Skocz do zawartości
Guma104

Hp 9040ea Problem Z Odzyskaniem Systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Znajomy przyniósł mi hp 9040ea fajna maszyna ale o co chodzi

komp został kupiony w Niemczech wiec był tam orginalny system Windows media center (niemiecki)

 

wiec zrobił sobie płytkę Recovery DVD+DL wywalił wszystko i zainstalował viste i xp polskie wersje

 

wszystko chodziło ładnie może poza quick playem (niemożna było oglądać filmów bez botowania system)

ale teraz chciał przywrócić oryginalny system ale płytka sie nie bootuje

gdy naciskam F11 nic sie nie dzieła

rozmawiałem z hp polska niestety nawet nie próbują pomoc tyko odsyłają do sprzedawcy lub niemieckiego oddziału hp

 

 

tematów podobnych jest pełno ale niema konkretnego rozwiązania

z reguly ludzie robili kopie ghostem ja jej nie mam

cd Recovery zajmuje prawie 7 GB

 

chodzi o to żeby przywrócić oryginalny bootloader żeby była możliwość uruchomienia tej holer... płyty :mur:

 

 

jeżeli źle to rozumiem to proszę mnie poprawienie.

 

 

.:HELP:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy po wywaleniu oryginalnego mce kolega przypadkiem nie usunal wszyskich partycji?

 

wyglada mi ze tak zrobil - ten caly (beznadziejny) quickplay znajduje sie na jednej z ukrytych partycji z ktorej system powinien wystartowac po wcisnieciu quickplay z laptopa lub pilota.

 

do odtworzenia systemu zrobionego na plytach (programem hp) potrzeba jak wspomniales nacisnac f11 - to rowniez odpala ukryta partycje na ktorej program recovery sie znajduje.

 

o ile pamietam przeszukujac drivery do jakiegos hp'ka zauwazylem hp recovery restore.

alternatywnie mozesz zaistalowac ten program ktorym kolega zrobil klona i sprobowac zrobic restore bezposrednio z windowsa.

inne rozwiazanie to zerknac jakie rozszerzenie maja backupy na plytach i zobaczyc czy jakis inny program (bootowalny z cd) je obsluguje

 

obawiam sie jednak ze klon ktory zrobil kolega nie odtworzy 2 pozostalych partycji (ale system bedziesz mial). HP zaklada, ze nikt nie uzywa innych tool'i niz te dostarczone z systemem i tez innych nie wspiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie

 

znajomy usunął wszystko (wszystkie partycje, recavery tez)

 

Klona nie mam, mam tylko 7gb danych na recavery które sie niebotuje

 

nie mam ukrytej partycji

co do quick play to mam instalke

zostawie 1 gb wolneog miejsca na koncu dysku

instaluje pod windowsem QuickPlay Direct i on w czasie instalacji zapisze dane na tej ukrytej partycji

dodam ze zapisuje ale niestety przy uruchomieniu komp sie resetuje

 

czyli jest jakis problem z botowaniem

 

jednak nadal nie ma rozwiazania

 

jak to dalej ugrysc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uwazniej:)

A zastosowales sie jakkolega radzil z Recovery HP?

Wejdz na strone hp potem w support, nastpenie bedzie napewno jakis konfigurator szukania odpowiedniego modelu , wybierz swoj.....i wejdz do dzialu applications lub utilities...... znajdz cos co nazywa sie HP restore lub HP recovery (bedzie to instalka pod windows) ....sciagnij ja zainstaluj i wybierz system restore pojawi sie pytanie o miejsce pliku do restore oraz byc moze pytanie o wyborze dysku lub napedu....wybierz naped(wsadz swoja DL) i jazda ..program powinien sam sie restartowac(znaczy komputer:)). Jest tylko jedno ale czy twoja plyta jest widoczna wogule pod windows jak ja wlozysz do napedu? czy jak klikniesz to pokazuje nic?

Sposob 2. Jak mas znajomego w sklepie komputerowym to popros o zrobienie klona partycji z orginalnego hp ---najlepiej z serii takiej jak twoj (niekoniecznie ten sam model)

Ja sprawdzalem juz sposob 1 i dziala(nie zawsze ale dziala 8/10 przypadkow jakie mialem)

Daj znac jak poszlo

Pozdro 200

Sorki za znaki ale nie pisze z pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

makaron

 

po 1

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwar...920&lang=en

nie widzę HP restore lub HP recovery

Co do DVD-DL płyta działa widać pliki

 

po 2

nie mam znajomego w sklepie

 

Co do strony HP to już tan trochę przesiedziałem ( min 4h )

gdybym znalazł rozwiązanie problemu to nie zawracałbym w głowy

 

 

carlisle

dzieki mysle ze pomoze

 

 

 

carlisle w tym samym czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlisle

dzięki za plik jeszcze nie sprawdzałem ale zrobię to jak będę miał chwile

 

co plyty dvd-dl sprawa sie wyjaśniła dlaczego sie niebotuje

 

ponieważ kopia wykonana pod windows'em nie jest płytą botowalną

tylko kopie utworzone w menadżerze recovery będą sie botować

 

krótko mówiąc pozostaje serwis HP tylko który to zrobi

Polska czy Niemczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Witam widze ze piszecie o Quickplayer.Kazdy ma ten sam problem .Ja szukalem kupe czasu i znalazlem mam stronke gdzie znajduje sie instalka i nei trzeba nic kombinowac instalujesz i masz tam sa 2 QuickPlay 2.3 i 3.0 a uaktualnienie ns 3.3 jest na stronce hp jak nie to sa na torrentach

http://downloads.asifism.com/ a pasword 0f01cdbc4a53231f8ccefd7070f64dd0 Mam nadzieje ze wam sie przyda :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...