Skocz do zawartości
Johny-Bravo

Porzadna, Przewiewna Buda Do ~300 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wymiemilem sobie kompa, a ze poszlo na to troche kaski to z „oszczędności” postanowiłem zostawic stara bude. Niestety po zamontowaniu Infinity przy pierwszych probach O/C okazalo się ze to był blad. Zaczolem wiec „modowac” swoja stara bude w celu poprawienia wentylacji. Ta rzeczywiście się poprawila… problem w tym ze obudowa wyglada teraz jakbym ja zabral ze złomowiska. Jak ktos przyjdzie do mnie to az się wstydze wygladu swojego komputera :)

 

Postanowiłem ze jednak rzuce troche kaski i nowa budke jednak kupie.

 

Budżet jak w temacie: 300 zl to max, ale nie obraziłbym się jakby było taniej

 

Moje oczekiwania od obudowy (podane w kolejności od najważniejszej):

 

1. Ma ułatwić dobre chlodzenie procesora Scythe’owi Infinity gdyz zamierzem „troche” krecic

2. Chce żeby była „bazą pod cichego kompa” – nie planuje jakichs całkowicie niesłyszalnych wiatrakow czy innych szalenstw (tym bardziej ze to chyba nie możliwe jak ktos się bawi w OC), ale komp musi być cichy bo często jest wlaczony w nocy (p2p i te sprawy)

2. Wyglad … wiadmo ze to subjektywna sprawa, ale jakies tam ogolne wzorce estetyczne jednak są :)

3. Ma być solidna gdyz musi mi starczyc na dlugie lata

4. Cena - im mniej tym lepiej oczywiście, komp to przeciez nie jedyny mój wydatek :P

5. Bezsrubkowy montaż, zamontowany filt przeciwkurzowy i takie tam… fajnie jakby były ale obejde się i bez takich „luksusow”

 

Czekam na wasze rady

Pozdro

Johny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Chieftec - ostatnio pojawiają się nawet ładne budy tej firmy. Ja mam Chieftec BH-01B-B-B

 

Ma filtr z przodu w drzwiczkach, miejsce na wiatrak 120 mm , miejsce na 2x92 mm z boku, blacha 1mm , cyrkulacja jest doskonała ( mam 1x120mm ) .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaje swój głos również na chiefteca. Wszystkie z proponowanych modeli są bardzo podobnie wykonane, zasadnicza różnica tkwi w wielkości, a różnice cenowe skaczą o ~50zł. BH to wydatek ~200zł, LBX to ~250 no i jest jeszcze BigTower za ~300zł którego mam i również polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dotychczasowy odzew, ale...

Niestety te chiefteci co podaliscie odpadaja zupelnie gdyz nie spelnieja przede wszystkim pierwszego [i najwazniejszego warunku] - brak nawiewu z przodu wyklucza wydajne chlodzenie typu tower.

 

Swoja droga to zabawne ze polecacie Chiefteci, bo wlasnie swojego Infinity odkupilem od kolegi ktory nabyl bude chiefteca [chyba tego CH]. A sprzedal go wlasnie dlatego ze w tej obudowie Infinity mu sie sprawowalo slabiutko, po zamonotowaniu tuby powietrznej z boku boxowy cooloer mial niemal takie same wyniki jak ten scythe... LOL. Teraz chyba mial kupic andy samuraja.

 

Poza tym te chiefteci dla mnie sa mocno przereklamowane, bo zawieszeniu dysku na tych kolkach obudowa wpadala w taki rezonans ze sie nie dalo wysiedziec. A ze nie ma mozliwosci zawieszenia tam dyskow na szelkach to musial polozyc dysk na gabce... :lol2: Wiec okazuje sie ze glowny argument za obudowami chiefteca podawany na forach komputerowych: gruba blacha = brak wibracji okazal sie mitem :unsure:

 

Tak wiec czekam na dalsze propozycje.

 

Pozdrawiam

Johny

Edytowane przez Johny-Bravo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dotychczasowy odzew, ale...

Niestety te chiefteci co podaliscie odpadaja zupelnie gdyz nie spelnieja przede wszystkim pierwszego [i najwazniejszego warunku] - brak nawiewu z przodu wyklucza wydajne chlodzenie typu tower.

