Skocz do zawartości
Sou

Skladam Swojego Wymarzonego Kompa;)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Dodatkowo siedze w USA jeszcze przez 1 miesiac z tym wyjatkiem ze mam moze w tym czasie z 4 dni wolnego ;) No i problem polega na tym ze ledwo mam czas napisac posta a co dopiero wgryzac sie w nowe technologie itd :/

 

Na kompa jestem w stanie wydac okolo 5000zl. ( nie liczac monitora itp; P ) Wiec chodzi mi o plyta, ram, dyski, grafa, cpu.

 

Nie chce tez przeplacac za nowe technologie ktore dopiero wchodza na rynek. Co do grafy to mysle ze Ok bylo by kupic cos dobrego ale tak jak napisalem nie przeplacajac za 5% lepszej wydajnosci albo jakas nowinke ktora i tak nie dziala;) Myslalem nad tym ze jakies SLI czy crossfire bylo by ok bo kupie jedna karte a jak bedzie trzeba to sie druga dokupi ale nie wiem jak to dziala i czy trzeba 2ga taka sama karte potem szukac czy jak ;) Dyski chcialbym jak najwydajniejsze to chyba jakis raid by sie przydal ? 80GB jak narazie mi starczalo to jak teraz bede miec "tylko" 200 czy 300 a za to lepsza wydajnosc to bylo by OK :) Na ramie to sie w ogole nie znam wiec.... tak samo cpu sie tak pozmienialy od czasu iedy kupowalem ostatniego kompa ze nawet nie wiem ktory socket jest amd a ktory pentium ;p

 

Jeszcze raz dzieki za pomoc :>

 

Aha, nie mam jakis preferencji co do firm ;)

 

Ps. Chyba ze waszym zdaniem komp z przyklejonego jest OK to nie ma tematu ;p Tylko nie wiem czemu grafa tam jest nvidia a plytka na crossfire ready ;)

Edytowane przez Sou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co to za interes? Gdzie ja potem wsadze 2ga grafike?:o No i grafika imo troche przesadzona;) Az takim graczem to nie jestem jak narazie jechalem na grafie za 300zl to jak teraz bedzie za 1k to bedzie i tak super a w przyszlosci dokupil bym 2ga i gra gitara nie?;p Tylko mnie interesuje czy moge dwie rozne karty na SLI/crossfire puscic czy musza byc identyczne... Reszta zestawu chyba ok chociaz nie lepiej kupic mniejsze dyski z 16mb cache? Np WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II za 20zl drozej za sztuke.

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci ta druga grafa ? Tak żeś się uparł ... Mało opłacalne to jest w większości grafik, poczytaj o tym :)

w xfire/sli z tego co mi wiadomo tylko 2 identyczne grafy

cache ... nie wiem dokładnie, ale między 8mb a 16mb było mało różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz monitora ktory ma 1900*xxxx to sie nie pchaj w sli .... ja do 1680 na 1080 biore x1 GTS 640 .....

:lol: no to sobie pograsz :lol:

 

Za 5k bez monitora to tylko Quad plus GTX posadzić to można na jakiejś mobo 680, jeśli oczywiście chce się SLI. Reszta gratów do uzgodnienia, jak dysk nie za duży to może jakiś raptor, albo barka 250gb z 16mb cache :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie niewielkie na starcie ( takie jak w starym kompie gdzie zle zworki wsadzilem i duron 1,4 na 1,8 poszedl wiec zostawilem bo to raczej standard ) a mozliwe ze potem cos wiecej sprobuje wycisnac jak sie pewniej poczuje ;) Grafe bym wzial jakas tansza a kase wsadzil w dyski/proca bo AZ TAK to nie gram ;) Nie mowiac juz o tym ze "moja" gra to EVE Online a w niej wazniejszy jest proc niz grafa ;) No i tez na studia czasem cos robie w Inventorze ( CAD ) wiec chyba proc przyda sie dobry.

