Skocz do zawartości
MeHow

Turcja 2007 - Prosba O Porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bylem juz w Turcji 2 razy, kraj tak mi sie podoba, ze lece po raz 3. Prosze powiedzcie mi, czy oplaca sie bardziej brac dolary, czy euro? Na co uwazac? Ostatni raz bylem 3 lata temu i wiem, ze tam sie wszystko zmienia jak w kalejdoskopie, dlatego bede wdzieczny za wszystkie rady. Aha, lece do Alanyi - 5 wrzesnia.

 

Dziekuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w tym roku wlasnie w Alanya'i - kase mialem akurat w dolarach.

Jesli nie ma mozliwosci karty bankomatowej, to najlepiej wymieniac dolce/euro na liry i nimi placic - najmniej sie traci i problemow z reszta wtedy nie ma. A jak wiadomo, ceny sa czasem ruchome i zalezne od widzimisie sprzedawcy i twoich umiejetnosci negocjacyjnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla arabów i latynowsów targowanei to gra. Oni to uwielbiają. Z ceny wyjściowej potrafią zejść o 90%, ale taka zabawa musi potrwać, poczęstują herbatą itp. (oczywiście zależy co kupujesz)

 

Mnie za dwie szisze (mówie o tunezji, ale oni mentalności mają podobną) i jeszcze jakieś tam duperele zaproponowali że wezmą koleżankę i do tego co chciałem kupić dorzucą skuter właściciela :D

 

Ostatecznie zapłaciłem 20% tego co chciał, zostałem jego "best friend from BOLANDA" no i koleżnke też zatrzymałem. A skuter miał fajny ;)

 

A co do kasy to albo dolary, albo tak jak Ci radzili karte bank., ewentualnie wymień część kasy u nas, żebyś miał pierwszego wieczoru na drinki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lece do SIDE i biore głownie Euro i troche drobnych dolarow na te ich dolmusze i napiwki. Mam tez Konto w WBK<30 i chyba jest za darmo wybieranie kasy w bankomatach...ale musze to dokladnie sprawdzic i zrobic wywiad czy to sie oplaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była jakaś promocja jednego z banków na wiosnę, że wypłaty z bankomatów za granicą są darmowe w okresie wakacji, ale normalnie to się za to płaci opłatę, oraz % od transakcji, ale i tak się w większości przypadków opłac bardziej niż "kantory"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam radzę ostro zapić vódą by zabić ichniejszą florę bakteryjną bo zemsta sułtana jest masakryczna :D podstawowa zasada nie pić wody nie gotowanej nie jeść żarcia niewiadomego pochodzenia, kumpel w tym roku wylądował w szpitalu właśnie przez zemstę sułtana, tak go okropnie czyściło, że się odwodnił :lol:

 

a wódkę to mają okropną...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slavOK, ja to wszystko wiem. Biore ze soba z 2l i po obiedzie, sniadaniu, kolacji po 100gramm, zeby czystosc zostala zachowana! Bardziej sie boje o moja ukochana, zeby jej sie nic nie stalo, to by byla straszna rzecz. Ogolnie w Alanyi bede juz po raz trzeci, tak wiec mniej wiecej wiem o co chodzi z targowaniem i wychodzi mi to naprawde dobrze :), kiedys sie tak targowalem, ze koles zaproponowal mi prace za tysiac euro + kwaterunek miesiecznie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...