Skocz do zawartości
xacti

Plyta Glowna Na Slot 1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

Poszukuje plyty glownej na slot 1, na ktorej bede mogl zmieniac fsb duzo powyzej 150 :) Najlepiej jak by byla tez zmiana napiecia na procesor ;)

 

Cena - ? Nie wiem ile moze kosztowac taka mobo , poleccie cos a ja popatrze na ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Na slot 1 to raczej tylko oparte na BX znajdziesz. Tylko tutaj trudno o wysokie fsb - najszybsze procesory pod s1 miały fsb 100mhz. Jeśli chodzi o magistralę 150 to raczej kontroler dysku nie wyrobi, ale reszta powinna być OK. A polecam asus p2b lub Aopen ax6bc - ta ostatnią miałem (mam) i całkiem fajna płytka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nieintelowskim chipie moze być :?:

Jak tak to IMO najlepsza z takich (non-Intel) na SLOT1 - ASUS P3V4X na FSB=150 powinna iść (jak proc pozwoli) nawet przy słabych pamięciach, bo jak to VIA pozwala na asynchroniczne taktowanie FSB:RAM, i takie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P3B-F - ale tylko do 150MHz, przynajmniej tyle leci z moim procem P2 350MHz. Większego dzielnika nie znalazłem w biosie.

Takie coś wynalazłem na szybko - wydajesię być nawet lepsze

 

http://allegro.pl/item228669404_intel_bx_a..._proc_wawa.html

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB od 83 do 200MHz z krokiem co 1MHz oraz dzielniki do PCI/AGP.

To chyba wystarczy ;)

 

Co do BX6:

 

Ponieważ płyta ABit BX6 jest wyposażona w chipset 440BX Intela, oficjalnie obsługuje maksymalny zegar szyny FSB jedynie 100 MHz. Wszystkie inne szybkości przekraczające 100-MHz limit powodują pracę portu AGP i innych urządzeń poza specyfikacją.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha :) Nie wiedzialem ze na slot 1 bedzie cos takiego jak dzielnik pci/agp :D

Moze ktos z was uzytkowal tego BE6 i moze powiedziec jakie FSB osiagal?

 

No i jakie ma ta plyta mozliwosci oc pamieci? Pozatym jak rozkalada sie mozliwosci podnoszenia napiecia na podzespoly :)

 

I czytalem teraz troche o tych be6, wiec ktora dokladnie wybrac? Bo sa jakies z roznymi kontrolerami dyskow... Najlepiej jak byscie powiedzieli ktora brac z tych co teraz sa na allegro (Pare padnietych, ale ze 3 sa dobre. Z tego co widzialem to jedna to BE6 I, a pozostale II.) :)

Oczywiscie jesli kupie i nie bedzie dobrze dzialac, to mozna wymienic... Ale chcialbym od razu kupic cos dobrego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak trochę OT poczytałem o tej płycie, a jako że mam w domu 3 niesprawne płyty na s. 370 to postanowiłem kupić sobie tą. Jest razem z przejściówką SLOT1/PGA370 czyli włożę tam jakiegoś procka na s. 370 :). Jak mi dojdzie i potestuję to napiszę coś więcej o niej. W sumie kupiłem ją z prockiem Celeronem 466 i z przejściówka za 35zł (z wysyłką za 45zł). Jak będzie sprawna to będzie fajnie. Wystarczyło tylko napisać do sprzedającego, że cena kup teraz jest za wysoka (było 45 + wysyłka) i jeśli obniży ją o 10zł to kupię od razu. Już po chwili miałem odpowiedź, że się zgadza czyli Tobie polecam zrobić tak samo :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym bral, ale nie dostalem odpowiedzi na poprzednie pytania :P

A bez tego ani rusz ;)

 

Aha :) Nie wiedzialem ze na slot 1 bedzie cos takiego jak dzielnik pci/agp :D

Moze ktos z was uzytkowal tego BE6 i moze powiedziec jakie FSB osiagal?

 

No i jakie ma ta plyta mozliwosci oc pamieci? Pozatym jak rozkalada sie mozliwosci podnoszenia napiecia na podzespoly :)

 

I czytalem teraz troche o tych be6, wiec ktora dokladnie wybrac? Bo sa jakies z roznymi kontrolerami dyskow... Najlepiej jak byscie powiedzieli ktora brac z tych co teraz sa na allegro (Pare padnietych, ale ze 3 sa dobre. Z tego co widzialem to jedna to BE6 I, a pozostale II.) :)

Oczywiscie jesli kupie i nie bedzie dobrze dzialac, to mozna wymienic... Ale chcialbym od razu kupic cos dobrego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...