Jump to content
Wojtek14

[hdd] Dziwne Uszkodzenie Dysku - Czy To Możliwe ?

Recommended Posts

Witam

 

Od jakiegos czasu dysk przy włączaniu zaczyna harczeć i to bardzo głośno - wtedy system nie chce wstać, komp zachowuje się tak jakby nie było dysku. Innym razem wszystko startuje pięknie i chodzi bez problemu. Po sprawdzeniu dysku programami diagnostycznymi raporty są piękne i różowe, tzn. wszystko wg programów jest ok. Czy możliwe jest (to moja hipoteza), że silniczek, albo coś typowo mechanicznego się psuje ? I czy to podlega pod gwarancję WD ? I jak ew. uzasadnić wysyłkę do serwisu ?

 

A no i jest jeszcze jedna sprawa - przykładowo stwierdzam uszkodzenie dysku, jest na gwarancji, ale już tylko u producenta, nie w sklepie - gdzie go wysyłam i co do niego dołączam ? I ostatnia sprawa - ja do tego dysku mam tylko kartę gwarancyjną, tzn. sklep wydaje taki rachunek i kartę gwarancyjną w jednym - czy to wystarczy ? Jest tam data zakupu, pieczątka sklepu itp.

Edited by Wojtek14

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ogóle cała sprawa jest komiczna. SMART wykazał, że dysk jest sprawny. Podkusiło mnie, żeby podłączyć kompa bezpośrednio do sieci bez listwy i problem zniknął jak ręką odjął... tego jeszcze nie było, a ja szukałem usterek w kompie xD. Po południu znów podłączę go pod listwę i zobaczę co się będzie działo, ew. później spróbuję na innej.

 

Sorry, że tak długo to trwało, ale sprawdzałem cały komp cal po calu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...