Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

oszczedzanie enegrii. jezeli proc nie potrzebuje pelnej mocy np przy pracy w programach biurowych czy przy przegladaniu neta, obnizane jest taktowanie, wiec i zmniejsza sie temp a co za tym idzie i halas [jezeli masz wentylator sterowany przez mobo]. hmmm +. caly czas pelna moc, ja wiem czy podczas przegladania chociazby tego forum jest potrzebne 3 czy 4ghz [po oc]. tak to czestotliwosc zmniejsza sie do 2 [? przy e8400]. tylko znowu takie skoki czestotliwosci przy podniesionym napieciu moga wywolac niestabilnosc. c1e obniza napiecie, jezeli masz wieksze od stockowego to c1e standartowo przelacza sie na disabled [jezeli masz wlaczone c1e i eist wylaczone, cepa na 4ghz na stockowym woltarzu, to system sie zawisi gdy c1e zacznie dzialac, zamiast 1,2v dostanie 1,0]. eist zmniejsza mnoznik. nie mniej podczas oc zaleca sie wylaczenie tych funkcji. u jednych powoduje niestabilnosc u innych nie. ja tam zawsze wylaczam

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był lepszy ale jest wciaz bardzo dobry, troszke przymarudzilem bo tutaj ktos mial 4ghz przy 1.088V :blink: ciesze sie ze wciaz ma dobre oc.

nie patrz na to, taka sztuka może mieć parę innych przypadłości (brak skalowalności, wys. temp. pracy) nie mówię że akurat ta szt.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was z odczytem/zapisem w everescie?

U mnie 445x9, 1068MHz 5-5-5-15 (FSB:DRAM 5:6), PL 10 wyglada nastepujaco:

~~ 8550 odczyt, ~~ 9450 zapis, memory copy ~~ 9300.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie na płycie P45 przy obecnych ustawieniach - czyli: 505x8 co daje 4040MHz ; Ram 1010 5-5-5-15 PL=11

Mam:

8700 - 10737 - 10200 - 63,4ns

O - Z - C

 

No na 545 szynie już nie pamiętam jakie były odczyty wszystkie ale na pewno czas dostępu był około 57-59ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was z odczytem/zapisem w everescie?

U mnie 445x9, 1068MHz 5-5-5-15 (FSB:DRAM 5:6), PL 10 wyglada nastepujaco:

~~ 8550 odczyt, ~~ 9450 zapis, memory copy ~~ 9300.

450x8, 901MHz/5-5-5-15

8370- odczyt, 9516-zapis, 8201- memory copy

Edytowane przez Cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

 

Możliwe że poszedłby na niższym wolatażu ale nie chciało mi się / nie miałem czasu ;p

Co sądzicie o takim czymś na 24/7? Spróbuję zbić Vcore, ale ogólnie takie jest chyba nawet ok? 1,26V na pudle... jutro się pobawie, może pokazowe 4,7ghz będzie do ogarnięcia hehe :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly wczorajszy wieczor probowalem wycisnoc z procesora chocby o 0,5MHz wiecej.

Nie pomaga nawet podniesienie napiecia dla CPU do 1.38.

Kopmputer restartuje sie po 1 probie w Intel Burn test.

Probowalem roznych opcji. Podnioslem napiecia +0.1V na FSB; przy podniesieniu o ta sama wartosc MCH - wysyp jest zaraz przy starcie Windy :( Poluzowalem timingi na pamieciach. Jednoczesnie podnioslem ich V do takiego, z jakim powinny chodzic - 2.0V.

 

Nic nie pomaga. 4.0 wydaje sie max dla procesora, albo dla plyty. Procesor pracuje na mnozniku 9. Jak probowalem osiagnac ten sam efekt 8x500, to Windy nawet na oczy nie widzialem :D Ale jazdy z FSB to raczej znany problem w tej plycie glownej.

 

Gdzie moge popelniac blad (bledy)? Ja rozumiem, ze aby osoagnac 4.2GHz to V musi byc juz konkretne, ale zeby do 4.05 nie starczal 1.36??? Poradzcie mi, prosze - gdzie jest (gdzie szukac) waskie gardlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oBecie to 445x9. Sproboje zwiekszyc mnoznik (o ile to mozliwe) do 10 i sprawdze, czy to nie fsb.

jak chcesz dac mnoznik 10?:)

Daj na pamieci 2,1V lozne timingi

Ustaw 6x510 (moze wall jest w okolicy 500) i sprawdz... jak nie wstanie znaczy ze to kres plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka naprawdę. 4,5GHz to już naprawdę dobrze na co dzień. BTW pokaż temepraturki jakie ma przy takim taktowaniu.

 

Ja z racji procka lubie wysokie FSB ;)

 

Hmm, Everest pokazuje po 20 minutach Orthosa 67st rdzeń 1, 67st rdzeń 2, 75st procesor. Troche dziwne te temperatury, wg mnie zawyżone. Spróbuję dziś pomierzyć Realtempem albo czymś takim. Chłodziwo to Thermalright Ultra-120

 

PS. 4250MHz poszedł na 1,26v :)

 

Tak BTW procesor współpracuje z HD4870x2, na 4,5GHz było 52fps w GTA4 w 1920x1200 i wszystko na High :P

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burdoror, mam podobny problem, a raczej zjawisko, bo czy to problem miec 4ghz ? :) generalnie chodzi mi 9x445 na ~1.28(9)V ale nawet zwiekszając FSB o kilka mhz a napiecie do 1.37 ni c***a, nie pojdzie. myslale mze jest czarna dziura wiec rzucilem sie na 8 x 500 ale tez lipa. CPU termination nie podnosze wiecej niz 1.28 , MCH rowniez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burdoror, mam podobny problem, a raczej zjawisko, bo czy to problem miec 4ghz ? :) generalnie chodzi mi 9x445 na ~1.28(9)V ale nawet zwiekszając FSB o kilka mhz a napiecie do 1.37 ni c***a, nie pojdzie. myslale mze jest czarna dziura wiec rzucilem sie na 8 x 500 ale tez lipa. CPU termination nie podnosze wiecej niz 1.28 , MCH rowniez.

VTT to lepiej zostaw poniżej 1.25V, u mnie sporą stabilność dało ustawienie GTL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...