 

Swoja droga to zabawne ze polecacie Chiefteci, bo wlasnie swojego Infinity odkupilem od kolegi ktory nabyl bude chiefteca [chyba tego CH]. A sprzedal go wlasnie dlatego ze w tej obudowie Infinity mu sie sprawowalo slabiutko, po zamonotowaniu tuby powietrznej z boku boxowy cooloer mial niemal takie same wyniki jak ten scythe... LOL. Teraz chyba mial kupic andy samuraja.

 

Poza tym te chiefteci dla mnie sa mocno przereklamowane, bo zawieszeniu dysku na tych kolkach obudowa wpadala w taki rezonans ze sie nie dalo wysiedziec. A ze nie ma mozliwosci zawieszenia tam dyskow na szelkach to musial polozyc dysk na gabce... :lol2: Wiec okazuje sie ze glowny argument za obudowami chiefteca podawany na forach komputerowych: gruba blacha = brak wibracji okazal sie mitem :unsure:

 

Tak wiec czekam na dalsze propozycje.

 

Pozdrawiam

Johny

Ja dysk mam w zatoce 5,25 cala w Scytche Disk Stabilizer. Co do nawiewu z przodu - bzdura - po pierwsze od wyciągania powietrza z najcieplejszego miejsca jest 120 mm z tyłu , po drugie za nawiew z przodu mogą robić 2x 92mm tylko po co skoro 1x120 z tyłu przy 1000 RPM wystarcza :lol: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dysk mam w zatoce 5,25 cala w Scytche Disk Stabilizer.

Super, tylko ze wtedy nie ma na dysk zadnego nawiewu...

Co do nawiewu z przodu - bzdura - po pierwsze od wyciągania powietrza z najcieplejszego miejsca jest 120 mm z tyłu , po drugie za nawiew z przodu mogą robić 2x 92mm tylko po co skoro 1x120 z tyłu przy 1000 RPM wystarcza :lol:

No sorry, ale teraz to wlasnie bzdura powialo. 2 boczne wentyle robia Ci nawiew z przodu? Ciekawe jak skoro wieja z jednego boku na drugi... ile powietrza moze sie z tego obiegu dostawac do srodka? 10%? Nawet jesli, to jego wplyw na chlodzenie bedzie mniej wiecej zerowy.

 

Teraz mam w kompie dwa wiatraki 12cm jeden z tylu na "powiekszonej dziurze" drugi z przodu zamontowany na gumkach recepturkach w klatce 5.25" na wysokosci Infinity [oczywiscie musialem wyjac 3 zaslepki napedow 5.25 - dlatego wyglada to jak wyglada]. I tak sie sklada ze kiedy chodza oba to temperatura procka - E4400, ustawienia stockowe - ma zaledwi pare stopni wiecej od temperatury w pokoju, kiedy wylacze przedni wentyl to temp. rosnie o jakies 5 stopni, kiedy dodatkowo zaslonie te dziure zaslepkami na napedy to rosnie o kolejne 2. Podane wartosci dotycza pracy w IDLE - zapewne w stresie te roznice zwieksza sie dwukrotnie.

 

WIEC PROSZE CIE NIE OPOWIADAJ MI SWOICH TEORI WYSSANYCH Z PALCA ZE NAWIEW CHLODNYM POWIETRZEM NA PROCKA Z PRZODU NIC NIE DAJE!

 

Edit:

Dodam ze uzywam na razie takich wentytorow. Ale jak zmienie bude to wymienie je na fandery bo sa niestety troche za glosne [chociaz wieja calkiem niezle]

Edytowane przez Johny-Bravo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko ze wtedy nie ma na dysk zadnego nawiewu...

 

No sorry, ale teraz to wlasnie bzdura powialo. 2 boczne wentyle robia Ci nawiew z przodu? Ciekawe jak skoro wieja z jednego boku na drugi... ile powietrze moze sie z tego dostawac do srodka? 10%? Nawet jesli - jego wplyw na chlodzenie bedzie mniej wiecej zerowy.

