Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi jeszcze czy wg Was lepiej kupic:

1. E8400 i HD4850

2. Dołożyć 100zł i kupić E7200 i HD4870

??

Opcja E8400 i HD4870 nie wchodzi niestety w rachube... $ oczywiście stoi na przeszkodzie

 

Komp przedewszystkim do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoooW, meeron, zainstalowałem sobie Twoją wersję CoreTemp i obnizyło mi temperaturę rdzeni o 10 stopni, jesteś fajny i wszystko co robisz jest fajne !! :lol:

no wiesz. nie ma sprawy, numer rachunku ci na pw podesłalem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.anandtech.com/weblog/showpost.aspx?i=478

 

Wreszcie skończa się spekulacje który program podaje poprawną temperaturę.

jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że coretemp i realtemp pokazują taką samą temperaturę, to nie powinno być spekulacji. Różni jes tylko Tjmax jaki szacują autorzy programów, ale różnica do Tjmax jest identyczna w obu programach. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu polowałbym na selekta...

 

potwierdzam, ciężko z czymś sensownym teraz prost z pólki, rozbierzność pod względem OC jest ogromna.

a mozecie mnie mniej-wiecej nakierowac na co moge trafic? czy wyciagne te 4G przy niezbyt wygórowanym napeciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim wojuje cały czas żeby uzyskać 500x8 ale wstaje już na 1,2V ale nie jest stabilny nawet na 1,33V ale to chyba wina zasilacza corsair ma jakieś dziwne zagrania np po restarcie potrafi dawać 10V na lini 12V nie wiem czy nie przyczynia sie do tego katoda revolteca poniewaz jak je wyłączę napięcie z 11,96 wraca na 12,03V i jak fixuje jak je włacze i wyłacze czasami wraca do normalnej pracy, dodatkowo piszczą mu cewki w 3dmarsch. Nie chce mi sie zasilacza wyjmowac (wszystkie kable poukładane) i sprawdzac na innym narazie prowadze pomiar linii 12V i zobaczymy co będzie. Mają to byc ustawienia na 24/7 wiec nie chce dawać wysokich napięć , jakie sa opcjonalne żeby procek nie tracił werwy po upływie czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do ekspertów od OC.

Czy to możliwe, żeby E8400 tracił możliwości OC przy tak małym napięciu jak 1.36V. Reszta napięć nie ruszana. Ram i grafa nie kręcone.

 

Na samym początku było ok, jakieś 5 miesięcy temu. Chodził na 9x425 = 3825 mhz w pełni stabilnie ( 10 godzinek orthos prio 10, wszystkie 3dmarki w pętli po 5x i gierki, takie moje prywatne kryteria odnośnie stabilności ). Temp w porządku, przy max obciążeniu ok 65C na rdzenie.

Ostatnio zaczęło się od wywalania firefoxa, błędu przy ładowaniu HL2 EP2. Zapodałem orthosa i po 10 minutach błąd.

 

Na razie zjechałem o jakieś 100 mhz w dół, ale jak tak dalej pójdzie, to mi się procek skończy. :blink:

Jakieś rady dla średniego oc maniaka :rolleyes: czy już tylko się modlić :lol2:

 

Podbić mu lekko napięcie na 225,0 mV ( w tej chwili mam + 212,5 mV ) czy lepiej już nie iść w górę, a powoli schodzić w dół?

Przy 212,5 mV w biosie jest 1.36 w windzie 1.344 w idle w CPU-Z.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po testach,

nie ma sie zbytnio czym szczycic bo na def. V sugerujac sie cpuz i naklejka z pudla (w biosie ustawione na 1.283, cpuz 1.248 w spoczynku, 1.216/1.224 w obciazeniu, czujniki w biosie 1.264) zrobilem 400x9.5 (E8500) ale chociaz bedzie dla porownania,

procek to Q814, temp max 61 stopni, chlodzenie karakorum, orthos oczywiscie chodzil ponad 2 godz, screen przykladowy,

bede oczywiscie walczyl dalej ale moje pamieci sa kulawe i ciezko ustawic ponad 800MHz stabilnie

 

post-137564-1218891268_thumb.jpg

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temp sie nie zmienily zbytnio wzgledem tych pomiarow 5 miesiecy temu?

