Po Latach...co Wybrać Amd Czy Intel?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaki mam obecnie sprzęt...widać. Postanowiłem sobie sprawić po latach nowy.....czasami lubie sobie przygrać więc musi to być typowy komp do gier. Obecnie wybrałem grafe - 8800GTS i wiem ze musze miec 2 GB RAM. Najgorszy wybór to platforma.....myślałem o procku A64x2 5200+ z 2mb cache....do dziś kiedy to mój kolega zamieszał mi mówiac ze lepiej wziąć Core2Duo.....i teraz mam problem bo nigdy nie interesował mnie Intel - niewiem nawet jaki chipset jest dobry do tych prockow jako komp do gier.....na plyte moge wydac ok. 400zł.......jeszcze sprawa zasilacza....oczywiscie wchodzi w gre tylko markowy ale niewiem tak naprawdę o jakiej mocy ma być? Myslalem o Cheiftec 620W z aktywnym PFC - nie chce wydac fortuny (ok.300zl) ale nie chce potem gasic kompa wiadrem ;)

Edytowane przez Sebastian22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zamierzasz kręcić to bierz Intela, mam na myśli płyta główna: Abit IP35-E i do tego np Core 2 Duo E4500 ;] Jeśli nie, no to AMD X2 5200+ i do tego DFI Infinity NF II-M2 :) Zasilacz spokojnie wystarczy Chieftec CFT 500 lub BeQuiet StraightPower 450W

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zamierzam kręcić - ponad to przywykłem do AMD tyle że chciałbym sobie zobaczyć co mówią fakty - moze ktoś podeśle mi linka do jakiegoś testu porównawczego prockow klasy A64x2 5200+ 5400+ vs. Intel Core2Duo....czy jest naprawde duza roznica w wydajnosci na kozysc Intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko intel... w takiej cenie widze cos podobnego do mojego zestawu ( karta 640mb do tego mozesz sie na 4300 skusic)

Co z tego ze F3 3.2 osiagnie... skoro 3.2 ghz X2 jest bity przez Intela o tym samym taktowaniu z palcem w nosie:)

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=...&action=all

Ja amd mialem kilka lat (k6-3 450, duron 600, athlon 1400, barthon 2500, venice 3200 (na aukcji mojej sprzedaje go jeszcze:)) ) lecz gdy przyszla pora na dwa jajka, amd nie ma do zaoferowania nic ciekawego. Moga mnie teraz posiadacze brisbane zabic, ale wiem co widzialem u brata 2,9 ghz brisbane nie wydawal sie szybszy od mojego venica 2,7.

Jesli mam byc szczery (nie to ze sie chwale) ale imho moj sprzet (proc konrketnie i plyta) to najlepszy stosunek cena/wydajnosc na rynku i tyle.\

Nie krecic? to grzech kazdy z tych prockow 2,8 robi z miejsca;)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokladniej jaka roznica jest miedzy dosc drogim Intel Core 2 Duo E6320 1.86 GHz 4MB cache a Athlon 64 x2 5200+? Czy przy grafice 8800GTS bedzie to az takie widoczne?

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=gpu_vs_c...tx&strona=6

 

bez oc X2 5000+ taktowany zegarem 2.6GHz oferuje defakto identyczna wydajność jak E6700 ...czasami szybszy, czasami wolniejszy

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=gpu_vs_c...tx&strona=6

 

bez oc X2 5000+ taktowany zegarem 2.6GHz oferuje defakto identyczna wydajność jak E6700 ...czasami szybszy, czasami wolniejszy

Hmm ale porównując ceny ten Intel jest ponad 2x droższy od tego AMD....a wydajnością wcale 2x szybszy nie jest.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale porównując ceny ten Intel jest ponad 2x droższy od tego AMD....a wydajnością wcale 2x szybszy nie jest.....

ano masz całkowitą racje :) ...mało tego...często ten 5000+ jest po prostu szybszy :)

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh chyba jednak kupię coś AMD z przedziału 5200+ do 5600+ jednak cena robi swoje....moze i bedzie mniej wydajny ale o ile jeżeli kupie procka za powiedzmy 500zł? Wspomniany E6700 kosztuje ok. 1100! Za 500zł to miałbym góra E4500....ktory wydaje mi sie jest mniej wydajny niż A64x2 5400+ czy 5600+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście X2 na stocku są lepsze od C2D za podobną kasę ... ogólnie . Najlepiej poszukaj wykresów takich fajnych, gdzieś na Tom's Hardware Guide było :)

Dzięki za podpowiedź - wykresy te pomogly mi zadecydowac - kupie Athlona64 X2 5600+ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2709343[/snapback]

Dzięki za podpowiedź - wykresy te pomogly mi zadecydowac - kupie Athlona64 X2 5600+ :)
Zrobisz błąd. Imo lepiej jak kupisz e4500, które jest na nowym steppingu M0

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__kata...it_2_20GHz_BOX/

Nie dość , że kosztuje ~40 zł mniej to zapewnia taką samą wydajność jak x2@ 2.8. Poza tym różnica w cenie płyty głównej nie jest już tak duża. Za 370 zł kupisz już naprawdę b. dobrą płytę pod c2d. Więc dołożysz max 60zł. Podkręcanie e4500 jest proste jak bułka z masłem, a 3.0 - 3.2 ghz bez podnoszenia napięcia masz jak w banku. Nie ma co się oszukiwać c2d jest lepsze. A zakup am2 jest opłacalny jak chcesz kupić najtańsze x2 i płytę za max 250zł.

