Skocz do zawartości
fredzik89

Komp Do 2000zl... Prosze O Pomoc...

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

wiem ze czesto sie powtarza ten temat...

ale to temat rzeka wiec prosilbym tutejszych ekspertow o opinie....

ja sam sie tak bardzo nie znam... dlatego prosze Was drodzy Przyjaciele o POMOC...

 

mianowicie:

> chce zlozyc nowego kompa do 2000zl

> cel : glownie gry

 

PRZEDSTAWIAM opcje

 

PROCEK : core 2 duo e4300 lub inny

 

GLOWNA : ABIT AB9 QuadGT I965 S775 (PCX/DZ/GL/SA/RA) DDR-2

 

GRAFIKA : GF 7900 GS 256 MB GALAXY (jestem zdecydowany na ta)

 

DYSK : Seagate 320 GB (jestem zdecydowany na ten)

 

Pamiec : 1 GB lub 2 GB Patrioty 800 MHz (jestem zdecydowany na ta)

 

ZAsilacz : CHIEFTEC 500W (nie jestem pewien czy wystarczy ten zasilacz)

 

prosze o jakas modyfikacje... co do procka i plyty....

bo nie wiem czy oplaca sie krecic e4300 np do 2.6 lub do 3 Mhz....

czy po prostu kupic jakis do 700zl i nie krecic...

Edytowane przez fredzik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeszysz kolego, bo nie spojrzałeś do zestawów Sysaka

 

MOBO MSI P35 NEO2-FR ____________________ 421złCPU Intel Core 2 Duo E4400 BOX__________415złRAM Goodram 2X1GB 667MHz ____________________ 258złGRAFIKA Palit 8600GT Sonic+ ______________________ 400 złHDD Western Digital WD2500AAJS 250GB ______________ 220złDVD-RW Samsung SH-183L SATA _______________________ 97zł Zasilacz Delta DPS-400MB-1 400W __________________________ 60zł

~2000 pesos z groszami. Delte dostaniesz tylko na allegro, zamiast niej, możesz wziąć Amacrox Warrior AX450-PNF (160 zł).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeszysz kolego, bo nie spojrzałeś do zestawów Sysaka

 

MOBO MSI P35 NEO2-FR ____________________ 421złCPU Intel Core 2 Duo E4400 BOX__________415złRAM Goodram 2X1GB 667MHz ____________________ 258złGRAFIKA Palit 8600GT Sonic+ ______________________ 400 złHDD Western Digital WD2500AAJS 250GB ______________ 220złDVD-RW Samsung SH-183L SATA _______________________ 97zł Zasilacz Delta DPS-400MB-1 400W __________________________ 60zł

~2000 pesos z groszami. Delte dostaniesz tylko na allegro, zamiast niej, możesz wziąć Amacrox Warrior AX450-PNF (160 zł).

ja bym wolal 7900Gs od 8600Gt (ten jest do dx10)

dvd mam od LG w starym kompie

e4400 nie dorownuje e4300 z minimalnym OC...

a karte jednak wezme jakas ASUSA

 

 

 

jak myslicie jaka plyte dac do e4300 aby dobrze krecila procek....??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4300 vs E4400 - w sumie oba powinny się ładnie kręcić (E4400 ma wyższy mnożnik). Zalezy też od sztuki. Oba są jednak bardzo dobre. Płyta główna MOBO MSI P35 NEO2-FIR. A co to 8600gt vs 7900gs to będzie to wojna znowu :D. W sumie ja brałbym z tych dwóch Palit 8600GT Sonic+, ale wyboru ostatecznego oczywiście dokonasz Ty sam.

 

A co oznaczało to zdanie:

 

e4400 nie dorownuje e4300 z minimalnym OC...

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolal 7900Gs od 8600Gt (ten jest do dx10)

dvd mam od LG w starym kompie

e4400 nie dorownuje e4300 z minimalnym OC...

a karte jednak wezme jakas ASUSA

jak myslicie jaka plyte dac do e4300 aby dobrze krecila procek....??????

