Skocz do zawartości
Przemol

!!!!!!!TESTY!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gry. Sa one takim testerem gdzie mozna wziac pod uwage wszystkie podzespoly komputera. Jak chodzi plynnie na w miare max ustawieniach, gra ktora jest ogolnie uwazana za wymagajaca to mamy spoko sprzet. Jezeli nie to czas pomyslec nad upgrade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś wiarygodny test wydajności naszych kompów :?:  

 

 

 

podrawiam !

Nie istnieje i nie będzie istniał (chodź np. 3DMark jest niezły). Myślę, że najlpszym rozwiązaniem jest porównywanie wydajności komputerów poprzez sprawdzenie kompa w różnych programach. Można użyć 3DMarka (jako test do D3D) i np. chyba VulpineMark'a do OpenGL'a - albo Q3A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej popularnym testem występującym na każdej platformnie Windows jest poczciwy kalkulator :) Uruchamiasz 100000! ( ! = silna czyli 1*2*3*4*5.......) i czekasz na wynik. Zależy od kompa, ale na Duronie 800 miałem ok. 4:30, a na XP mam 2:15 (może 2:30 już nie pamiętam).

Grafiki tak nie przetestujesz, ale zawsze się czegoś dowiesz na temat wydajności procesora.... Dobrym testem jest 3dMark, ale jest on b. uzależniony od karty grafiki - nawet Duron 600+GF4 przegoni PIV 2400+GF2MX200. Osobiście sprawdzam w Collin mc rae2, N4Speed 5, Q3, Alien vs Predator2 czyli w to w co gram i tobie też bym polecał tą metode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kalkulator to tez tak nie dokonca. Kilka razy trzeba naciskac kontynuuj bo pisze, ze operacja moze potrfac operacja i sie traci kilka cennych sekund bo kilka razy tak trzeba naciskac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej popularnym testem występującym na każdej platformnie Windows jest poczciwy kalkulator :) Uruchamiasz 100000! ( ! = silna czyli 1*2*3*4*5.......) i czekasz na wynik. Zależy od kompa, ale na Duronie 800 miałem ok. 4:30, a na XP mam 2:15 (może 2:30 już nie pamiętam).

.

raczej 2:15 bo ja na duronie 1200 mam 2:40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś wiarygodny test wydajności naszych kompów :?:  

 

 

 

podrawiam !

Z obecnych benchmarków, to nie bardzo, bo część sprawdza tylko procka CCR (i to też jakoś dziwnie, bo czasami Celeron jest lepszy od P4 na takim samym taktowaniu), albo tylko kartę graficzną jak 3DMark 2001SE (zauważyłem, że praktycznie nie zwraca uwagi na procesor i pamięć RAM - przy różnicy 0.5 GHz wzrost w ptk to tylko ok. 1000ptk).

 

Najbardziej wiarygodny okazuje się (według mnie) Quake 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś wiarygodny test wydajności naszych kompów :?:  

 

 

 

podrawiam !

Z obecnych benchmarków, to nie bardzo, bo część sprawdza tylko procka CCR (i to też jakoś dziwnie, bo czasami Celeron jest lepszy od P4 na takim samym taktowaniu), albo tylko kartę graficzną jak 3DMark 2001SE (zauważyłem, że praktycznie nie zwraca uwagi na procesor i pamięć RAM - przy różnicy 0.5 GHz wzrost w ptk to tylko ok. 1000ptk).

 

Najbardziej wiarygodny okazuje się (według mnie) Quake 3.

Calkowicie popieram... Quake III Arena timedemo 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś wiarygodny test wydajności naszych kompów :?:  

 

 

 

podrawiam !

Z obecnych benchmarków, to nie bardzo, bo część sprawdza tylko procka CCR (i to też jakoś dziwnie, bo czasami Celeron jest lepszy od P4 na takim samym taktowaniu), albo tylko kartę graficzną jak 3DMark 2001SE (zauważyłem, że praktycznie nie zwraca uwagi na procesor i pamięć RAM - przy różnicy 0.5 GHz wzrost w ptk to tylko ok. 1000ptk).

 

Najbardziej wiarygodny okazuje się (według mnie) Quake 3.

Calkowicie popieram... Quake III Arena timedemo 1

tylko że w Q3A nie sprawdzisz możliwości nowych kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a dlaczego CCR nie robi różnicy między DDR a SDR bo w wynikch tego nie widać :?:

Jak to nie widać????

Znajdź kogoś co na sdr osiąga gdzieś koło 9000 to wtedy pogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a dlaczego CCR nie robi różnicy między DDR a SDR bo w wynikch tego nie widać :?:

Jak to nie widać????

Znajdź kogoś co na sdr osiąga gdzieś koło 9000 to wtedy pogadamy.

 

zgzdam się ale na podobnym sprzęcie tego nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...