Skocz do zawartości
Guardian_McLeavy

Problem Z Kompilowaniem Pod Vistą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zainstalowałem sobie na Windows Vista edytor Dev-Cpp z kompilatorem. Gdy próbuje kompilować program za każdym razem dostaję komunikat - źródło nie zostało skompilowane (zaczwyzaj używam opcji skompiluj i uruchom, więc zapewne komuniakt ten jest efektem wywołania tej drugiej).

Czy da się coś z tym zrobić? Czy pozostaje kompilator Microsoftu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pozostaje.. sory ale nie ma lepszego kompilatora pod winde niż visualowy :). A dev cpp i jego mingw to już w ogóle parodia i dno totalne. Cokolwiek byś nie zaczął robić zaraz okaże się że biblioteki mają złą sygnaturę albo cholera wie co :).

 

W visualu masz panie przekompilator wręcz obsługujący 3 języki w jednym.. C, C++ i C++/CLI. Do tego wyczesany debuger... Tony helpów (msdn2). Praktycznie nie ma takiej rzeczy, na którą nie można znaleźć odpowiedzi (nie wliczając tych celowo ukrytych przed publiką)

 

Jeśli jedna nadal upierasz się przy dev cpp to spróbuj opcji rebuild all, czy tam przebuduj wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kika lat nie rozwijało. W BDS 2006 c++ juz jest, na bazie BDS powstał darmowy turbo c++. A w tej chwili jest już i http://www.codegear.com/products/cppbuilder

 

 

Trzeba będzie w koncu sciągnąc wersje 2007 c++ lub delphi i zobaczyc czy w końcu zaktualizowali komponenty win32.

 

 

Skoda tylko ze 64 bitowe wersje planują dopiero na koniec przyszłego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że jesteś z Polibudy :) Ja mam w liceum zajęcia prowadzone przez ludzi z ii i oni chyba nie używają niczego innego jak Dev :) Mi to akurat przypadło do gustu, bo mała aplikacja, szybko się instaluje, szybko się obsługuje, czyli to, czego potrzebuję. Cóż, widzę, że można pobierać Visual 2008 Beta, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jedyna zaleta dev cpp to to że jest mały :D. Ale jakością do visuala to temu daleko :). Zresztą jak ktoś nie korzysta z debugera to pewnie nie doceni różnicy :). Tu nawet nie chodzi o polibudę, bo nikt nie wymagał od nas visuala, ja np pisałem wszystko w borlandzie - co było sporym błędem, bo potem ciezko pracę znaleźć z NIE znajomością visuala... :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...