Skocz do zawartości
Verter

Amd --> Intel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja dotychczasowa konfiguracja taka jak w sigu. Mam do dyspozycji 900 zł. i teraz pytanie... czy opłaca sie za taką sumę przejść na intela (oczywiście z C2D i płyką do dobrego OC) potem jak sprzedam dotychczasowe mobo to pewnie zmienie pamiątki. Co o tym sądzicie? Aha.. jeśli to ma sens to jaką mobo wziąć? Myśle ze procek E4400 by był dość ok... Prosze o propozycje.

Edit:

Może zmienić procka na tej płycie i pamięci? Pomysł może i nieciekawy ale wyjdzie troche taniej:)

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem sie nad F3 ale w sklepie w miescie u siebie nigdzie mi go nie sprowadzą bo "nie ma" a na trytonie kosztuje 288 zł z przesyłką bedzie 300. Pamięci mam słabe wymieniłbym na jakies inne 667 (moje max sie kręcą do 750 :( ) a grafa.. ta jest spoko:D na razie niech mi służy; poczekam jak stanieją 8800 o 50% :D

P.S. czy te 300 zł opłaca sie władować w AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zostac przy AMD to tak jak wyżej weź X2 3800+ F3. No chyba, że bardzo chcesz to możesz wziąć MSI P35 NEO2-FIR + np. E4400 czy E2180 czy nawet E6750 jak będziesz chciał więcej wydać ;). Co do pamiątek do wedle uznania (czy je zmienisz na lepsze czy nie) możesz wziąc np. Kingmaxy 1066 czy a-data extreme, ale teraz minimum i optimum przy takim konfigu to 2GB.

 

Ale też ogólnie sądzę, że warto wziąć X2 3800+ F3. Masz przecież dobrą płytę główną, więc OC będzie łatwe ;).

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj troche, grzesiu pisal, ze moze bedzie mial f3 w ludzkich cenach ;)

A jak w trytonie podskoczy znow ceka i grzesiu nie będzie miał tych procków to juz tylko przesiadka na intela zostaje. :D

Pamieci moglbys wziac Kingmax 1066MHz poki sa.

co do pamięci to raczej wziąłbym OCZe chcoairz te kingmax'y nie wyglądają źle.. myśle że 800 MHz pamięci mi wystarczą:)

 

Edit:

Może poczekać i ruszać cos w tej kwestii w przyszłym roku? :unsure:

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz.. przespie sie z tym 2 noce i albo kupie F3+jakies dobre pamięci 2 GB+zasilacz (amacrox warior 450W) albo zostawie to co mam i jak jakaś kasa wpadnie to w przyszłym roku przejde na intela. jak będe miał jeszcze jakieś pytania/ wątpliwości to się odezwe w tym temacie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są 667, ale nie zrobią 800.. 765 juz nie było stabilnie:/ (2,1V, 5-5-5-15); raczej preferował bym już 2 GB a nie chce dokupywać takich tylko ainwestować w coś lepszego, co będzie można w niedalekiej przysz;lości rozszerzyć do 4 GB. a co do procka.. to raczej tego najslabszego bym nie bral (e2140), to sie mija z celem, bo porównując to wystarczy mi spokojnie ten X2 3800+- a to by było bez zmiany płyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sądzicie.. czy w przyszłym roku też będzie spora obniżka cen tak jak z roku 2006 na 2007? bo w tamtym roku bylo wszystko duuzo drozsze :P

po wyjsciu k10 pewnie sporo poleca ceny x2 tak samo u intela po premierze penryna. choc najwiecej pewnie e6000, bo co tu obnizac z 200-300 zł. po prostu procki wyjda z produkcji i tyle, a nowe zastapia stare. Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...