 

Teraz mam w kompie dwa wiatraki 12cm jeden z tylu na "powiekszonej dziurze" drugi z przodu zamontowany na gumkach recepturkach w klatce 5.25" na wysokosci Infinity [oczywiscie musialem wyjac 3 zaslepki napedow 5.25 - dlatego wyglada to jak wyglada]. I tak sie sklada ze kiedy chodza oba to temperatura procka - E4400, ustawienia stockowe - ma zaledwi pare stopni wiecej od temperatury w pokoju, kiedy wylacze przedni wentyl to temp. rosnie o jakies 5 stopni, kiedy dodatkowo zaslonie te dziure zaslepkami na napedy to rosnie o kolejne 2. Podane wartosci dotycza pracy w IDLE - zapewne w stresie te roznice zwieksza sie dwukrotnie.

 

WIEC PROSZE CIE NIE OPOWIADAJ MI SWOICH TEORI WYSSANYCH Z PALCA ZE NAWIEW CHLODNYM POWIETRZEM NA PROCKA Z PRZODU NIC NIE DAJE!

Z tego co piszesz wynika że ten Twój cooler na froncie robi bardziej za nawiew na infinity niż typowy nawiew na bude który to reguły znajduje się na samym dole frontu i dmucha na dyski a nie na wysokości procesora, a to jest różnica, dlatego po jego wyłączeniu temperatura na procku rośnie Ci o 5*, bo infinity traci bezpośredni nawiew.

Jasne że nawiew od przodu poprawia wentylacje, ale przesadą jest gadanie że ma on nie wiadomo jaki wpływ na wentylacje obudowy i temperaturę procesora. Dobry cooler na tyle robi wystarczający przeciąg w budzie i bez nawiewu z przodu, pod warunkiem że nie jest łapane lewe powietrze gdzieś w tylnych partiach obudowy, o co trzeba samemu zadbać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko ze wtedy nie ma na dysk zadnego nawiewu...

 

No sorry, ale teraz to wlasnie bzdura powialo. 2 boczne wentyle robia Ci nawiew z przodu? Ciekawe jak skoro wieja z jednego boku na drugi... ile powietrza moze sie z tego obiegu dostawac do srodka? 10%? Nawet jesli, to jego wplyw na chlodzenie bedzie mniej wiecej zerowy.

 

Teraz mam w kompie dwa wiatraki 12cm jeden z tylu na "powiekszonej dziurze" drugi z przodu zamontowany na gumkach recepturkach w klatce 5.25" na wysokosci Infinity [oczywiscie musialem wyjac 3 zaslepki napedow 5.25 - dlatego wyglada to jak wyglada]. I tak sie sklada ze kiedy chodza oba to temperatura procka - E4400, ustawienia stockowe - ma zaledwi pare stopni wiecej od temperatury w pokoju, kiedy wylacze przedni wentyl to temp. rosnie o jakies 5 stopni, kiedy dodatkowo zaslonie te dziure zaslepkami na napedy to rosnie o kolejne 2. Podane wartosci dotycza pracy w IDLE - zapewne w stresie te roznice zwieksza sie dwukrotnie.

 

WIEC PROSZE CIE NIE OPOWIADAJ MI SWOICH TEORI WYSSANYCH Z PALCA ZE NAWIEW CHLODNYM POWIETRZEM NA PROCKA Z PRZODU NIC NIE DAJE!

 

Edit:

Dodam ze uzywam na razie takich wentytorow. Ale jak zmienie bude to wymienie je na fandery bo sa niestety troche za glosne [chociaz wieja calkiem niezle]

cvyt:"WIEC PROSZE CIE NIE OPOWIADAJ MI SWOICH TEORI WYSSANYCH Z PALCA ZE NAWIEW CHLODNYM POWIETRZEM NA PROCKA Z PRZODU NIC NIE DAJE!"