 

Ciekawi mnie jaka jest roznica miedzy taka karta za 1000zl a taka za te 1800 ;) Oczywiscie realna w grach a nie w benchmarkach. Nie jestem osoba ktora jak nie ma gladziutkich krawedzi to sie trzesie ze zla grafa jest wiec jesli miedzy tymi kartami roznica jest zauwazalna tylko w najlepszych grach na najwyzszych detalach to podziekuje; )

 

Ps. na ile teraz taki sprzet starcza? Za 2 lata bedzie jeszcze na wysokim poziomie czy to teraz tak szybko sie rozwija ze bede musial all zmieniac zeby w cos pograc?;p

 

 

 

EDIT:

 

Zasilacz do obudowy Corsair CMPSU-520HXEU - 520W http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=31688

Gigabyte GA-N650SLI-DS4 http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=39254

2x OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4 http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=34952

Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz (S775) BOX http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=42242

2x WD Raptor 74 GB Serial ATA (16MB) http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=31369

GeForce 8800 GTS Gigabyte 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=37033

 

( linki do komputronika nie zebym tam mial kupowac bo drozej tylko akurat tam sobie na szybko zlozylem ;p )

 

Teraz pytania;]

 

1. Czy z takim konfigiem wykorzystuje mozliwosci kazdego modulu ?;p

2. Czy te raptorki maja o wiele lepsza wydajnosc niz zwykle dyski ? Sa gdzies jakies testy tego?

3. Czy zasilka wystarczy jak bym jeszcze 2ga taka sama karte dolozyl ?;]

4. Czy w przyszlosci moge dolozyc jakis inny dysk np 500gb do trzymania filmow itd ? Czy moze to nie bedzie kompatybilne z tymi dwoma w raid i costam costam ?

 

 

Tak zlozylem "na szybko" w wiekszosci z tego zestawu sierpniowego ;p

Edytowane przez Sou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytania;]

 

1. Czy z takim konfigiem wykorzystuje mozliwosci kazdego modulu ?;p

2. Czy te raptorki maja o wiele lepsza wydajnosc niz zwykle dyski ? Sa gdzies jakies testy tego?

3. Czy zasilka wystarczy jak bym jeszcze 2ga taka sama karte dolozyl ?;]

4. Czy w przyszlosci moge dolozyc jakis inny dysk np 500gb do trzymania filmow itd ? Czy moze to nie bedzie kompatybilne z tymi dwoma w raid i costam costam ?

Tak zlozylem "na szybko" w wiekszosci z tego zestawu sierpniowego ;p

Stara i wiecznie aktualna zasada, nigdy nie kupuj najdrozszego bo najwiecej stracisz ;) najlepiej cos z klasy sredniej wyzszej. Generalnie config ktory wypisales jest calkiem przyzwoity, osobiscie wywalilbym jednak te raptory - chyba ze lubisz duzo halasu. Zamiast nich (i duzo taniej) wloz 2 x hitachi 320 i pusc w strippingu - bedzie bardzo szybko, bardzo cicho i bardzo pojemnie.

Zaoszczedzona kase wydaj na dobra obudowe.

Wez lepsza plyte - na p35 chociazby - na przyklad gigabyte p35-ds3r - niewiele drozsza niz plytki na 650 a sporo lepsza, 6 faz zasilania, wszystkie kondensatory sa polimerowe. Natywnie wspierac bedzie penryny itd itd.

Jaki monitor do tej grafy? jezeli cos do 20 cali to spoko starczy, jesli wyzej - wez raczej gts z 640mb.

o drugiej karcie nie mysl bo to nie ma sensu - i tak 75 % gier nie obsluguje poprawnie 2 kart, a za 2 karty kupisz gtxa i jeszcze ci zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeden dobrze tu mówi a nie jak inni komputer za 5 000 jaki debil nie bierze GTX itd itd hmm no jak chcesz to bierz GTX ale tak tego nie wykorzystasz no chyba ze

w komputroniku hmmm raptor 37gb tyle samo co 2x RE 160gb WD... więc proste

omfreakingod 2xRaptor upadles na głowe :P hehehe bierz RE 160x2 albo wyzej

 

procesor moze Quad 200 zl wiecej i masz 4 rdzenia i na przyszłość tylko jak quad to tylko GO stepping kod produkty zakonczony jest ...SLACR on sie mniej grzeje i lepiej kreci KOCHANY INTEL :)

moze EVGA grafa dlaczego hmm po rejestracji na stronie masz 10 lat gwarancji

Zasilacz :ph34r: :ph34r: :ph34r: zajebiaszczy :_)

pamiec spox ...

