Skocz do zawartości
M4ciek

Udostępnianie Plików Xp I Vista

Rekomendowane odpowiedzi

sytuacja w skrócie na stan obecny:

- stacjonarka z XP Professional, wyłączone proste udostępnianie plików, stworzone konto gość, net24 udostępniany systemowo na laptopa

[L] - laptop z Vistą, jedynie stworzone konto gość, net działa :P

 

jedna grupa robocza, oba kompy widzą się wzajemnie ale udostępniać plików nie mogę :mur: coś co powinno być proste jak konstrukcja cepa i po prostu działać wymaga grzebania a i tak suma sumarum nie działa jak powinno...

 

udostępniłem po jednym folderze na obu i [L] no i próbując wejść z jednego na drugi (obojętnie z którego na który) pojawiał się błąd jak poniżej:

Dołączona grafika

 

stworzyłem więc konta gości na obu (systemy praktycznie czyste wcześniej nie modyfikowane zupełnie w zakresie sieci) i próbuję dalej: tym razem wywala błąd

\\nazwa_kompa nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu.

Błąd logowania: użytkownikowi nie przyznano żądanego typu logowania na tym komputerze.

 

Po googlowaniu doszedłem do tego:

konsola zasady zabezpieczeń lokalnych -> Przypisywanie praw użytkownikom i szukamy zasady odmowa do tego komputera z sieci. trzeba wywalić konto gościa (w XP istotnie była ta pozycja, w Viście pusto). Potem opcja Zasady uzyskiwanie dostępu do tego komputera z sieci i tam dodajemy grupę użytkowników wszyscy.

 

Tak też zrobiłem, ale wywala się błąd i informacja o nie zapisaniu tych zmian :damage_wall:

 

Mimo nie zapisania tych zmian efekt obecnie jest taki, że wchodząc z na [L] czy odwrotnie widać udostępniony folder na maszynie po drugiej stronie kabla ;) i wchodząc w niego widać zawartość, ale w podfoldery tego folderu dostać się nie mogę (wywala "Odmowa dostępu")

 

Pomóżcie co dalej bo już mnie coś strzela.... :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, dodałem grupę "Wszyscy" w zakładce Zabezpieczenia i pomogło...

 

ale tak na zdrowy rozum - czy za każdym razem konieczne jest takie że tak powiem pieprzenie się z ustawieniami? bo aż mi się wydaje że poszedłem jakąś okrężną drogą zapominając może o 1 kliknięciu gdzieś po drodze...

 

do tej pory w przypadku XP <-> XP to działało - jedynie uruchamiałem tego prostackiego kreatorka połączeń i całość udostępniania kończyła się na etapie wyboru folderów (nawet nie pamiętam czy musiałem w ogóle cokolwiek więcej robić) - a na pewno nie było modyfikacji zabezpieczeń nie mówiąc o modyfikacjach w sekcji "zasady zabezpieczeń lokalnych"

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, dodałem grupę "Wszyscy" w zakładce Zabezpieczenia i pomogło...

 

ale tak na zdrowy rozum - czy za każdym razem konieczne jest takie że tak powiem pieprzenie się z ustawieniami? bo aż mi się wydaje że poszedłem jakąś okrężną drogą zapominając może o 1 kliknięciu gdzieś po drodze...

 

do tej pory w przypadku XP <-> XP to działało - jedynie uruchamiałem tego prostackiego kreatorka połączeń i całość udostępniania kończyła się na etapie wyboru folderów (nawet nie pamiętam czy musiałem w ogóle cokolwiek więcej robić) - a na pewno nie było modyfikacji zabezpieczeń nie mówiąc o modyfikacjach w sekcji "zasady zabezpieczeń lokalnych"

mam ten sam problem tyle, ze 2x xp :(( net dzielony przez router bezprzewodowo, moglbys mi wytlumaczyc prosciej jak to zrobic zeby sie widzialy ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...