 

Bo nic nie daje :lol: Masz manię pakowania masy wentylatorów bez zastanowienia się. Za "nawiew chłodnym powietrzem na procka" odpowiada wentyl przymocowany po prawej stronie chłodzenia typu "tower"

 

A co do cyt:"No sorry, ale teraz to wlasnie bzdura powialo. 2 boczne wentyle robia Ci nawiew z przodu? Ciekawe jak skoro wieja z jednego boku na drugi... ile powietrza moze sie z tego obiegu dostawac do srodka? 10%? Nawet jesli, to jego wplyw na chlodzenie bedzie mniej wiecej zerowy"

to się zgadzam w 100% {pod warunkiem że nie skierujesz strumienia "do centrum"} - ale będziesz miał coś co się kręci z przodu - tak lubisz .... prawda ? :wink:

 

ps. ja mam tylko wentyl z tyłu i temp. CPU (X2 3600+ 1,3 volt) jest jedynie o 3,5 stopnia wyższa niż w pokoju ( procesor 31 , chłodzenie AC Freezer ~1300 RPM 92 mm (automat) , wentyl tylny 120 mm AC 12L (1000 RPM ) a termometr pokojowy postawiony na obudowie 27,5 )

 

ps. cyt:"Super, tylko ze wtedy nie ma na dysk zadnego nawiewu..." - przy temp. otoczenia jak podałem wyżej ( 27,5 st. ) mój seagate ( raczej gorące dyski ) ma bez nawiewu 45 st. - max bezpieczna temp. pracy jaką przewiduje producent to 60 st. ... więc po co mi nawiew ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wynika że ten Twój cooler na froncie robi bardziej za nawiew na infinity niż typowy nawiew na bude który to reguły znajduje się na samym dole frontu i dmucha na dyski a nie na wysokości procesora, a to jest różnica, dlatego po jego wyłączeniu temperatura na procku rośnie Ci o 5*, bo infinity traci bezpośredni nawiew.

Troche pomniejszasz jego role… on przeciez dmucha jeszcze na RAM, chipset mobo a od niedawna również dysk, gdyz wyjolem go z dedykowanej „klatki HDD” i położyłem na gabce [a raczej dwoch zmywakach do naczyn] w klatce 5.25”. Czyli w zasadzie dmucha powietrzem na wszystkie najwazniesze [jeśli chodzi o chlodzenie] elementy poza GPU.

 

I zgodze się z toba ze wentyle montowane na samym dole obudowy są najczesniej mniej wydajne – mój stary wyjec 80mm zamontowany na dole budy chłodził tylko dysk i odrobine dmuchal na chipset oraz radiator GPU. Chociaz mysle ze nie musi tak być – wszystko zalezy jak to producent obudowy to rozwiaze.

 

Jasne że nawiew od przodu poprawia wentylacje, ale przesadą jest gadanie że ma on nie wiadomo jaki wpływ na wentylacje obudowy i temperaturę procesora.

Jeśli jest to „dobry” nawiew to ma on duzy wpływ na chlodzenie… i nie przekonasz mnie ze jest inaczej – po prostu widze co się stalo z temperaturami odkad zamontowałem ten wentyl z przodu.

 

Bo nic nie daje :lol: Masz manię pakowania masy wentylatorów bez zastanowienia się. Za "nawiew chłodnym powietrzem na procka" odpowiada wentyl przymocowany po prawej stronie chłodzenia typu "tower"

Teraz to już kompromitujesz chlopie, widac ze z chlodzeniem komputera to Ty nie miałes zbyt wiele doczynienia… co gorsza nawet z podręcznikiem od fizyki z gimnazjum jestes „na bakier”. Radze troche poszerzyc swoja wiedze w temacie zanim zaczniesz zgrywac na forum mastaha.

 

to się zgadzam w 100% - ale będziesz miał coś co się kręci z przodu - tak lubisz .... prawda ? :wink:

Patrz akapit wyzej – nie wiem kto z kogo tutaj powinien sobie szydzic…

 

przy temp. otoczenia jak podałem wyżej ( 27,5 st. ) mój seagate ( raczej gorące dyski ) ma bez nawiewu 45 st. - max bezpieczna temp. pracy jaką przewiduje producent to 60 st. ... więc po co mi nawiew ?

Max. bezpieczna temperatura dla procesorow to najczesiej ok. 70*, czy to znaczy ze mam sprzedac Infinity i powrocic do boxowego chlodzenia? Przeciez takiej temperatury procek nie będzie miał nawet na boxie [oczywiście bez OC]. Ciekaw jestem jednak ile by wytrzymal taki CPU gdyby miał na codzien pracowac w takiej temperaturze, a ile dysk osiągający temperatury 60*…

Oczywiście nie twierdze ze temperatura 45st to za duzo… po prostu to co napisałeś to żaden argument.