nadal nie wiemuy jaki monitor masz ... <_<

 

Porównanie GTS 320 ,640 ,GTX

 

kofam moje belgotanie <_<

 

post-148149-1187344309_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor nie wiecej niz 20 cali na pewno wiec 320 starczy ;)

 

A z tych P35 plytek gigabyte ktora byscie brali? Ta co podales to jedna z tanszych ( z tych plyt;] ) a ja moge dolozyc stowke spokojnie jesli plyte lepsza dostane ;) ( http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gig...talog,kat,5730/ )

 

Co do raptorow to z tego co wiem sa duzo lepsze od innych dyskow i wlasnie nie sa glosne tylko ciche bardzo ;d No ale moze sie myle, macie jakies testy gdzies?;] Dalej nie odpowiedzieliscie mi na pytania;p

 

Co do karty to moze bedzie sli kiedys wykorzystane moze bedzie nowa karta ale zawsze lepiej miec 2 wyjscia niz jedno ;] I pamietajcie ze o 2ch kartach mysle w perspektywie kilku lat wiec za 2 lata dokupienie 2giej karty moze niewiele kosztowac i gry beda to obslugiwac.... ;]

 

Thx za pomoc:)

 

EDIT: Btw mozecie zapodac jakis taki procesor quad konkretny model ?;p

Edytowane przez Sou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...................... .......................

.............................. ........... ..

 

Q6600 (1000+/- PLN)tak jak mowilem GO stepping ... SLACR kod produktu ... na koncu

Qx6700 3000PLN+ , Q6x800 4000 PLN

..............................................

 

chcesz wydac 2xraptor 37gb 440zl x 2=880 zamiast np 160gbx2 430 zloty ogolem ... nie wiem po co ci raptor <_< ja bym dodal do 640 2xraptory to jak by robic maly server ... <_<

 

a MOBO to nie mam pojecia nie chce mi sie na nie patrzeć i czytać<_<

 

edit mobo moze to "może" to co wcześniej

 

podliczenie ewentualnie coś innego

Corsair CMPSU-520HXEU - 520W 369 zostaje

Gigabyte GA-N650SLI-DS4 432 ?? ma SLI ...

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4 409 jak dla mnie okx ale to dla mnie <_<

Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz (S775) BOX 707 albo Q6600 1000+/-

http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/...pelny,id,39422/

pudełko Q6600 jest niebieskie nie czarne komputrosmell ^^

WD Raptor 74 GB Serial ATA (16MB) o PIIIII 579x2 = Ja....

bierz 2x400gb .... http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wew...pelny,id,26368/

GeForce 8800 GTS Gigabyte 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) 1189 ... EVGA FTW not gigasmell xD

4264 =twoj wybor

a moj nie wiem <_< cos okolo tyle samo albo nie wiem ale nie raptory <_< albo wez je jezeli nie trzymasz balastu na dyskach :D

 

koniec bełkotu

Edytowane przez Tow3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeden dobrze tu mówi a nie jak inni komputer za 5 000 jaki debil nie bierze GTX itd itd hmm no jak chcesz to bierz GTX ale tak tego nie wykorzystasz...

Mów za siebie, sprzętu jeszcze nie masz, a twierdzisz, że pograsz bez problemowo :blink:

 

Człowieku jak lubisz wysokie detale plus wygładzanie z filtrowaniem to do tej rozdziałki nawet GTX ma czasami problemy, a Ty wyjeżdżasz z GTS'em :huh: Nie chcę Cię martwić, ale jeśli lubisz wysokie detale to doznasz rozczarowania i wtenczas zrozumiesz dlaczego robię :lol2:

 

W temacie to autor się wypowiedział w kwestii gier, więc nie mam nic do dodania :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos teksty ze jakas firma posysa mnie nie kreca;] Wczesniej ktos napisal ze to zajebista plytka a komentarze tez ma niezle wiec wtf?;]

 

P.s Tow3r tam jest 2x OCZ 2x1gb razem 4gb ;)

 

No a karta graficzna to nie wiem moze byc inna firma ;) Ktora polecacie z 8800 GTS? I czemu? ;p

 

DALEJ nie wiem co z dyskami w raid i podpieciem dodatkowego dysku ? Nie bedzie sie to gryzlo ?;] Bo te na raidzie by poszly na system gry i programy a dodatkowy jakis na dane w postaci filmow mp3 zdjec itp...

