Skocz do zawartości
Xavi

Konsolka W Sms'ie?

Rekomendowane odpowiedzi

Hi!

Czy istnieje jakiś program na linuksa do zarządzania serwerem przez sms?

Np. idę do szkoły, komputer zostawiam włączony.

Kolega mi podaję link do ściągnięcia, to wysyłam mejl'a na skrzynkę np. wget http://adres.pl/run.exe

Wysyłanie mejli z telefonu mam już opracowane.(SimExtra)

A teraz szukam softu który wykona polecenie w konsoli jakie mu podam.

I zależy mi na tym aby wykonywał tylko jak adres nadawcy jest mój czyli:

 

 

Szukałem na googlach, ale nie ma.

Najlepiej jakby jeszcze odpisywał mi na polecenie tym co poszło w konsoli.(np. żebym mógł sprawdzić postęp pobierania pliku)

Pozdr. :rolleyes:

Edytowane przez Xavi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dało by sie w bashu napisać ;) Puszczasz w pętli:

 

1. mailcheck odpowiedni skonfigurowany na Twoją skrzynke

2. Jak jest, to odczytujesz wiadomość (można zapisać do pliku)

3. bash /sciezka/do/zapisanego/pliku

 

;) koniec pętli

Jak masz telefon w orange, to wysyłając sms'a na numer 102 dostajesz maila z adresu 511987654@sms.orange.pl. Można sprawdzić czy adres sie zgadza i masz gotowy skrypt :)

 

-- edit --

teraz jeszcze inna sprawa :] co zrobisz jak ktoś sie podszyje pod ten adres email? Taka osoba dostaje wtedy prawie pełną kontrole nad komputerem (pomijajc to, że niewidzi co komputer wypisuje ;) )

 

Co do odpisywania to jest problem, bo nie ma chyba możliwości wysłania sms'a z kompa.

 

Był gdzieś programik w javie do łączenia sie przez ssh z komputerem :) może to Ci pomoże? ;)

Edytowane przez DiJo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taak ale to chyba było adwno :P w bramce orange trzeba przepisać obrazek, w plusie jest chyba limit 10smsów na dobe a w erze trzeba sie zalogować etc... Jedyne darmowe rozwiązanie jakie znalazłem w necie, to kalendarz google ;) Wysyła sms'y do wszystkich sieci za free z przypomnieniami :) Ewentualnie możesz podpiąć komórke do kompa i z niej wysyłać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup starter heyaha, nokie 3310, zapusc se pakiet 1500sms za 5pln do hayaha i podepnij to kablem do kompa.

do tego gammu ustawic tak ze na przychodzacy sms reaguje jakims poleceniem. prawie jak ZDALNY TERMINAL ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...