Skocz do zawartości
Blowy

Prosze O Pomoc W Zabezpieczeniu Mojej Sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Parę dni temu założyłem u siebie w domu sieć lokalną.

 

-Internet Neostrada 512

-Router D-link DSL-G624T

-Komputer stacjonarny (Win XP sp 2) połączony do sieci przez kabel

-Laptop (Win HE sp 2) połączony przez Wi-Fi

 

Pliki i katalogi są udostępnione na jednym i drugim komputerze aby była pełna wymiana danych.

Wczoraj zauważyłem na laptopie w połączeniach sieci bezprzewodowej ,ze co jakiś czas obok mojej sieci pojawiają sie inne z informacjami ,ze są to sieci zabezpieczone, siła sygnału jest niewielka ale sieci wykrywa.

Bardzo możliwe ,ze są to jakieś lokalne lub osiedlowe sieci bezprzewodowe bądź jakaś sieć sąsiada.

 

 

Czy powinienem mieć obawy ,że ktoś naruszy moją prywatność i włamie się do mojej sieci ? ( włamie albo wejdzie bez problemu skoro nie jest zabezpieczona ;) )

 

Jeśli tak to jak zabezpieczyć moją sieć ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówca tylko WPA ale hasło nie może być w stylu jurek23.

 

Filtrowanie po MAC to żadne zabezpieczenie, a nawet antyzabezpieczenie - nie widzisz jak ktoś się podłączył do twojej sieci, chyba, że sam nie jesteś połączony. Można ukryć SSID ale to można w miarę szybko złamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...