 

:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GTS to najtańsza, bo referencyjna każda.

System 32-bit rozpozna tylko ~ 3GHz ramu (zależne od kontrolera pamięci itp.) , dopiero 64-bit rozpozna Ci te 4GB . Ale teraz jest w miarę tanio, możesz brać 4GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beka chce powiedziec ze xp nie pojdzie pod 4gb ram chyba ze jest jakis patch <_< 3gb ramu to tak ale nie 4gb windows vista premium 1000 chyba zloty box oemow sie nie kupuje .... <_<

zawsze mozna włożyć pierwsze 2x1gb a pozniej jak jest jakis patch czy cos wkladasz nastepne <_<

Edytowane przez Tow3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XPek 32 bitowy (czyli ten najzywklejszy) wykryje 3 Gigabajty z groszem, Vista (w każdej wersji) wykryje 4 GB. Nie wiem jak to by było z XPekiem 64 bitowym, ale chyba też widziałby 4 GB, tak samo jak większość Linuxów.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A propos plyty - Gigabus DS3R to najlepsza budzetowa plyta - jak chcesz lepsza plytke to wez np Asusa P5K Premium :) jezeli masz ochote na quada to taka plytka bedzie jak znalazl.

 

2. Raptory sa duzo glosniejsze niz zwykle dyski... 10k rpm musi halasowac :)

Za cene raptora 72 gb masz 2 x hitachi 320 GB w strippingu. czyli po pierwsze zamiast 72 gb masz 640 gb... po drugie macierz jest szybsza, po trzecie cichsza... naprawde nie ma sensu :) no chyba ze bardzo chcesz to bierz, bo raptory naprawde sa dobre... ale 72gb to za malo, do tego i tak jeszcze jeden dysk bedziesz musial wziac... lepiej kase w dobra obudowe zainwestowac, albo zamiast 8800gts lupic 8800gtx...

 

3. A jak juz przy SLI jestesmy - za kilka lat to te geforce i tak beda tyle warte co teraz geforce2mx - wiec naprawde szkoda sobie tym zawracac glowe... przy SLI jest odwrotnie niz z raptorem, za podobna cene zamiast 2 kart masz jedna - tyle ze ta jedna jest wydajniejsza w kazdej grze - a te dwie potrafia razem wydajnie pracowac w 20 % tytulow - a i tak wynik jest podobny - naprawde i szczerze odradzam :)

 

4. Co do proca - Core Quad Q6600 - stepping B0 jak juz bedzie dostepny - i krec na 3+ GHz :)

 

5. Vista widzi 4GB RAM

 

Pozdrawiam

Edytowane przez fields

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe widzisz następna osoba mówi nie raptorkom :)

wez tak jak mowi 320x2 .... albo od WD RE jakies 160+x2 i bedzie cool jak dla mnie <_<

 

hmm GO stepping mniam xD Q6600 GO na stock coolerze i nie zbyt wentylowanej budzie ma 25 stopni na stock 2,4ghz ludzie z 120-extreme cooler kreca je do 3,6 ghz :D 30 -40 stopni idle :P nie ma bata musze dorwac GO (...SLACR)

 

wiec zapomnij o raptorach i bierz cos normalnego i rob RAIDZIK :)

 

musisz pomyśleć :mur: :mur: :mur: :mur: i zdecydować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie mieliscie tych raptorkow i piszecie ze halasuja. Ja czytalem wlasnie ze sa ciche ;) No i maja jakies smieszne technologie ktore nie wyrazaja sie w obrotach czy pojemnosci a zwiekszaja bardzo wydajnosc... wolal bym jednak jakis test dostac do lapek zeby poczytac o tym co ktos naprawde sprawdzil a nie poprostu sadzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...