No właśnie nic się nie zmieniło. Oczywiście różnice +/- 2 C. Teraz zjechałem na 9 x 415 = 3737 mhz i po 3 godzinach orthosa na pro 10 na razie ok. Jeszcze posprawdzam, ale nie wiem czy ewentualnie mam zjeżdżać z mhz i zmniejszać v czy zwiększać. Nie chcę go wykończyć. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbij vol. na NB a ramki daj 1:1

to nie wina zasilacza !

 

 

NB 1.3V i ramki 1:1 i nie do ustabilizowania , GTL wogóle nie ruszane , dawałem 0.62 na wszystkie 3 to samo

 

W dodatku mam teraz jeszcze zrzuty pamięci podczas włączania systemu, i niezależnie czy mam ram 890 czy 1000mhz, czy potyrany system może być winowajca który nie pozwala na 4Ghz? ,cholera zależy mi na 500x8 1:1 ale jest to chyba nie do osiągnięcia mimo że na DFI LT X38 działało 445x9 @1,28V wiec procek nie powinien tu winic ram tez bo 100o to jego podstawa. Nowy system chyba zrobie i jeszcze powalczę

Edytowane przez HeretyK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy walczyć dalej ale chyba trzyma mnie ram. Wygląda na to że nie moge dać więcej niż 2.2V bo nie wstaje komp. Narazie mam tak albo też to FSB i płyta ma opory. Napewno nie procek bo sprawdzałem i na 4.25 bez problemu robi spi32M . Zeby mieć 4.25 potrzeba 1.32V więc chyba tak normalnie. Dla 4.5 już 1.42V ale też chodzi. :wink: . Niestey niestabilnie i podejrzewam ram. Czy A-daty lubią takie napięcie? Mam 800+ i w zasadzie czy 4-4-4-12 czy 5-5-5-15 podobnie się zachowują.

post-125336-1218907506_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy walczyć dalej ale chyba trzyma mnie ram. Wygląda na to że nie moge dać więcej niż 2.2V bo nie wstaje komp. Narazie mam tak albo też to FSB i płyta ma opory. Napewno nie procek bo sprawdzałem i na 4.25 bez problemu robi spi32M . Zeby mieć 4.25 potrzeba 1.32V więc chyba tak normalnie. Dla 4.5 już 1.42V ale też chodzi. :wink: . Niestey niestabilnie i podejrzewam ram. Czy A-daty lubią takie napięcie? Mam 800+ i w zasadzie czy 4-4-4-12 czy 5-5-5-15 podobnie się zachowują.

u mnie bylo to samo adata byla nie stabilna przy 2.2v,ale komp wstawal jedynie kilka baboli w goldzie mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim wojuje cały czas żeby uzyskać 500x8 ale wstaje już na 1,2V ale nie jest stabilny nawet na 1,33V ale to chyba wina zasilacza corsair ma jakieś dziwne zagrania np po restarcie potrafi dawać 10V na lini 12V nie wiem czy nie przyczynia sie do tego katoda revolteca poniewaz jak je wyłączę napięcie z 11,96 wraca na 12,03V i jak fixuje jak je włacze i wyłacze czasami wraca do normalnej pracy, dodatkowo piszczą mu cewki w 3dmarsch. Nie chce mi sie zasilacza wyjmowac (wszystkie kable poukładane) i sprawdzac na innym narazie prowadze pomiar linii 12V i zobaczymy co będzie. Mają to byc ustawienia na 24/7 wiec nie chce dawać wysokich napięć , jakie sa opcjonalne żeby procek nie tracił werwy po upływie czasu

A czym to mierzyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, żeby E8400 tracił możliwości OC przy tak małym napięciu jak 1.36V.

Mysle że możliwe

Mój poprzedni egzemplarz też przysiadł tyle, że przy 1.40V

 

NB 1.3V

U mnie musi być na 1.49 w biosie żeby było full stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym to mierzyłeś?

multimetrem :rolleyes: :razz:

 

 

 

Większe napięcie na NB pomogło. Dałem 1.46V i stabilnie 500x8 przez 9h w programie OCCT v2.0.0a teraz pozostało spróbować zjechać napięciem z procka, obecnie 1.32V docelowo 1.28~1.3V

 

Temperatura z core temp by meron 53*C , a temperatura NB 33* z everest

Edytowane przez HeretyK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...