Tak, ale 8600GT Sonic+ jest wydajniejszy, co prawda w grach z dx10 będzie mocno dostawać po d, zaś e4400 ma wyższy mnoznik, powinien sie lepiej kręcić, mobo jest bdb, wszystko co najlepsze podałem ci 'na tacy' zaglądając wcześniej do zestawów Sysak'a a Ty jeszcze marudzisz.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale 8600GT Sonic+ jest wydajniejszy, co prawda w grach z dx10 będzie mocno dostawać po d, zaś e4400 ma wyższy mnoznik, powinien sie lepiej kręcić, mobo jest bdb, wszystko co najlepsze podałem ci 'na tacy' zaglądając wcześniej do zestawów Sysak'a a Ty jeszcze marudzisz.

przepraszam :rolleyes:

ale bardzo mi zalezy aby zlozyc bardzo dobrego kompa ktory wystarczy bez modernizacji min 2 lata...

dlatego tak troche "marudze" :wink:

i bardzo wielki mam problem co do procka i plyty...

napewno chce core 2 duo...

aby lacznie plyta i procek kosztowal 900-1000 zl.....

i aby tez mozna go bylo podkrecic nieco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam :rolleyes:

ale bardzo mi zalezy aby zlozyc bardzo dobrego kompa ktory wystarczy bez modernizacji min 2 lata...

dlatego tak troche "marudze" :wink:

i bardzo wielki mam problem co do procka i plyty...

napewno chce core 2 duo...

aby lacznie plyta i procek kosztowal 900-1000 zl.....

i aby tez mozna go bylo podkrecic nieco

C2D podkręcisz duuuuuuuużo więcej niż nieco :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprostuje troche moj temat....

 

 

chce kupic nowy komputer....

naped DVD mam... dysk rowniez....

 

chce wydac ok 2000zl...

komputer głownie do gier...

 

wiem ze chce:

karte GF 7900GS GALAXY (bo czytalem ze jest bardzo dobra i testy sa obiecujace)

pamiec PATRIOT PC800 2*1024MB LLK CL4 [DDR2]

zasilacz (za ok 200-300 zl... jakis bardzo dobry jak chieftec 400-500W)

procesor Core 2 Duo... tylko nie wiem jaki ;/... zalezy mi na wydajnosci... i chcialbym aby mial z 3Hz... zastanawiam sie nad e4300, e4400 i nad innymi ktory kosztuje ok +/- 600zl

plyte tez nie wiem jaka... Asusa chyba sa odpowiednie.... +/- 400zl

 

prosze o pomoc.... bo nie wiem co mam robic ;/

chcialbym miec bezawaryjnego kompa w ktorym wszystko dobrze wspolgra i ma dobre osiagi w grach.....

Edytowane przez fredzik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek za 700 zł to nawet mógłbyś brać e6750 albo e6550, ale moim zdaniem skoro komp ma być do gier i nie boisz sie OC to jak najbardziej odpowiedni będzie e4400 wykręcony na ~3ghz. Do tego jakaś płyta na p35, tylko nie asus bo (przynajmniej w miarę tani p5k) ma raczej kiepską sekcje zasiania co przy zakładanym OC jest dość istotne. Ja bym proponował MSI P35 NEO2-FR, Foxcona p35a, albo coś od gigabyte (np ga-p35-ds3r).

 

Jeżeli chodzi o grafikę to może warto pomyśleć o zainwestowaniu kasy zaoszczędzonej na procku właśnie w ten element i skoro i tak chcesz coś tylko pod dx9 (7900GS) kupić x1950pro/xt. Jeżeli wolisz coś tańszego od nvidi to zdecydowanie palit 8600gt sonic+. 7900GS jest wydajniejszy od 8600gt ale tylko konstrukcji referencyjnych i na starych sterach. Sonic+ na nowych sterownikach jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od 7900gs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mi doradzicie co do procka ????

 

jakis do 700zl ????????

obowiazkowo core 2 duo....

 

w gre tez wchodzi sredni OC

 

a powiedzcie mi koledzy czy karta sonic bedzie obslugiwac lepiej gry z dx9 ???? od np 7900gs ????

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2954-9

 

tu jest test kilka kart....

i jednak zdecyduje sie na 7900 GS....

jest duzo lepszy w grach na dx9....

 

Palit GF 8600 GT (Sonic) 256 MB wymieka przy nim....

 

Za tobą to już nadążyć nie można. Podałem Ci najlepszy z możliwych zestawów do 2000 zł, w opraciu o zestawy Sysak'a (przyklejony temat) a ty dalej wybrzydzasz. Raz chcesz PC do 2000 zł, raz procka za 700 zł + resztę klocków zdecyduj się wreszcie.

 

Moja prośba :dontfeedtrolls:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon cos sie mnie tak uczepil :? ???

jestem dociekliwy i chce byc w 100% pewny swojej decyzji...

a ze wiele opinii jest sprzecznych wiec mam watpliwosci :mur: ... i przez to chce je rozwiac :damage_wall: ...

np. bylem przekonany ze grafika od GALAXY jest najlepsza... i bylem pewien ze ja chce... a tu sie okazalo ze piszecie calkiem co innego.... ze szybko sie psuje itp itd :blink: ....

 

cene procka podwyzszylem do ok 700 poniewaz mam kompa i twardziel, DVD mi zostanie... wiec je przeloze do nowego... dlatego pytalem sie o drozszy procek....

