Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

A do czego zamierzasz używać kompa?

 

Ja na chwilę obecną wziąłbym E5200 Pentium Dual Core, aby np za 2 latka zarzucić Q9550/Q9650. Ale to zależy, jak wspomniałem, do czego potrzebujesz kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego zamierzasz używać kompa?

 

Ja na chwilę obecną wziąłbym E5200 Pentium Dual Core, aby np za 2 latka zarzucić Q9550/Q9650. Ale to zależy, jak wspomniałem, do czego potrzebujesz kompa.

Kompa uzywam do tego, co większość ludzi - internet, muzyka, filmy oraz gry. Podejrzewam, że wielkość L2 nie ma tu większego znaczenia, w przypadku gier to GPU wykonuje znaczną część operacji. Poza tym proce AMD mają dużo mniej pamięci podręcznej, a też sprawdzają się dobrze w grach.

Prawdopodobnie teraz i tak nie będę zmieniał całego kompa (ceny ciągle idą w górę), przesiądę się raczej od razu na 4 rdzenie. Tylko jestem ciekaw czy wszystkie przyszłe quady będa miały tak wysoki pobór jak obecne. Ale domyślam się, że nikt mi nie udzieli jednoznacznej odpowiedzi, bo nie ma tu wróżek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj np. w grach cache ma spore znaczenie. Do tego co wymieniłeś póki co wziąłbym dual core, po co komu quad core grzałka - w tej chwili praktycznie do obróbki video i 3 gier a zużywa 2x więcej prądu i ma niższe zegary od dual core. A co będzie w przyszłości to trudno powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uwierzycie ale interes zrobiłem... byłem rano w hipermarkecie leclerc po pieczywo patrzę a tam E8400 za ile?? za 520zł rewizja E0 VID 1.1000 kupiłem go od razu mysląc ze najwyżej sprzedam ;) patrzę sobie teraz a on jest przyjemny całkiem ;)

 

Dołączona grafika

 

nie miałem jeszcze wiele czasu na zabawę z nim ale puszczałem go na 4.2Ghz na win 7 akurat byłem zalogowany i nie mam tam programów zadnych do testowania..jutro postaram sie obadać 4.4Ghz ;)

czapa prosta odczyty z czujników idealnie równe dobry egz sie trafił bo i tempy ma niezłe

 

co do ceny jestem w szoku ;) był tylko jeden egz. w gablocie obok celeronów tym czasem patrze na stronę komputronika a oni mają e8400 za 899zł!!! ;) ale mega lol

 

EDIT zrobiłem jeszcze 16m na próbę ;)

Dołączona grafika

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo E8400.Może ktoś podzieli się informacjami odnośnie temperatur tego procesora.

Mam go zainstalowanego na płycie DFI DK P45 Plus i na luzie temp z Smart Guardian jest 20 stopni.

W Evereście jest:

temp prcesora 20 stopni

temp rdzeń1 40 stopni

temp rdzeń2 35 stopni

 

W stresie:

Smart Guardian 32-35 stopni

Everest:

temp procesora 32-35 stopni

temp rdzeń1 42-43 stopni

temp rdzeń2 42-43 stopni

 

Jakieś dziwne rozbierzności w tych temperaturach.

Dodam że mam chłodzenie wodne i procek chodzi narazie 3,33 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT zrobiłem jeszcze 16m na próbę ;)

Z czego się tak cieszysz? Na tym screenie widzę 4.0GHz przy 1.35V. Tyle robił mój stary C0.

Teram mam 4.0GHz przy 1.25V na E0 i wcale nie uważam, że mam dobrą sztukę.

Cieszyć się możesz z ceny, ale na osłodę powiem, że dałem 389zł za E8500 OEM w wakacje. ;)

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego się tak cieszysz? Na tym screenie widzę 4.0GHz przy 1.35V. Tyle robił mój stary C0.

Teram mam 4.0GHz przy 1.25V na E0 i wcale nie uważam, że mam dobrą sztukę.

Cieszyć się możesz z ceny, ale na osłodę powiem, że dałem 389zł za E8500 OEM w wakacje. ;)

exactly

Cena rox, ale sztuka taka sobie...moja tyle robi przy 1.2:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego się tak cieszysz? Na tym screenie widzę 4.0GHz przy 1.35V. Tyle robił mój stary C0.

Teram mam 4.0GHz przy 1.25V na E0 i wcale nie uważam, że mam dobrą sztukę.