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

Wogole to zrobil się offtopic chyba, nie?

 

Swoje wymagania co do obudowy już podalem, jak wg. mnie wyglada ta „dobra wentylacja” tez już chyba troche wymyśliłem.

 

Czekam na jakies propozycje caly czas :)

Edytowane przez Johny-Bravo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już kompromitujesz chlopie, widac ze z chlodzeniem komputera to Ty nie miałes zbyt wiele doczynienia… co gorsza nawet z podręcznikiem od fizyki z gimnazjum jestes „na bakier”. Radze troche poszerzyc swoja wiedze w temacie zanim zaczniesz zgrywac na forum mastaha.

Nie chcę robić OT ale z licencjatu fizyki informatycznej dostałem BDB ( praca dyplomowa ) a średnią mam ponad 4 ... a z chłodzeniem PC miałem do czynienia nie mało o czym świadczą moje rezultaty przy stosunkowo małym nakładzie finansowym - koniec OT i nie wyjeżdżaj na mnie więcej z tekstami typu : " od fizyki z gimnazjum jestes „na bakier” " bo jak tak delikwent mający scytche infinity i potrzebujący skierowanych na niego dwóch wiatraków 120mm aby uzyskać przyzwoitą efektywność chłodzenia CPU na mnie mówi to mi skacze ciśnienie :lol:

 

Dowodem efektywności mojego sposobu chłodzenia są wyniki/temperatury które podałem ( jakieś wątpliwości ? - masz liczby ... )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pomniejszasz jego role… on przeciez dmucha jeszcze na RAM, chipset mobo a od niedawna również dysk, gdyz wyjolem go z dedykowanej „klatki HDD” i położyłem na gabce [a raczej dwoch zmywakach do naczyn] w klatce 5.25”. Czyli w zasadzie dmucha powietrzem na wszystkie najwazniesze [jeśli chodzi o chlodzenie] elementy poza GPU.

A może wiać sobie nawet na Twoje stopy i głowe tylko nie wiem co to ma do rzeczy, w każdej obudowie można zamontować sobie wentylator który będzie wiał gdziekolwiek zapragniesz a przecież pytasz o budy z seryjnymi rozwiązaniami chłodzenia czyż nie?

Jak tak bardzo zależy ci na tym froncie to kup sobie CoolerMastera za 200zł z 2x120mm, do tego Scytche Kama Bay do zatok 5.25 i masz problem z głowy, bo za 300zł nie kupisz takiego cudaka co ci będzie na towera od frontu dmuchał i jeszcze na co tam pisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3HDD w szefie CH i nawet jak kazdy z nich czyta pliki (ciagle jak i porozrzucane na calym dysku) to nic nie czuc od budy. ba! nie rezonuje od 1.7kW subwooferow jakie byly w okolicy jak prowadzilem imprezy w szkole.

 

Co do chlodzenia procka- wstaw se 92mm nad procka i tunel powietrzy przyfiksowany do wiatraka od boksa. bezposredni nawiew masz. i w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle, szczerze mowiac to juz mi sie nie chce z toba gadac. Mowisz ze dobry jestes z fizyki? Ok, niech Ci będzie… nie będę się z toba spieral, po prostu nie chrzan takich głupot ze nawiew z przodu nic nie daje, bo takim gadaniem zaprzeczasz wlasnie tej swojej wiedzy.

 

Inna sprawa ze w tej swojej wspanialej budzie nie masz jak tego sprawdzic… ale to nie usprawiedliwia wcale wyglaszanych przez Ciebie chybionych teorii.

 

Jeden wentyl z tylu to wg. Ciebie doskonala wentylacja budy? Super – to po co ja bede wydawac 300 zl skoro dzisiaj co druga obudowa za 80 ma 12x12 na tyle.

 

A może wiać sobie nawet na Twoje stopy i głowe tylko nie wiem co to ma do rzeczy, w każdej obudowie można zamontować sobie wentylator który będzie wiał gdziekolwiek zapragniesz a przecież pytasz o budy z seryjnymi rozwiązaniami chłodzenia czyż nie?