 

co do zestawu Sysaka....

to mimo ze sie tak dobrze nie znam to wiem ze zasilacz za 60 zl (proponowany w zestawie sysaka) mi nie pociagnie tego wszystkiego....juz nie mowiac o tym ile on bedzie sprawny...

wiadomo ze zasilacz musi byc porzadny a nie za 60 zl :-| ....

wiec prosze mi sie nie dziwic ze mam watpliwosci co do Jego zestawu ......

 

WKONCU PO TO JEST TO FORUM aby pomagac innym... wszystko wytlumaczyc dokladnie i rozwiac watpliwosci.... nie mam gory pieniedzy aby co chwile kupowac nowy komputer... chce kupic porzadny ktory wystarczy na dluzszy czas... dlatego tak sie wypytuje...

 

przypomnijcie sobie sami jak Wy byliscie ZIELONI i nie wiedzieliscie co wybrac....

i WIELE osób mi pomoglo piszac swoje zdanie.... i dziekuje Wam za to...

 

lecz i trafili sie tacy co malo obchodzi pomoc innym.... (PAN wspomniany nizej)

a co do wypowiedzi Spylona

"Moja prośba :dontfeedtrolls: "

to tylko świadczy o Twoim niskim poziomie....

 

P.S. ten post nie mial na celu obrazenie czy tez ośmieszenie kogokolwiek z Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon cos sie mnie tak uczepil :? ???

jestem dociekliwy i chce byc w 100% pewny swojej decyzji...

a ze wiele opinii jest sprzecznych wiec mam watpliwosci :mur: ... i przez to chce je rozwiac :damage_wall: ...

np. bylem przekonany ze grafika od GALAXY jest najlepsza... i bylem pewien ze ja chce... a tu sie okazalo ze piszecie calkiem co innego.... ze szybko sie psuje itp itd :blink: ....

 

cene procka podwyzszylem do ok 700 poniewaz mam kompa i twardziel, DVD mi zostanie... wiec je przeloze do nowego... dlatego pytalem sie o drozszy procek....

 

co do zestawu Sysaka....

to mimo ze sie tak dobrze nie znam to wiem ze zasilacz za 60 zl (proponowany w zestawie sysaka) mi nie pociagnie tego wszystkiego....juz nie mowiac o tym ile on bedzie sprawny...

wiadomo ze zasilacz musi byc porzadny a nie za 60 zl :-| ....

wiec prosze mi sie nie dziwic ze mam watpliwosci co do Jego zestawu ......

 

WKONCU PO TO JEST TO FORUM aby pomagac innym... wszystko wytlumaczyc dokladnie i rozwiac watpliwosci.... nie mam gory pieniedzy aby co chwile kupowac nowy komputer... chce kupic porzadny ktory wystarczy na dluzszy czas... dlatego tak sie wypytuje...

 

przypomnijcie sobie sami jak Wy byliscie ZIELONI i nie wiedzieliscie co wybrac....

i WIELE osób mi pomoglo piszac swoje zdanie.... i dziekuje Wam za to...

 

lecz i trafili sie tacy co malo obchodzi pomoc innym.... (PAN wspomniany nizej)

a co do wypowiedzi Spylona

"Moja prośba :dontfeedtrolls: "

to tylko świadczy o Twoim niskim poziomie....

 

P.S. ten post nie mial na celu obrazenie czy tez ośmieszenie kogokolwiek z Was

Kiedy ja pisałem pierwszego posta w dziale "Co kupić?" dobre dwa lata temu to dostałem trzy odpowiedzi, a wszystkie "było już, poszukaj". ;] Więc szukałem i doszedłem do wszystkiego sam. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Driden a myslisz ze ja tylko napisalem na forum i oczekuje ze inni za mnie wymysla???

:) juz na kilku forach pisalem...

ciagle szukam po necie wszytkich informacji przydatnych....

sprawdzam kazdy sprzet jaki mi zaproponujecie...

 

az czasem glowa boli od tych wszystkich mozliwosci...

ze ten procek drozszy ale sie tak nie kreci... ten ze tanszy i sie kreci... ten taki sobie... ten lepiej wspolgra z tamtym.... duzo tych informacji do objecia dla osoby ktora nie caly miesiac temu zaczela sie tym interesowac.... tym bardziej ze ile opini tyle roznych zdan... i jak tu cos wybrac...

 

dlatego prosze Was drodzy Koledzy o POMOC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mimo ze sie tak dobrze nie znam to wiem ze zasilacz za 60 zl (proponowany w zestawie sysaka) mi nie pociagnie tego wszystkiego....juz nie mowiac o tym ile on bedzie sprawny...

wiadomo ze zasilacz musi byc porzadny a nie za 60 zl :-| ....

wiec prosze mi sie nie dziwic ze mam watpliwosci co do Jego zestawu ......

