Jump to content
Wojtek14

[hdd] Dziwne Uszkodzenie Dysku - Czy To Możliwe ?

Recommended Posts

Witam

Od jakiegos czasu dysk przy włączaniu zaczyna harczeć i to bardzo głośno - wtedy system nie chce wstać, komp zachowuje się tak jakby nie było dysku. Innym razem wszystko startuje pięknie i chodzi bez problemu. Po sprawdzeniu dysku programami diagnostycznymi raporty są piękne i różowe, tzn. wszystko wg programów jest ok. Czy możliwe jest (to moja hipoteza), że silniczek, albo coś typowo mechanicznego się psuje ? I czy to podlega pod gwarancję WD ? I jak ew. uzasadnić wysyłkę do serwisu ?

A no i jest jeszcze jedna sprawa - przykładowo stwierdzam uszkodzenie dysku, jest na gwarancji, ale już tylko u producenta, nie w sklepie - gdzie go wysyłam i co do niego dołączam ? I ostatnia sprawa - ja do tego dysku mam tylko kartę gwarancyjną, tzn. sklep wydaje taki rachunek i kartę gwarancyjną w jednym - czy to wystarczy ? Jest tam data zakupu, pieczątka sklepu itp.

Edited by Wojtek14

W ogóle cała sprawa jest komiczna. SMART wykazał, że dysk jest sprawny. Podkusiło mnie, żeby podłączyć kompa bezpośrednio do sieci bez listwy i problem zniknął jak ręką odjął... tego jeszcze nie było, a ja szukałem usterek w kompie xD. Po południu znów podłączę go pod listwę i zobaczę co się będzie działo, ew. później spróbuję na innej.

Sorry, że tak długo to trwało, ale sprawdzałem cały komp cal po calu.