Cieszyć się możesz z ceny, ale na osłodę powiem, że dałem 389zł za E8500 OEM w wakacje. ;)

No mój E8200 jakby nie patrzeć leci na 4GHz przy tym samym napięciu i to rewizja C0 właśnie.

Wynik więc zadowalający ale jak na e8400 słabo ;)

 

Cena jednak fakt miła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj robi stabilnie 4ghz na 1,35 wiec nie mowcie ze stabilne 4ghz na 1,25 to slabo, jezeli tobie sie udalo na 1,20. e8200 i e8400 to te same proce tylko mnoznik sie zmienia wiec kreca sie tak samo [podobnie zalezy od sztuki] jezeli fsb 500 nie jest problemem dla mobo. 4ghz 1,25 na e8x00 to dobry wynik. bynajmniej ja bylbym bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos podac orientacyjne temperatury dla Karakorum ( 1500 rpm ) na E8400 w idle i stress dla stockowych ustawien ( 3.0 Ghz ) ? Osobicie mierze Real Tempem 3.0

Edytowane przez thelama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc mi sie zdegradował :blink: chodzil na 4.2ghz 1.26-1.27V (C0) E8400 przy wlaczonym eist i c1e a teraz sie krzaczy w orthosie przy tych ustawieniach :sad: a nie katowałem go, myslicie ze przy 4ghz i jeszcze nizszym vcore będzie bezpiecznie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj tez sie zdegradowal. wasnie szukam nowego. moze ma ktos na sprzedaz jakas ciekawa sztuke >>> pw. chodzil na 1,35 4ghz [padaka] a teraz 1,4 xD

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiegos pecha mam do c2d, E2140 mialem 3.2ghz 1.32V~ i chodzil znacznie dluzej i sie nie wykrzaczył, zasiłke kupiłem to piszczy, dyski kupiłem to terkoczą itd. :sad: narazie testuje tego c2d na 4ghz, zobaczymy jakie będą wyniki :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mbot @ pavel54

sprawdźcie dovoltowanie NB, DDR itp.

czasem mobo sie degraduje, niekoniecznie CPU

;)

Hmm mobo jest dovoltowane 1.28V fsb, 1.4v nb, sb default, vpll 1.50, ram 2.3V (promos) wydaje mi sie ze to wystarczająco, jest nawiew na nb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są wartości z biosu czy jakiegoś programu typu Everest?

Podaje wartosci z biosu (hardware monitor) są dropy

 

vfsb 1.28 - 1.21-22 real

 

vnb 1.41 - 1.46-47 real

 

vdimm 2.4 - 2.88 real

 

vcore 1.337 idle real 1.3, stress 1.264 - 1.272 (real)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos podac orientacyjne temperatury dla Karakorum ( 1500 rpm ) na E8400 w idle i stress dla stockowych ustawien ( 3.0 Ghz ) ? Osobicie mierze Real Tempem 3.0

UU dla stockowych ci nie powiem:)

ale podam dla

4ghz i 1.2V

1500RPM +AS5 i karakorum

REal temp pokazuje:

idle 39

stres 55 (orthos po godzinie)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje wartosci z biosu (hardware monitor) są dropy

 

vfsb 1.28 - 1.21-22 real

 

vnb 1.41 - 1.46-47 real

 

vdimm 2.4 - 2.88 real

 

vcore 1.337 idle real 1.3, stress 1.264 - 1.272 (real)

U mnie podobnie,

przy 4400:

 

FSB 1.3v (bios) - 1.22v (Everest)

NB 1.39v (bios) - 1.39v (Everest)

MEM 2.18v (bios) - 2.26 (Everest)

CPU 1,28v (bios) - 1.26v (Cpu-z, Everest)

 

Też swego czasu myślałem, że zdegradował się procek ale po prostu testowałem go na biosie od P5E a później wgrałem od Rampage Formula i coś się krzaczyło ;). Po powrocie do P5E zachowuje się normalnie. Pozostał jedynie problem z pamięciami bo też testowałem je jakiś czas temu a teraz nie mogę osiągnąć tych samych wyników tzn 1240 - 2.14v a dodam że leżały w szufladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL 4ghz na 1,21v OMG. skoro tak marudzisz. ze sie zdegradowal itp to ja go odciebie z przyjemnoscia odkupie.

Był lepszy ale jest wciaz bardzo dobry, troszke przymarudzilem bo tutaj ktos mial 4ghz przy 1.088V :blink: ciesze sie ze wciaz ma dobre oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...