A może byś trochę poczytał o tym zasilaczu, co? Chyba Sysak by nie pakował do swoich zestawów jakiegoś [ciach!]a, nie sądzisz? Te Delty są takie tanie, bo prawda jest taka, że raczej nie są nowe, tylko demontowane. Co do jakości elektroniki w nich, to jest bardzo dobra. Ale jak wolisz patrzyć po cenie, to sobie kup jakiegoś 400W Tracer'a, trochę droższy od Delty, a i ile emocji może dostarczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fredzik89 najgorsze jest to że ty pytasz o zdanie i prosisz o propozycje chyba tylko po to żeby potem mówić że i tak to ty masz racje a to co my proponujemy jest złe. Wiec po co pytasz ? Skoro jesteś jak sam napisales zielony to skad takie przekonanie że grafiki z galaxy są najlepsze na swiecie, że zasilacz delty nie nadaje sie do takiego zestawu itp ? Albo wiesz samemu wszystko nalepiej, kupuj co chcesz i sam sie mecz z tym co skeciles, albo troche pokory w stosunku do tych którzy mają większe doswiadczenie od ciebie (nie mówie tutaj o mnie :-P ) i chcą ci dobrze doradzic (o co sam prosisz).

 

p.s. A już polecanie komuś w innym temacie (http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=242946) sprzętu z którym samemu nie miales do czynienia a inni go odradzją zakrawa na sabotaz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. A już polecanie komuś w innym temacie (http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=242946) sprzętu z którym samemu nie miales do czynienia a inni go odradzją zakrawa na sabotaz :)

podalem wyniki testow tylko z ktorych wyszlo co wyszlo.... :-|

chcialem pomoc koledze pokazujac testy... :sad:

 

PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ZA WYWOLANE EMOCJE I PROSZE O WYBACZENIE

 

a z galaxy myslalem ze jest b. dobra poniewaz na wielu stronach polecali wylacznie galaxy... wiec im uwierzylem.... :?

dlatego tak bylem za ta grafike i ja polecilem

Edytowane przez fredzik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon cos sie mnie tak uczepil :? ???

 

 

lecz i trafili sie tacy co malo obchodzi pomoc innym.... (PAN wspomniany nizej)

a co do wypowiedzi Spylona

"Moja prośba :dontfeedtrolls: "

to tylko świadczy o Twoim niskim poziomie....

 

P.S. ten post nie mial na celu obrazenie czy tez ośmieszenie kogokolwiek z Was

Przecież podałem ci NAJLEPSZY z możliwych zestawów do 2000 zł, czego chcieć więcej? Sysak wykonał naprawdę kawał porządnej roboty, opracowując te zestawy, to najlepsze co możesz mieć. Szanujcie jego pracę, bo nie robi tego ot tak. To jest po to, żeby WAM, niezdecydowanym pomów. A zasilacz Delta 400W który podał pociągnie ten sprzęt nawet po o/c bez problemów. Jest to dobra konstrukcja. Jest nawet temat o tych zasilaczach, wystarczy zajrzeć, a nie głosić herezje, że nie pociągnie. Nie dość, że zmienia ci się jak w kalejdoskopie, to polecasz komuś w innym temacie 7900gs od Galaxy i na dodatek piszesz o tym, że Delta ci nie pociągnie sprzętu.

 

BTW

 

Jeżeli Cię uraziłem w jakiś sposób, to przepraszam. Ale postów nie piszę ot tak sobie, tylko by pomóc, skoro Ty to odbierasz inaczej, Twój poblem.

 

Jeżeli do tego zestawu chcesz zasilacz droższy i dobry, to weź Huntkey'a HK 350 AP, bodaj najlepsza zasiłka do 200 zł.

podalem wyniki testow tylko z ktorych wyszlo co wyszlo.... :-|

chcialem pomoc koledze pokazujac testy... :sad:

 

PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ZA WYWOLANE EMOCJE I PROSZE O WYBACZENIE

 

a z galaxy myslalem ze jest b. dobra poniewaz na wielu stronach polecali wylacznie galaxy... wiec im uwierzylem.... :?

dlatego tak bylem za ta grafike i ja polecilem

Galaxy z pamięciami 1.2 ns jest dobra, z 1.4 te nowsze egzemplarze się sypią, dlatego nie są polecane.

 

EDIT 2

 

Jak byłem zielony to pytałem na forum, czytałem recenzje, testy i dalej to czynię, bo nie da się ogarnąć wszystkiego, ot tak ;).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...