Jak tak bardzo zależy ci na tym froncie to kup sobie CoolerMastera za 200zł z 2x120mm, do tego Scytche Kama Bay do zatok 5.25 i masz problem z głowy, bo za 300zł nie kupisz takiego cudaka co ci będzie na towera od frontu dmuchał i jeszcze na co tam pisałeś.

 

Najlepiej żeby miala taka wentylacje zrobiona fabrycznie, lub przynajmniej „ułatwiała” takie rozwiązania we wlasnym zakresie. Np. pomysl z calym frontem z siatki półprzepuszczalnej w podanym powyżej Sharkoon Rebel 9 bardzo mi się podoba.

 

Odnośnie tego Scythe Kama Bay – to bardzo fajna rzecz, nawet nie wiedziałem ze takie cos można kupic. Problem w tym ze wentylator który tam daja zupełnie mi nie pasuje. Wolalbym cos z z większym RPM przy 12V gdyz wentyle planuje poldaczyc do panelu sterującego z potencjometrem. Taki fander który ma zakres obrotow 600-1400 [czy cos kolo tego] zdecydowanie bardziej by mi pasowal do takiego rozwiązania. A zakup tego urzadzonka za 50 zl i do tego jeszcze wentyl za 40 nie bardzo mi się kalkuluje.

 

Mówiąc coolermaster za 200 zl miałeś na mysli 2729073[/snapback]

2729265[/snapback]
Jakoś mam takie dziwne wrażenie, że Johny Bravo założył tylko po to ten wątek aby użytkownikom "Szefów" pokazać jakim to badziewiem są te obudowy...

Tak hill70, to początek globalnego spisku skierowanemu przeciwko budom Chiefteca oraz ich posiadaczom … hahaha :D

 

A tak na powaznie, to nigdzie nie mowilem ze te budy są badziewne. Tylko nie wciskajcie mi kitow ze maja dobrą wentylacje :) [przynajmniej te o których była nowa]

 

EDIT:

Co do chlodzenia procka- wstaw se 92mm nad procka i tunel powietrzy przyfiksowany do wiatraka od boksa. bezposredni nawiew masz. i w czym problem?

 

W przypadku chlodzenia boxowego [lub innych gdzie tego rodzaju: np. AC Alpine, THERMALTAKE TMG A2/I2, Scythe Andy] tunel powietrzny uwazam za tak samo wazny, jak nawiew z przodu dla chlodzenia typu "Tower". I w tym wypadku nawet nie potrzeba montowac wentylatora na sciance obudowy, poniewaz jezeli tunel jest dobrze "wymierzony" i w odpowiednim miejscu zamontowany to wentyl procka sam bedzie sobie ciagnol zimnne powietrze z zewnatrz.

 

Naprawde nie musisz mi tego mowic gdyz wiem to nie od dzis i z powodzeniem uzywalem takiej tuby w starym kompie gdzie mialem chlodzenie boxowe. Niestety zostala mi po nim jeszcze dziura z boku obudowy o ktora sie mozna latwo skaleczyc - co jest jednym z powodow dla ktorych chce zmienic obudowe.

 

Tylko ze przeczytaj uwaznie pierwszy post - ja mam teraz scythe'a infinity - a do takiego coolera trudno byloby wyprowadzic tunel powietrzny z boku obudowy :)

Edytowane przez Johny-Bravo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Johny-Bravo jesteś tu nowym użytkownikiem, więc mógłbyś się wykazać odrobina kultury i nie obrażać stałych bywalców forum. @Kyle już nieraz wykazał się wiedzą i doświadczeniem, a "jego" teorię może udowodni Ci ten artykuł:

http://icrontic.com/articles/pc_airflow_heat_cooling_guide

 

Jeśli jednak zdecydowany jesteś na projekt z wiatrakiem z przodu, to może zainteresuje Cie to co zrobiłem z moim quarterback (teraz wygląda troche inaczej ale wiatrak na razie jeszcze tam siedzi, choć pewnie już niedługo wywędruje chłodzić grafike albo NB):

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2536724

 

Oczywiście tą metalową płytkę przyciąłem tak by pasowała do obrysu wiatraka.. Poza tym z przodu na prawie całej wysokości znajduje się filtr rajstopowy..

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika
Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...