Jeżeli chcesz poczytać porządne testy to polecam egielde

tu np zegar w zegar

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1536-17

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem jednak do wniosku że kupię Intela - dużo ludzi go kupuje teraz do wydajnych kompów. Kupię E6750 oraz płytę ASUS P5B - dobra to jest plytka? Jesli ktoś chciaby mi doradzac to prosze sugerowac sie najlepiej Proline (zasoby)

Edytowane przez Sebastian22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Wg mnie rozsądny wybór. Chociaż ja jestem "wierny" AMD, to mimo wszystko w tej sytuacji chyba też wybrałbym Intela.

 

AMD był górą jeżeli chodzi o Athlony XP (w porównaniu do Intelowskich PIV) - Pentium zbyt mocno się grzały, pobierały zbyt dużo energii, a Athlony były chłodne, mimo niższych taktowań często wydajniejsze i nadawały się lepiej do OC. To, że PIV były porażką Intela potwierdza też fakt, że dzisiejsze Core2Duo są bazowane na PIII (które były moim zdaniem wyśmienite).

 

Z kolei teraz znowu sytuacja się troszkę odwraca i AMD musi w kwestii procesorów dwurdzeniowych ustąpić troszeczkę miejsca Intelowi. To jest taka "przeplatanka" - raz na wozie, raz pod wozem. W gruncie rzeczy mówię - ja raczej wydaje mi się wybrałbym Intela (choć nie wiem jak to jest z cenami, bo w tym nie siedzę, jednak wiem że Intel lubił zawsze wysokie ceny).

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm sebastian22 mozesz zmienic uz avatar xD hehe

popieram obibogs-a ale nie dokonca intel sie szanuje bo wie ze amd nie dorasta im :)

tez myslalem amd amd ale to byla moja gglupa INTEL i jeszcze raz INTEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm sebastian22 mozesz zmienic uz avatar xD hehe

popieram obibogs-a ale nie dokonca intel sie szanuje bo wie ze amd nie dorasta im :)

tez myslalem amd amd ale to byla moja gglupa INTEL i jeszcze raz INTEL

obiboQs'a jak już - kiedy Wy się wreszcie nauczycie? Wszyscy tylko obibogs i obibogs :P

 

Co do tego, że AMD nie dorasta do pięt Intelowi - po części się zgodzę, bo to Intel rozpoczął historię komputerów, to Intel stawia warunki i narzuca wszelkie działania, Intel charakteryzuje wszelkie normy i tak dalej. Poza tym działalność Intela nie jest ograniczona tylko do procesorów - Intel zajmuje się wszystkim, od procesorów przez MOBO po karty graficzne i sieciowe. A AMD tworzy tylko procesory - i możnaby powiedzieć "podporządkowywuje się" Intelowi. Kiedyś AMD produkował procesory będące wiernymi kopiami Inteli (pierwszym procesorem do którego AMD włożył choć coś swojej inicjatywy był AMD 5x86) - i był jednym spośród wielu, jednak tych wielu upadło a on przetrwał - bo wkroczył na własną drogę, zaczął robić własne procesory (od czasu AMD K6). Wcześniej już nieraz groziło mu bankructwo (tak jak innym, którzy jednak w końcu zbankrutowali). Ile problemów było z K5..? Poza tym teraz też widać to narzucanie polityki Intela - Intel zrobił slot1 - AMD zaś Slot A. Intel przerzucił się na Socket 370 kompatybilny ze Slotem 1 - AMD przerzucił się na Socket 462 kompatybilny ze Slotem A. I tak dalej, i tak dalej.

 

Ale chyba trochę za bardzo o historii się rozpisałem :P W gruncie rzeczy patrząc na same procesory Intel nie jest wcale najlepszy. Moim zdaniem to co powiedziałeś było zbyt odważne - bo jeżeli chodzi o PIV to te procesory Intela do pięt nie dorastały Athlonom AMD. I tak w kółko - mówię - karuzela się kręci.

 

Chyba wartoby już zamknąć jednak ten temat skoro autor wybrał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko od siebie że mam już wszystkie komponenty, wkrótce zmienię także avatar (obecnie jeszcze działam na AMD więc poprawnie jest) - sloze to do kupy za jakis tydzien bo mam teraz szkolenie w wawie takze bez pospiechu. Dziekuje wam za wszelkie porady! Wiedzialem ze moge liczyc na to forum, mimo iż wiele ludzi pisze bzdury (nie w moim wątku ale przeglądając forum - zdarza się) to jednak zdecydowana większosc potrafi dobrze poradzić. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy na jakieś wyniki ;)

opinie i może jakieś fotki jak składałeś do kupy ;)

jak już napiszesz posta poproszę jakiegoś linka ;]

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wszystko dałem ok. 3000 zł. Zasilacz zamawiałem w zenfist.pl a reszte kupiłem w ProLine osobiscie. Ze starego kompa przeloze jeszcze napęd dvd-rw, tuner TV oraz SB Audigy, ponoc lepszy niz ten zintegrowany Realtek. Teraz mam pytanie do tych co są bardziej "biegli" w cenach - za ile opchnę swój stary komp (ten z podpisu na kolorowo) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...